otrasny letny cas!!!

noel

deedee - ale mne sa vecer nechce ist skoro spat, pretoze som naprogramovana zo zimneho casu. Este 5 rokov dozadu mi to bolo sumafuk, ale teraz, ked mam 40tku na krku, som uplne vykolajena zo zmeny casu

deedee

ale jaké problémy? ved večer si ich pretočím, idem buvať a rano vstanem už v normalnom čase. nevidím v tom žiaden problém. robím to tak každý rok a ešte sa teším, že je dlhší deň :) a niekedy si ich pretožím už skôr. menia sa napr v noci o tretej a ja si ich pretočím už o dvanastej na obed na 13.00 a nič, klud, pohoda. šak sa nemení tlak vo vzduchu, počasie alebo čo..jak to može na vas tak vplívať. to je podla mna len taký celosvetový názor...ktorý si už každý dá do hlavy a ani mu to pritom neškodí.

mirka283

fakt tento letný čas je hrozný, ja mám do týždňa 3 nulté hodiny,a musím vstávať ráno o piatej, a vlastne keďže je tento letný čas tak to ako keby som vstávala o štvrtej ráno. veď to je strašné, taká som z toho unavená, keď prídem domov už nedokážem nič robiť len si ľahnem a nevládzem sa ani pohnúť taká som z toho všetkého zničená.

inga2

ja vecer zaspavam o deviatej jak skapaty pes,rano vstanem zarovno muzom ked vstava o pol piatej,nemusim,som na materskej a ked mam o siedmej budit dceru do skoly tak by som spala jak poleno.potom ma cele dobedie boli hlava a vecer jak skapaty pes to iste.to mam teraz jak sa zmenil cas

noel

.......tak dnes som skoro zaspala!!! a to sa bude diat uz stale, lebo predtym som stavala o siestej, teraz je to v skutocnosti o piatej...ked si na to konecnem privyknem, uz je znovu zimny cas:-((((((((((((
som nocny typ cloveka, ta hodina mi robi velmi zle pri skorom vstavani :-(

[zruseny12]

allya,presne to som myslela s tou energiou,co sa usetri vecer tak rano sa spali,lebo je tma zase rano...tak ake setrenie...a rano chodia ludia tiez do prace...a svieti sa aj po dielnach atd.to je len velky stress pre niektorych ludi...nic ine a hlavne deti a chorich ludi...nie je to ziadne setrenie energie...

[zruseny12]

deedee,no aj mne to niekdey nevadilo tiez som len pratocila hod. a islo sa dalej...,ale az som zacala mat deti a zdrav.problemi vtedy sa to zacalo prejavovat,ze to posunutie casu mojmu telu vadi...ale toho roku ma to velmi prekvapilo zvladla som to a to som mala s toho obavi,lebo som zacala aj pracovat,a bala som sa ako to zvladnem v praci...ale v pohode zatial...a pre deti je zle,ze od malicka ich davas v urcitu hodinu spat a telo si na to zvykne a odrazu sa zmeni cas tak aj deti sa musia preorientovat na spanok a potom tie deti aj mamicky su nervoznejsie lebo vsetko je zase narusene...a ta energia sa aj tak neusetri...aspon ja to tak vnimam...lebo aj tak si kazdy robi co chce a rano zase je tma tak treba svietit rano lebo aj rano ludia vstavaju a chodia do prace...

allya

ja nenavidim presun zo zimneho na letny cas ! Vraj to vymysleli Francuzi ... a ze sa tym ma usetrit energia ?? To co usetria vecer, rano aj tak spalia, kedze rano je dlhsie tma. Neviem, ako prisli na taku somarinu. Len nech sa to uz skonci. Clovek je potom z toho vsetkeho debil.

agina

Mne to vadi len ten den, ktory sa to ma uskutocnit.Ale zase ked rano stanem do krasneho tepleho slnecneho rana, tak to hodim vsetko za hlavu.Tieto casy sa posuvaju kvoli energiam.