angína

Príspevok v téme: angína
vera

moja 6 ročná dcérka trpí opakovanými angínami už asi 3 roky. Nakoľko má zistenú alergiu, lekári neodporúčajú vybrať mandle (údajne to potom prejde do astmy). Prosím rodičov, ktorí mali alebo majú podobné problémy, aby mi napísali ako to riešia. Ak nejakému alergikovi vybrali krčné mandle, ako to ovplyvnilo jeho zdravie v budúcnosti, či sa stav presunul do astmy alebo naopak sa všetko zlepšilo. Ďakujem za príspevky a rady.

ixik

Odporucim navstivit solnu jaskynu, najlepsie je navstivit aspon 5 krat potom uz clovek moze posudit ako to zabralo.Je tam kutik pre deti kde sa urcite nebude nudit napr.www.jaskynakosice.sk mozete si pozriet ako to tam vyzera a posudte sami

maffinka

Tiez suhlasim s nazorom Lenika pretoze tie mandle maju svoju funkciu a aspon to nechytia priedusky a pluca co uz by bolo ovela vaznejsie.

anonym_877

vera: to ze vasej 6 rocnej dcerke neodporucali vybrat mandle, lebo to prejde do astmy je somarina. mam sice len 17 rokov, ale: aj ja od malicka trpim na stale anginy a zapaly priedusiek. niekedy pride aj zapal pluc, ale nie az tak casto. ked som bola asi vo veku vasej dcerky, tak som travila 1 tyzden doma, 1 tyzden v nemocnici, 1 tyzden doma, 1 tyzden v nemocnici... a tak to islo dookola asi 4 roky. proste strasne. v sucasnosti som astmaticka (mam astmu 2. stupna). moja krcna lekarka mi odporucala vybrat mandle, lebo ze vraj na nich uz nie je nic dobre. proste su v kuse zapalene a zahnisane. a z toho mam casto tie hnisave anginy. no potom som isla k druhej lekarke a ta povedala, aby som ich von nedala. lebo ked ich dam vonku, tak potom budem tak casto chora, ze sa z toho nespametam. a pricom ked som mala v marci t. r. chripku, tak to preslo do zapalu pluc (hoci mi hovorili, ze pluca boli poskodene uz asi 1 rok - hovorim somarina) a nedostala som sa z toho 4 mesiace. takze ak vam mozem poradit, nedavajte dcerke mandle prec. lebo bude to potom horsie. poznam to z vlastnej skusenosti.

ave

synovi odporučili vybrať mandle,keď mal 4 roky,nakoniec sa to "utriaslo".Keď mal 15 mu ich vybrali,lebo anginu mal v kuse(minulý rok)

kostolányova

A čo sa týka vybratia mandlí. Mne ich vybrali pred 4 rokmi, mala som 30 rokov, neolutovala som to nikdy. Ak si dám pozor na chladné nápoje a bublinky, takmer nie som chorá. Max. mám trochu silnejšie nádchy. Tie sa však dajú vydržať.

kostolányova

Dobrý deň, chcem sa dozvedieť niečo o odstránení krčných mandlí laserom. Či je to pravda, kde sa to robí, ako je to s úhradou. Ďakujem.

ana

syn je alergyk, astmu ma ale v stabilnom stave, nikdy nemal velke tazkosti, len opakovane bronchitidy. Zajtra ideme vybrat krcne mandle po 2 rokov zvazenie. Ma ich tak velke ze tazko dicha a zle rozprava. Tiez sa bojim, nieviem co bude, ale viac ludi povedalo ze zmensenie laserom vyriesi problem len docasne. Deti ktory maju tendenciu mat velke mandle, tak u nich znova rastu. My sme nosne mandle uz dvakrat vybrali. Pokial sa da, som za aby mandle zostali, ale ked su zdroj problemy = hoci aky ´=, tak asi nie je to v poriadku. Za pol roka budem vam vediet viac povedat... drzte palce.

smile

Zrusit koberce, v nich usadene roztoce a zabranovat styku s mnozstvom prachu. A tie mandle s velkou pravdepodobnostou pomozu. Poradte sa s odbornikmi.

Lenik

Ja osobne v takom veku mala často hnisavé anginy, tiež doktori neodporučali vybrať mandle. A dobre hovorili , určite sa to neskôr strati aj u Vašej dcérky,možno po 3-5 rokoch.Viem , že to je trapenie. Je pravda,že je teraz veľmi " chytľava", a predstavte si že by tie mandle nemala a všetko by išlo dole až na pľuca.