Infarkt?

Príspevok v téme: Infarkt?
myokarda

Pred vianocami som bola sama s 3r.dietatom doma.Ked som ho brala na ruky,pocitila som obrovsku bolest pri srdci,ktora vystrelovala do zadnej casti chrbta.Bolest bola velmi intenzivna,znemoznovala mi nadychnut sa,pri pokuse o nadych bolo pichanie silnejsie.Dychala som plytko,nemohla som sa ani pohnut a ostala som takto lezat na zemi asi 6-8 min.Po case bolest ustupila aj nadychnut sa dalo.Toto sa mi stalo prvykrat v zivote bez predchadzajucich varovnych priznakov.Mam 30rokov,netrpim nadvahou,cukrovkou ani ziadnou vaznou chorobou.V rodine su vsak srdcove choroby u starych rodicov aj rodicov.Preto sa bojim ci sa nejednalo o infarkt.Odvtedy sa mi uz nic podobne chvalabohu nestalo,ale casto hlavne vecer alebo ked som unavena pocitujem taku miernu bolest pri srdci,je to skor tlak,alebo tupa bolest,nie ostra bodava ako vtedy.Bojim sa ci to nieje nasledok mojej predvianocnej prihody a ci sa to nebude zhorsovat.Mate s tym niekto skusenosti?Na preventivnej prehliadke som bola v januari t.r.vysledky krvi boli o.k. ked som lekarovi spominala bolest pri srdci iba ma popocuval a povedal ze ozvy su v poriadku,na dalsie vysetrenia ma neposlal.Mam trvat na ekg?Bojim sa mam male deti a neviem si predstavit ze by sa mi nieco stalo.

vsevedka

Takto na diaľku diagnostika srdcových ochorení žiaľ nefunguje.Ano, môže to byť aj srdiečko, bolesti niekedy vystreľujú do chrbtice,lopatky, či niekedy i do sánky. Záleží tiež kedy je prítomná bolesť, či v kľude, či pri strese, či po námahe, akú máš rodinnú anamnézu /výskyt srdcovocievnych ochorení v rodine/, či chodíš na pravidelné preventívne prehliadky, aké hodnoty má tvoj cholesterol a pod. Fajčenie vo všeobecnosti zužuje cievy, takže porozmýšľaj, či by nebolo vhodné s týmto zlozvykom prestať, hlavne ak nie si príležitostná fajčiarka, ale fajčíš pravidelne, záleží aj koľko. Ja som sama bývalá fajčiarka, teraz sa cítim učite lepšie.Najviac som fajčila vždy kôli stresu cez skúškové, lebo bolo jednoduchšie zapáliť si cigaretu, ako trebárs cvičiť, behať, či relaxovať a tak odburávať stres. Ale to samozrejme priznávam až dnes.Svoje problémy popíš svojemu lekárovi, najlepšie odbornému, obvoďáci zvyknú radi takéto problémy bagatelizovať.

buffy

dobrý den,chcem sa spytat, som vysokoskolacka,fajcim a niekedy mam bolesti srdca, take pichanie a stava sa mi ze mi to pichanie ci bolest vystreluje do chrbta,prosim poradte o co by mohlo ist,dakujem

vsevedka

Preboha, Vixen, tak ty liečiš spoľahlivo nielen SM ale i IM!!!!!Hmm...
Pre všetkých normálne uvažujúcich: Žiadny laser nebude za vás dodržiavať vhodnú životosprávu, cvičiť, chodiť na prechádzky /do prírody, nie do hypermarketov/, dodržiavať antiaterogénnu dietu, či brať v prípade potreby kasle s 3-omega kys.,lecitínom, či ginkom biloba.
A v prípade potiaží šup k lekárovi, najlepšie k internistovi. EKG nie je prežitok, a hoci tá otázka zaznela dávnejšie v minulosti - áno zmeny na EKG sú v prípade infarktu viditeľné a samozrejme, i po čase.Zmeny sú v krivkách. V prípade menšieho poškodenia srdcového svalu -NON-Q vlna/MI/NSTEMI, elevácia non ST segmentu/.
V prípade väčšieho poškodenia srdcového svalu Q vlna /MI/STEMI, elevácia ST segmentu/, takže zmeny každý internista by mal vidieť. Kto vie, ako by dopadla Myokarda, keby nešla k lekárovi včas. Škoda, že sa neozvala, ako sa cíti, ako ju liečili, jej manžel písal, že bolo podozrenie na zápal srdcového svalu a to je teda rozdielna dg., to nie je IM.

Vixen87

Chcete sa vyhnut infarktu alebo zlepsit stav po infarkte ? Mam pre vas riesenie ! Laserova terapia - s pristrojom BioQuant. Zlepsenie mozete vidiet uz po prvom pouziti. Viac info v pripade zaujmu vam poskytnem na lenka.ladybird@gmail.com

mirka24

RNG,nevies mi poradit, aka je pravdepodobnost infarktu napr. u mna. Mam 24.,cholesterol dobry,EKG robene v septembri pri panickom ataku v poriadku,odvtedy sa liecim na panicku poruchu. Beriem AD. Zvysoval sa mi tlak tak 145/80, raz som mala aj 150/89.Ide o to,ze moj otec prekonal 2 infarkty ked mal 26rokov. Udajne predtym nemal ziadne tazkosti,nepamata si ze by mal vysoky cholesterol alebo tlak,vtedy sa to tak nekontrolovalo. Ja odmalicka zijem v strachu,ci nemozem dostat infarkt aj ja,tak som si mozno sposobila aj tu panicku poruchu.Obcas ma pichava pri srdci,boli ma prava ruka a lopatka. Mam velku skoliozu a bolesti chrbtice.Hned sa zlaknem a bije mi rychlejsie srdce. Fakt neviem,ako ten strach prekonat.Mam si pytat kompletne vysetrenie?

jana123

RNG uzivam Lecitim 1200mg v kapsuliach. Myslis,ze aj to ma nejaky pozitivny vysledok? dakujem.
myokarda a co ti zistili?

RNG

este raz, infarktom a inym zlyhaniam organov v tele zo zapchatych ciev sa da predist pravidelnym cistenim lecitinom. 1 az 2 krat do tyzdna lyzica cisteho praskoveho lecitinu sa o to postupne postara.

myokarda

dobry den tak uz som doma z nemocnice,v pondelok ma prepustili a zatial som na tom celkom dobre.chcem len odkazat vsetkym ktori maju nejake podozrenie,necitia sa dobre,aby nepodcenovali priznaky a nebali sa vyhladat lekara aby nebolo neskoro.pekny den.