Kvasinky, výtok z pošvy

Príspevok v téme: Kvasinky, výtok z pošvy
ivinka

Ahojte ženy...už asi tri roky mam problemy kvasinkami...Vkuse vytoky, palenie, svrbenie v pošve, bolesti v podbrušku. Posledné 4 mesiace je to uz neuveritelne...Skusala som asi všetko, Gyno Pevaryl, candibene - čapíky, kremy.. Ketonal do konečníka..Probiotika a napriek tomu že nemam pomer mam ich vždy, včase ked beriem vag. tablety ale aj ked ich vysadim. Uz fakt nemozem,,,Prosim poradte mi ako sa ich mam navzdy zbavit.

evula

Este na margo stravy. Existuje nespocetne vela roznych odporucani, comu sa v ramci stravovania uplne vyhybat, co je odporucane, alebo priam "zivotne dolezite" na zdolanie kvasiniek. Obcas vsak mam pocit, zue keby sme to mali svedomito dodrziavat, tak nemozme papkat dohromady nic, len zeleninku a celozrnne chlebiky. A to ani nevravim o faktore prekyslenia organizmu, ktory hra dolezitu ulohu pri lieceni vsetkych chorob. Lenze co potom, ked clovek sa citi unaveny, lebo telo nema to, co vyzaduje? Je jasne, ze sladkosti priam podporuju "zivnu" podu pre rozmnozovanie kvasiniek. Ale clovek potrebuje sladke. Tak sa teda vrhne aspon na ovocie, ale potom sa docita, ze ani cerstve ovocie nie je vhodne. Tak co potom s nami, ktorych chutove pohariky potrebuju pritomnost sladkeho (nemusi to byt vyslovene biely cukor)?

evula

Ahojte, mna trapia kvasinkove infekcie posvy dlhe roky, priblizne od mojej 20-ky. Kazdy rok, najma v zimnom obdobi su tu spolahlivo zas a znova:((( Moja zdravotna karta snad uz obsahuje zaznamy o vsetkych liekoch a mastickach, ktore lekari povazuju za vhodne pri diagnostikovani tohto problemu pouzit. Ale nic z toho, stale je to tu. Tak som sa rozhodla, ze uz nic nenecham na lekaroch, lebo zial, mam pocit, ze velakrat ich nezaujima to, aby sa pacient vyliecil, vacsinou len to, aby "vymizli" symptomy, aspon na cas (cest vynimkam). Typicky pristup "klasickej" mediciny. Vrhla som sa na studium roznych knih, periodik, internetovych poradni. Rozhodla som sa podstupit detoxikaciu organizmu, upravit stravu, vyuzit derivacny kupel a najma verit v uzdravenie! Takze uvidime. Vsetkym podobne trpiacim zo srdca drzim palce!

livi6, biba123

Bez sladkosti ale nemozem zit...:) Ale nieco pravdy na tom asi bude casto sa v noci budim ze musim nieco sladke zjest je to neopisatelna chut na sladke..Z cesnaku mi ale bude smrdiet z pusy...hmm a netreba preliecit aj cely traviaci trakt? doktorka vravela ze sa mi to moze vracat aj z konecnika spat...tie bakterie,..

Livi6

ivinka skus zacat jest cesnak, trosku ti precisti krv. Daj si rano strucik, dobre zo zozuj a zapi mliekom. Mne to velmi pomohlo. A ako biba povedala pozor na sladkosti, su sice vyborne ale hnusne zakerne, co sa tyka svrbenia !!!!

biba123

mňa tiež trápili kvasinky asi 5 rokov, síce nie v kuse, no objavovali sa častejšie ako by som chcela. neliečila som ich, možno aj to bola chyba, no otehotnela som a ... kvasinky sú tu stále. trošku sa bojim, pretože lekár mi povedal, že môžu vyvolať predčasný pôrod. keď som sa ho pýtala, čo to spôsobuje (veď som čistotná, každý deň sprcha, spodné prádlo, Candibene a nič) a on povedal :" keď sa na Vás pozriem od spodu, hneď viem, že máte až priveľmi rada sladkosti" - preto mi dal kartičku, čo všetko spôsobuje kvasinkovú infekciu : plesnivé syry, alkohol, fajčenie, huby a SLADKOSTI ... preto skús obmedziť hlavne sladkosti a uvidíš, či Ti to aspoň trošku pomôže . )