Sírové mydlo - správne používanie

Príspevok v téme: Sírové mydlo - správne používanie
janka

Ahojte, kúpila som si pred dvoma dňami v lekárni sírové mydlo, nato že mám 24 rokov, mám hrozne pubertálnu pleť, a nepredvídavú. Raz to mám celkom fajn, druhý krát sa tak povyhadzujem. Tak som na tomto fóre počula práve o sírovom mydle. Len sa chcem ustiť ako ho mám správne používať. Koľko krát denne sa mám s ním umývať, a či sa môžem po ňom aj natrieť krémom, lebo ma dosť vysušuje a potom sa mi šúpe nos D: Ak viete poradiť, tak poraďte. A ešte mám problém aj s akné na pleciach a dekolte. Solárium mi pomohlo o 50 % ale teraz je načase tých zostávajúcich 50% odstrániť. Môžem použiť sírové mydlo aj na plecia a dekolt? Díky moc, :D

dedo_vsevedo

A este k tomu zapachu:sirove mydlo ma jemny zapach,cize od toho "dnesneho"nemoze smrdiet tvar.A samozrejme ma uz o nieco ine zlozenie ako malo sirove mydlo v minulosti.Kozmetika ide dopredu.

dedo_vsevedo

Kvasinove akne je sposobovane kvasinkami,plesnami.bakterialne je sposobovane bakterialnymi infekciami zvnutra,ci zvonka.Nad kvasinkovym sa da vyhrat aj vdaka uplnemu vyuceniu cukru zo stravy.Cukor je hlavnou potravou pre mikroby.-kvasinky.

agina

Tak ak mydlo nesmrdi, nie je to prave sirove mydlo, lebo to smrdi ako sira. Si pozri obal, kolko siry obsahuje. Zelam ti, aby ti pomohlo, aby to neboli zbytocne vyhodene peniaze:)

janka

To je smutné zistenie. Ale aj tak sa stále nájdu ľudia, ktorým práve toto mydlo pomôže, nemôžem patriť medzi nich? A inak to mydlo ani nevonia ani nesmrdí, teda to čo som si kúpila ja, kupovala som ho v lekárni a vyšlo ma na 130,-

agina

Janka za mojich pubertalnych cias sme cela trieda pouzivali sirove mydlo...jedni mali tvar totalne vysusenu a druha polka totalne mastnu, pretoze sirove mydlo strasne vsusuje a potom zlazy su nutene produkovat viac mazu, takze niektori to mali este horsie, ako predtym a niektori vyzerali ako 30 rocne zvraskavene tetky. Odtial pramenia moje skusenosti so sirovym mydlom.

janka

Aký je rozdiel medzi bakteriálnym a medzi kvasinkovým akné? Trávenie, mám si myslím že v poriadku, papávam aktíviu a tá mi pomáha si myslím. A hormóny? zbláznené?? :D

dedo_vsevedo

Agina-to nie je iste ze je nepomoze.Kazdemu pomaha nieco ine...Zalezi len na tom ci ma bakterialne alebo kvasinkove akne,a ake ma konkretne problemy s travenim,hormonmi...

janka

Pre agina
teraz nechápem, jedni tu píšu že práve sírové mydlo im od toho pomohlo, že je to perfektné a teraz ty si mi zmarila nádej? Prečo myslíš že nepomôže? Ak nie, tak s tou stravou to budem mať ťažké, strašne slabá vôľa sa obmedzovať v jedle a HAK, nie, ja antikoncepciu nechcem, je to proti viere.

agina

Janka sirove mydlo ti nepomoze, bohuzial. Akne je treba riesit zvnutra. Bud celkom zmenit stravovanie, alebo zacat s HAK.