antikoncepcia a stitna zlaza

pravda je taká...

jasne, že je to prvoradá úloha- chrániť pred nechceným otehot.- ale či to stojí za to brať hak v porovnaní s negatívamy, kt. niektorým spôsobila,príp. môže spôsobiť. a nechuť na sex+podráždenosť, podla mna nie je sranda- ani psychické problémy nie sú sranda! a okrem toho kto ti zaručí, že ti nerobí fyzické problémy (o kt. ani len netušíš)? - neprajem, ale to riziko tam stále je.
je to na každej z nás, či pozitíva prevýšia negatíva.

ivana1

no baby ked uz tu tak nadavate na HAK zabudate na jej prvotnu ulohu - chranit pred nechcenym tehotenstvom. Ja ju beriem len preto, prezervativy nemozme pouzivat - mam problemy s panenskou blanou a HAK mi problemy nerobi, mam aj problemy so stitnou zlazou od trinastich rokov. NO teda fyzicke problemy mi nerobi, ale mam pocit ze kvoli tomu nemama chut na sex, som dost podrazdena, frajer si to chudak schyta stale a pri tom ho velmi lubim...neviete mi nieco poradit?

jaja

a klasika ako- kvasinky, nechuť na sex, to je rarita! asi nie som typ na hak- hlavne kôli depkám (z toho mi potom búši srdce a mám pocit, že sa nemôžem nadýchnuť!). nikdy viac!!!

jaja

presne ako vravíš, ja sa z hak dostávam už 4 mesiac po vysadení, a že sú to depresie, tie moje než. účinky, zistil obvodák až min. mesiac. vyradilo ma to z normálneho života na 4 mesiace, lebo som nevedela čo mi je, a myslela som si že som vážne chorá, a bol to stres!!!

sfinxik

jaja:mas uplnu pravdu. hormony sa z tela mozu vyplavovat tyzdne, ba az mesiace.Ja som si dala predpisat HA kvoli nadmernemu ochlpeniu, efekt vsak po 6 mesiacoch minimalny...Ako tu aj vy pisete, tiez mi to poznacilo cele telo. Mam problemy s cievami, pocas uzivania som sa niekedy nemohla uplne nadychnut, dokonca sa mi objavilo akne, ale co je uplne najhorsie tvoria sa mi z nej fibroadenomy v prsnikoch. Uz som bola na operacii, no mam dalsi...Doktor povedal, ze to nemoze byt z toho. Nehovorim, ze v medicine som expert, no zaujimam sa o nu a tvrdim, ze to z toho bolo, sama totiz poznam svoje telo najlepsie. Tymto sa k vam pridavam s tvrdenim, ze HA je svinstvo, ktore vie znicit zdravie, v krajnych pripadoch aj zabit...Ja som brala HA z psychickych dovodov, trapil ma moj problem, ale nechapem tie dievcata, co si myslia ze su to cukriky na zvacsenie poprsia..je toho plne forum.Mam tiez male prsia, no a co, urcite by som to neriesia hormonami. Je to moje telo a budem ho mat po cely zivot.Preto radim vsetkym mladym babam, aby si dobre premysleli dovod, kvoli ktoremu chcu HA brat.

jaja

súhlas aj s olivien... je to smutná realita, a kočky to papkajú spokojne dalej, až kým neprídu vážnejšie problémy, ja sa po mesiaci a pol od vysadenia, konečne ZACINAM cítiť ako človek, negat. účinky sa objavia len niekedy - aj to je psychika... to je pokrok... a tí čo tvrdia, že do 48 hodín vyprchajú hormony, a všetko je v poriadku, klamú!!!

olivien

suhlasim s ifkou...vlastna skusenost: HA mi rozhadzala aj to, co este dobre fungovalo, teraz mam znizenu funkciu stitnej zlazy a uzliky...myom na maternici a zapal krcka maternice, cysty na vyjecniku, hyperestrogeniu a metabolicke poruchy...ziadny lekar zapadnej mediciny nevidi suvislost...liecim sa teda alternativnou medicinou, ktora je mozno pre mnohych sarlatanstvo, ale ako jedina lieci celeho cloveka a nepovie vam, ze to je \"len taky subjektivny pocit nepohody\":) nase zenske organy nasi gynekologovia vedome nicia, aby sa potom mohli tvarit, ze liecia neplodnost...cest vynimkam, samozrejme...takze HA by som vylucila z kazdodenneho \"jedalnicka\" uuuplne kazdej normalnej zeny zodpovednej za svoje zdravie...