Ako vyliečit zapálené hrdlo bez liekov

lululu

V žiadnom prípade neodporúčam mlieko a mliečne výrobky, pretože hrdlo a mandle nemajú rovný povrch a mlieko sa v týchto nerovnostiach usadzuje a kysne - zahlcuje.
ALENAKI a ostatní ktorí odporúčajú mlieko - mlieko nepomáha ale to horúce a med áno. Takže piť veľa tekutín nie horúcich + med, ďalej slepačí vývar trošku viacej osolený - v tomto prípade pomáha teplo a soľ.
Môj osvedčený recept - propolisová tinktúra, ktorú dostať v každej lekárni, pár kvapiek do vlažnej vody a kloktať alebo do prázdneho malého rozprašovača z nejakých liekov dať propolis s vodou 1:1 a priamo striekať na mandle a hrdlo. Ak by bol roztok príliš silný treba zriediť. Mňa tento liek zachránil od operácie a výberu mandlý. Prajem veľa zdravia.
PS: v lekárni na voľno dostať veľa liekov a sprejov na hrdlo napr.:PROPOLKI - pastilky s obsahom propolisu + vit.C.

alenaki

Teple mlieko s medom praktizujem aj ja, velmi to uvolnuje skriabanie v hrdle... aj chuti vyborne! (obcas pridam aj vanilku alebo skoricu, na obmenenie chuti)

marfuška

Možeš skusit,okrem šalvie,kloktat aj slanou vodou,obklad ako písala eviak a v lekárni si kúp Neo angín,alebo niečo podobné na cmúlanie.Tie dobre zaberajú.

kiwemai

ja spim vtedy vzdy s ponozkami a pijem 2-3x malu salku tepluckeho mlieka s medom...ale prv zohriat na horuco a potom opatrne glgat, aby si sa nepopiekla. a este kloktam pohar vody, v ktorom nexam rozpustit sol. nie vzdy to vsak musi zabrat...

eviak

vela cajiku s medom (moze byt aj cukor) ale bez citronu, ten iba hrdlo zbytocne drazdi. na klasicku latkovu vreckovku si nakvapkalj alpu, priloz na hrdlo a obviaz si ho nejakou satkou. najlepsie na noc. na nohy decembrove ponozky zaliezt pod deku k nejakemu dobremu filmu :)