Fajcenie - champix

Nuf123

Zdravim Vas, nemate niekto nahodou balenie naviac, dnes som bol u lekarky a miesto toho aby mi to predpisala, ma posiela na jej biorezonanciu co je len tahanie penazi, ak mate ozvite sa, dakujem

Kika74

Ja som nikdy nefajcila a ani som netusila ako silna zavislost to je kym som nestretla svojho manzela. Tento rok v januari sa v dosledku zdravotnych tazkosti rozhodol s fajcenim skoncit a lekar mu odporucil Champix. Bral ho 5 mesiacov a co mu to sposobovalo som pochopila az ked ich vysadil... Stavy hnevu, zurivosti a pocitu, ze kazda jeho povahova crta sa zintenzivnila na 10-nasobok som povazovala za abstinencne priznaky a pripisovala iba faktu, ze prestal fajcit. Ked liek vysadil, do 7-10 dni sa uplne skludnil a priznal, ze nebol samym sebou, ze az teraz vnima ako mal vlastne pocity mimo kontroly. Ked som sa ho spytala, ci by do toho siel keby bol vedel, co ho caka, povedal ze ano. Vraj tie lieky su zazracne a skutocne po par dnoch uzivania nemusel viac fajcit. Ale ak by bol vedel, co to bude znamenat pre jeho okolie, vraj by sa bol stiahol niekam "na samotku", lebo ublizoval tym svojim najblizsim a podla mna aj jeho kolegovia ho museli mat dost... Takze ja len odovzdavam svoju skusenost a rozhodnutie musi urobit kazdy za seba. Faktom je, ze manzel uz 5 mesiacov nefajci a ostava mi verit, ze to tak aj ostane.

kurak

a mili byvali "kolegovia" fajciari:
neverte kadejakym samanskym zazracnym rezonancnym metodam, roznym prirodnym vtakovinam a pod.
ste zavisli od nikotinu podobne ako narkomani od heroinu.
a potrebujete blokovat receptory nikotinu v mozgu. a na to funguje Champix

nicoin

Fajčil som odjakživa a už som neveril ďalším pokusom prestať fajčiť. Ak by nebolo lekárov, ktorí mi pohrozili problémami, ktoré mi hrozia, ani by som sa nepokúsil s tým skoncovať. Zo začiatku som vyskúšal nikotínové náplaste, no po čase je to veľmi nákladné. Proste, toľko peňazí som utrácať nemohol. Allena Carra som prečítal asi 100-krát. Ale takto míňať som tiež nemohol Nicoin bolo jediné, čo mi pomohlo - -odkaz odstránený-

emilia55

tak ja ju v tom podporím ale budem ju hnať k lekárovi každý týždeň nech je pod dohľadom :D on celkovo neznáša dobre ani antidepresíva tak sa bojím aby jej to nejako neublížilo

kurak

emilia55:
presne na tuto temu som debatil ~4roky dozadu s lekarom.
on hovoril tak: kazdy pacient ten liek znasa inak, urcite riziko vedlajsich ucinkov tam je, niektore vedlajsie ucinky su tabakovymi koncernmi nafuknute.
zato treba liek uzivat pod dohladom lekara (ja som chodil kazdy tyzden na kontrolu - cize 4x) a v pripade problemov okamzite mastit k lekarovi.
ale ja som normalny (aspon si to myslim :D :D :D) aj po kure Champixom.

emilia55

To som chcela počuť názor niekoho kto to bral :) kamarátka chce prestať fajčiť a práve tento liek zvažuje, a bojím sa o ňu aby jej to nespravilo zle na psychiku.

kurak

sorry za preklepy - pisal som to prilis narychlo :-)
emilia55:
v pribalovom letaku je nieco take uvedene - aj ine aktivity lieku na psychiku.
ja som absolvoval liecbu Champixom, nic z toho som ale nepocitoval a roZpraval som sa aj s inymi exfajciarmi - a nic z toho.
skor by som za tym videl antikampan tabakovych koncernov - tie si dokazu zaplatiT vsetko.
dolezite je: liecba pod dohladom lekara a nekupovat liek mIMO lekarne.

kurak

emilia55:
v pribalovom letaku je nieco take uvedene - aj ine aktivity lieku na psychiku.
ja som absolvoval liecbu Champixom, nic z toho som ale nepocitoval a ropraval som sa aj s inymi exfajciarmi - a nic z toho.
skor by som za tym videl antikampan tabakovych koncernov - tie si dokazu zaplati vsetko.
dolezite je: liecba pod dohladom lekara a nekupovat liek mini lekarne.