RH- RH+

suzis

ahoj...u nas to bolo trocha naopak...ja som 0Rh pozit. a manzel 0Rh nagat...ihned ako mi zistili, ze som tehotna...manzelovi urobili kompletny krvny rozbor v gynekol.ambulancii..acele tehotenstvo som mala rizikove a z do takej miery, ze som 7 mesiacov nepretrzite lezala pod dozorom v nemocnici...kedze sa nevedelo aku krvnu skupinu ma dieta...bolo to 50:50 bolo tam riziko, ze keby sa jeho krv zmiesala s mojou, pre mna by to znamenalo smrt...organizmus sa samozrejme branil a cely cas sa snazil plod vypudit..nakoniec som rodila v riadnom termine a zdrave dietatko..a malo manzelovu krvnu skupinu...ihned ma zaockovali a dostavala som infuzie...ockovanie by malo mat ucinnost po cely zvysok zivota..druhe dieta som vynosila bez akychkolvek problemov..iba z "bezpecnostnych" dovodov bolo aj toto tehotenstvo vedene ako rizikove...drzim palce..:)

panča

sarin, bezia tu uz take temy, skus si ich vyhladat. Laicky : ide tu o to, ak dietatko ,,zdedi" RH faktor po otcovi, moze si Vase telo vytvarat protilatky proti vlastnemu plodu. Ale ak sa nemylim, pri prvom tehotenstve sa to este nedeje a pri tych dalsich Vam pomozu lekari. Netreba sa toho bat - len lekar musi o tom vediet (co je samozrejme, ved sa to znaci aj do TK)

sarin

mozno som zle polozila otazku, myslela som ci sa stretol niekto s problemami (kedze viem ze moja sestra mala deti ok) ale zaujima ma vsetko ohladom toho

sarin

dakujem, sestra ma podobny problem porodila dve zdrave deti... iba musela ist medzi tym na nejaku inekciu aby si telo netvorilo protilatky..

Este ma zaujima vec ako sa vlastne urcuje a kedy aky dieta ponesie rh - uvadzam moju situaciu mama rh+ tata rh+ ja rh- (som na 100% jejich dcera aj so sestrou)

palko4444

No mozem aj ked som iba student!vy mate rh - a vas manzel rh +.v tomto pripade to moze mat dopad na dieta ak budu dominantne alely vasho manzela,pretoze dieta ziska rh faktor po vasom manzelovi!v tom pripade budete mat vy rh - a vase dieta bude mat rh + po vasom manzelovi!cize mate inu krv aku ma plod,cize plod moze zaniknut ale sa narodit postihnute!ale je to mala pravdepodobnost!podla mna sa netreba nicoho bat!