pôrod s epiduralkou

Príspevok v téme: pôrod s epiduralkou
jan9267

Ahojte, píšem ohľadom mojej sestry, ktorá nemá net a tak poprosila mňa, aby som jej to zistil. Potreboval by som nejaké informácie ohľadom pôrodu s pomocou epiduralky, výhody aj nevýhody tohto pôrodu. Sestra tiež chcela vedieť na ktorých miestach na Slovensku sa to vykonáva, a taktiež aj koľko to asi stojí, lebo predpokladám, že sa to nevykonáva všade a asi to bude aj niečo stáť. Sestra žije v Jelšave, okr. Revúca, tak ak by niekto vedel o nemocnici v okolí, v ktorej sa to dá, tak by som bol rád. Bude to už jej štvrtý pôrod, a teraz začala uvažovať nad touto alternatívou. Tiež budem rád ak by napísala svoj názor aj žena, ktorá má s tým priamu skúsenosť. Za príspevky vopred ďakujem.

vierka

lekárka,ja som zdravotníčka,dokonca gynekologická sestra,a platila som ako ostatné.je to asi tiež individuálne.Ale stálo to za to.Aj ten posledný pôrod privážil k môjmu rozhodnutiu mať štvrté dieťa,ale trošku neskôr,aby som si to vychutnávala tak ako teraz.

lekarka

A stoji to okolo tisicky, najviac troch, ako kde, pokial je zdravotnicka pracovnicka, mala by to mat vo svojej nemocnici zdarma

lekarka

Ahojte, este som sice nerodila, zato pri svojom povolani som uz nejednu EDU videla.
Odpoved na to ci mozete ochrnut-NIE, EDA sa picha omnoho nizsie do epiduralneho priestoru, tam, kde uz miecha nie je, ta konci v oblasti 2 driekoveho stavca. Ucinok EDA zavisi od davky podaneho analgetika-pokial je privysoka, pacientka naozaj neciti od pasa dole nic. Avsak spravne podana EDA je taka, ked pacientka neciti len bolesti, ale tlak ano, a preto dokaze s porodnikom splupracovat a moze tlacit ked treba a uvolnit sa ked treba. Odhadnuttu akuratnu davku dokaze vsak len skuseny anesteziolog, preto odporucam sa s nim pred porodom osobne stretnut a dohodnut, pokial mate moznost. Pri takejto davke su naozaj neziaduce ucinky v zmysle trpnutia noh ci bolesti hlavy minimalne, ale aj tak sa odporuca 12 hodinovy pokoj na posteli.
prajem prijemny zazitok z porodu

jaja

ahoj jan ja by som sa len chcela informovať či si tvoja sestra už niečo zistila o epidurale v okoli RA, že kde ju podavaju.lebo aj ja som z toho okolia a tiez by som mala o to zaujem.Dakujem

e24

Ahoj.Epiduralka je super.Myslim,ze je dobre dopredu si zistit,ci ju v tej nemocnici aj vedia podavat. Mam dve dcerky. Pri prvej som EDU odmietala.Ale ked po desiatich hodinach naozaj poriadnych bolesti mi ju ponukli,brala som ju vsetkymi desiatimi.A tie posledne tri hodiny porodu boli pre mna uz oddychom.Pri druhej dcerke som si ju uz vopred objednala-a bol to porod,ktory som si naozaj vychutnala.Bolesti hlavy,trpnutie nohy boli jedine vedlajsie ucinky, ktore ale rychle pomynuli.V nemocniciach je aj moznost,ze si EDU kupis,a v pripade,ze ju nevyuzijes(kazdy ma iny prah bolesti),mozes ju vratit a peniaze dostanes spat.Pozdravuj sestru a vsetko dobre.

jaja

ja ked budem raz rodiť, tiež by som brala epidurálku, ale čo takto možnosť ochrnutia, je tam nejaká?? či to bolo len v začiatkoch a pri zlých lekároch a náhodách?

vierka

Mňa hlava nebolela vôbec,ani chrbtica,a to som po pôrode už 10 mes.A nohy som si cítila od začiatku po koniec.ešte tesne pred pôrodom som bola na WC/samozrejme,že ma držali sestričky/a aj na sál som išla po svojich.A v pohode,ani som necítila,že som nejaká slabá.