Intolerancia laktozy

Príspevok v téme: Intolerancia laktozy
meg12

Dobry den, trpim intoleranciou laktozy, ktora sa u mna prejavuje silnymi zaludocnymi krcmi. Dnes rano som si na obale ACIDKA precitala veticku, v ktorej vyrobca oznamuje, ze ACIDKO okrem ineho zmiernuje intoleranciu laktozy.....nevie mi niekto poradit ci je to pravda? Neobsahuje Acidko taktiez laktozu? Za akekolvek info vopred dakujem.

.......

nakysane vyrobky obsahuju mensie mnozstvo laktozy, pretoze ta uz je kvasnou cinnostou rozlozena na kys.mliecnu.jogurty obsahuju viac laktozy ako mlieko a napriek tomu su lepsie tolerovane-obsahuju probiotika ktore skvasuju laktozu na kys.mliecnu.

.........

nakysane produkty obsahuju znizene mnozstvo laktozy,pretoze cast sa uz rozlozila na kys.mliecnu.acidko urcite obsahuje nejake mnozstvo laktozy, ide o mliecny vyrobok.je zname ze zakysane mliecne produkty su lepsie toler.pri laktozovej intolerancii.takisto probiotika pomahaju premene laktozy na kys.mliecnu.

RNG

Nastastie poruchy rozlozit galaktozu su znacne zriedkave, galaktoza sa totiz nachadza v mnohych produktoch a je dokazane jej liecive pouzitie v celom tele v roznych procesoch.
Ovela castejsie su reakcie na manoproteiny, tj rozne huby a kvasnice.

to rng

ALEBO GENETICKU PORUCHU tzv. GALAKTOZEMIU,telo nevie rozlozi galaktozu,resp alpha - d - galapyranozum tym padom ani laktozu cos je disacharid alfa d glukopyranozy a alfa d galaktopyranozy.Taky ludia by mali uplne vymedzit mliecne vyrobky pokial viem,lebo mozu zomriet,ak vymedzia ziju normalne ako kazdy

meg12

...to znamena, ze v podstate zakysane veci by mi nemali poskodit..(napr. bryndza, zakysanka...)..no v kazdom pripade uvidime. Dala som si dnes maly poharik acidka (bez tabletky na laktozu) a uvidim co to so mnou urobi do rana....obycajne mavam zaludocne krce v noci. v kazdom pripade dakujem za odpoved RNG :)

RNG

Laktoza je mliecny cukor. Neschopnost ho spracovat(nedostatok specifickeho enzymu v tele) znamena pre netolerantnych zamorenie tela materialom, ktory nevedia spracovat.
Skvasenim mlieka sa laktoza premeni na lakticku kyselinu(mliecny cukor na kyselinu mliecnu) ktoru vsetci v tele potrebujeme pre latkovu vymenu a prenos energie.
Kto je aj popritom alergicky na mliecne produkty, je alergicky pravdepodobne na pesticidy, hormony,antibiotika, plesne, stabilizatory alebo nevie spracovat bielkovinu kazein v mlieku.