zivotny styl a zdravie buduceho babätka

mirka ff

to s tou kyselinou listovou je pravda.poznam osobne zenu ktora v tehotenstve fajcila,dietatko sa narodilo v siedmom meiaci,malo astmu a zilo iba 2tyzdne.hrozne.ja a muz sme nefajciari,alkoolu neholdujeme,som v 35tom tyzdni a dufam ze budeme mat zdrave babo,pretoze ma z genetickeho hladiska zaradili medzi rizikovu skupinu ,kvoli veku,mam 31.3krat mi robili geneticke testy pretoze som mala niecoho vysoku hladinu a jednalo sa o razstep chrbtice a dawnov syndrom.podla specialneho sonografu ktory mi robili 3krat s odstupom dvoch tyzdnov je vsetko v poriadku.potom bola upravena aj ta vysoka hladina.

leah

tinako, ak fajci zena, zabudla si dodat, ze dieta sa vacsinou narodi s nizkou porodnou vahou, riziko predcasneho porodu je zvysene a podobne. A ozaj to pitie alkoholu a fajcenie pocas tehotenstva je riadne svinstvo pachane voci dietatu. Ohladom genetickych postihov - vhodna je navsteva genetickej poradne, kde az na 99 percent genetik povie, ci buduce dieta daneho paru bude zdrave.

tinako

Zdravie dietatka ovyplni, ak zena pije alkohol pocas tehotenstva. To je uplne najhorsie. Muz by toto velmi nemal ovplyvnovat, ak zrovna nesplodi dieta pod vplyvom alkoholu. Co sa tyka fajcenia, tak chlap sa moze stat neplodnym. Ak fajci zena, dieta moze mat problemy typu - astma. Vrodene geneticke chyby su geneticke a nie v zavislosti od alkoholu a fajcenia.

leah

Tak, ako je dolezite, aby bola zena ok, tak je to dolezite aj u muza...Alkohol? Nuz pozri sa, ci neuvidis na prechadzke deticky z ustavu s vychovavatelkou. To su tie postihnute deti, ktorych rodicia pili. Je jedno, ci chlap alebo zena alebo obaja, lebo polovica genov je od muza a polovica od zeny. Ja sa rok pred planovanym otehotnenym chystam jest kyselinu listovu (najnovsie vedecke vyskumy potvrdzuju pri prijme listovky o polovicu nizsi predpoklad predcasneho porodu a razstepy chrbtice a pery), pravidelne cvicit a kvalitne stravovat. To iste manzel, plus mu pridam koenzym Q 10 a ecko kvoli kvalitnym spermiam. Osobne neznasam fajciarov, ale fajciari nemaju take kvalitne spermie ako nefajciari a nerobi to dobre ani zene, ktora to musi cuchat, starsi manzelia, kde jeden z nich fajcil vo vacsine pripadov obaja koncia s rakovinou hrtanu. Takze ak clovek chce pristupovat k buducemu potomkovi zodpovedne a chce sa postarat o to, aby dal zivot zdravemu cloveku, obaja partneri sa o seba musia starat.