Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie

Príspevok v téme: Pharmatex-nehormonálna antikoncepcia-informácie
cooldjkai

Ahojte, kúpila som si Pharmatex (vaginálne kapsule), no ešte som ho neskúšala,no napíšem sem najdôležitejšie informácie, ktoré mi na tomto fóre chýbali. Informácie sú z príbalového letáku.
Cena: kapsule-226sk, gel-180, obe sú na 10 použití.
Kapsule:
Lokálne kontraceptívum so spermicídnym účinkom a antiseptickým účinkom (pôsobiacim pri niektorých pohlavne prenosných infekciách).
Pharmatex začne účinkovať 5 minút po zavedení do pošvy a od tohto okamihu posytuje antikoncepčnú ochranu minimálne počas 4 hodín.
Odporúča sa ore všetky pohlavne aktívne ženy alebo:
-dočasná alebo trvalá indikácia perorálnej antikoncepcie
-kontraindikácia pre použitie vnútromaternicového telieska
-po pôrode,počas dojčenia,po potrate,pred menopauzou
-pri príležitostnom pohlavnom styku
-počas perorálnej kontracepcie v prípade,že si žena zabudla vziať antikoncepčnú tabletku (do konca cyklu treba užívať obe antikoncepčné metódy)
Súčasne s touto antikoncepciou sa nesmie používať in vaginálny prípravok. Pharmatex sa neodporúča používať spolyu s mydlom,lebo spermicídny účinok sa mydlo ničí. Musíte zabrániť kontaktu vagíny s mydlom a to ako pred stykom, tak aj po ňom,lebo mydlo i v stopových množstvách ničí liečivo.
Dávkovanie a spôsobo podávania:
Pred každým pohlavným stykom použite novú kapsulu,bez ohladu na odobie cyklu.
1-asi 5 minút pred stykom zasuňte kapsulu ukazovákom kapsulu čo najlepšie do pošvy
2-pri opakovanom pohlavno styku zaveďte novú kapsulu.
Upozornenie:
Hygiena vonkajsich pohlavných orgánov po pohlavnom styku je možná bez použitia mydla. S výplachom pošvy treba počkať minimálne 2 hodiny
Obe prípavky (kapsule aj gél) sa môžu používať v kombinácii s kondómom.

niekto

ucinnostou su rovnake
teda to mi povedali v lekarni
na krem nemusis cakat ale trea aplikator nieje tak aromaticky
a vyteka viac

myslim ze to cakanie je najhorsie tatkze krem bude lepsi

niekto

ucinnostou su rovnake
teda to mi povedali v lekarni
na krem nemusis cakat ale trea aplikator nieje tak aromaticky
a vyteka viac

myslim ze to

lucya

Ahojte, na stranke pharmatexu je pisane ze krem vydrzi az na 16 pouziti, ja som si ho teraz kupila prvykrat,, ale nezda sa mi ze by vydrzal az tolko...., existuje baleny aj vo vacsej tube ? ja mam 72g.... dakujem

anika_222

MNO TAK JA S PRIATELOM TO POUZIVAME ASI 3TI MESIAC A MA TO SAME VYHODY A JE VELMI UCINNY A MOZEM HO IBA ODPORUCIT A AJ PRIATELOVI SA VELMI PACI, LEBO NEMUSI POUZIVAT KONDOM LEBO TEN NEZNASA, NO V PODSTATE ANI JA HO NEMUSIM :D TAKZE PHARMATEX ODPORUCAM KAZDEMU

niekto

co presne nieje pravda ?
lebo sem uz pisali baby ktore maly krvne zrazeniny alebo co myslis ? co je tych 80% ?
pls pouc ma

severanka

prosím ťa NIEKTO nekopíruj sem ten stupíndy článok, veď tam 80% nie je vôbec pravda... čo šáliš ľudí...