zle mu vychadzaju roky a ma nastupit o rok skor do skoly???

Príspevok v téme: zle mu vychadzaju roky a ma nastupit o rok skor do skoly???
jajana

MAM 5ROCNEHO SYNA....NARODENEHO 3.10....JE VELMI VYSOKY VYZERA UZ TERAZ KO 5ROCNY AKO PRVAK.BAVIA SA CISLICE VIE POCITAT,SEM TAM AJ NAPISE CISLO,AJ PISMENA CELKOM POZNA.ROZMYSLAM DAT HO TEJTO ROK V SEPTEMBRI DO SKOLY...CHCEM ABY TO POSUDILA PSYCHOLOGICKA..MAM ZMY POCIT NECHAT HO ESTE NA BUDUCI ROK V SKOLE,NAKOLKO JE TAKY VELKY A BOJIM SA ZE DETI SA MU BUDU VYSMIEVAT A NEBUDE RAD CHODIT POTOM DO SKOLY.MAM UZ SKUSENOSTI SO STARSIM SYNOM..TIEZ BOL VELKY SILNY A DOST TRPEL.NEVIEM CO MAM ROBIT....????PORADTE

jajana

Uz sme objednany u psychologa on urci ci je sposobily ist do skoly alebo nie.Je to presne o tom bud syna odporuci do skoly ,alebo nie.JA osobne si myslim,ze by to zvladol..este ma pred sebou tristvrte roka a dovtedy bude este rozumnejsi.BAVIA ho velmi cislice a vie ich aj napisat...niektore aj pismena....uvidime co povie psycholog.KED ho neodporuci necham ho spokojne v skolke,ine mi nezostane.TIEZ si myslim ze rocny rozdel medzi detmi v triede je uplne normalny,zalezi ake vyspele rozumovo je dieta....takze uvidime.

deee

Psycholog nerozhoduje o odklade, alebo o skorom zaskoleni. On moze len doporucit...rodic sa musi rozhodnut sam. Ja osobne, by som dieta este nedala do skoly. Ale to je len moj nazor.

eeja

Vcera som bola na zapise s dcerkou,ucitelky ju pochvalili ze je veelmi sikovna. V septembri bude mat 7 rokov,ako som uz pisala,vdela som ze na 6 rokov ju nedam do skoly,bolo by to pre nu priskoro. Kazda z Vas pozna svoje dieta a vie posudit ci ist alebo nie,a ked nie od toho je tu psycholog aby poradil.A myslim ze 1 rocny rozdiel medzi detmi je v pohode....

sea

Ahoj, aj mne zle padali roky, som septembrová. Na zaklednej som to nijak nepocitovala- ucilo sa mi super.. taktiez vychadzanie v kolektive bolo skvele. Na strednej sa to vsak trosku zmenilo a ja sa momentalne citim ako ich ,,mama" .. neviem to opisat .. prosto sa neviem s nimi zasmiat na pubertalnych vtipkoch atd... a moje chapanie je trosku ine.. nechcem napisat, ze by som bola mudrejsia ... ucim sa priemerne avsak citim, ze na zivot sa pozeram UPLNE INAK...

jajana

DAKUJEM ZA NAZORY.....OZAJ NEVIEM CO MAM ROBIT..NACO MU MAM PREDLZOVAT DECTVO,KED MOZE BYT OZAJ ABYTOCNE ZAKRPATENY V SKOLKE A POTOM V SKOLE...KED SA MU MOZU VYSMIEVAT.ESTE UVIDIM CO UROBIM....

mentolka

Suseda dala vlani dceru do skoly,normalne tak ako jej vychadzali roky.Po mesiaci jej dievcatko doporucili zo skoly odhlasit nakolko neprospievalo a nezvladalo zakladne veci.Tak ju vratili naspat do skolky a teraz chodi opat do prvej triedy.Dnes bolo rodicko-polrocne a jej dceru ucitelka vyhlasila ako druhu najlepsiu v triede.Takze zrejme jej ten rok v skolke navyse velmi prospel a urobili dobre ze netrvali na tom aby ostala v prvej triede.Tym chcem povedat ze kazde dietatko je ine a kazda mame iny nazor na to ci ho dat alebo nedat do skoly.Je to predovsetkym na detoch,lebo nie vek ale vyzrelost je rozhodujuca.

žehlička

Moj syn sa narodil 28.8. a preto som ho bez vahania dala do skoly tak ako mu bolo urcene.Prospieva dobre,skola ho bavi.Co ma ale zarazilo bol fakt ze rodicia deti narodenych skor ako moj syn,napr.maj,jun,jul uz svoje deti do skoly zapisat nedali.Vraj nech sa este pohraju v skolke.Pritom ked som sa ich pytala tak ani jedno dieta nemalo odklad nariadeny od psychologicky alebo nemalo ziaden dovod na odklad- jednoducho mamicky tak chceli.A tak sa stalo ze moj syn je teraz prvak a v triede je nie s rovesnikmi ale vacsinou o rok az dva starsimi detmi.Nakolko aj ich mamicky dali neskor.Nezda sa mi to normalne aby chlapcek,ktory dovrsi 28.8. sedem rokov bol v triede s chlapcekom ktory 9.9. dovrsi devat rokov.

eeja

Ja mam dcerku narodenu 5.9. a vobec som nerozmyslala nad tym ze ju dam do skoly,o nic nepride a nic jej neujde. A na zapis do skoly mohli ist deti narodene do 31.8. A navyse dcera je hrava,takze ten rok v skolke jej prospel a vacsina deti z triedy mala odklad a nielen kvoli tomu ze im zle vychadzali roky. Tento rok nastupuje do skoly....

leila

neponahlaj sa.dnes je moda davat deticky skor s rocnym odstupom neskorsie,ako skor.nema sa kde ponahlat,vsetko ma svoj cas.neukracuj mu detstvo.narok do skoly nema,iba ak by ti to fakt schvalila psychologicka.ale ta dava skor odklad,ako som pocula.muselo by to dieta byt velmi nadane,inak nie.aj ja mam syna narodeneho 5.10.,aj ja som min.rok stala pred takouto dilemou,ale lekarka mi to takto vysvetlila,(aj moj syn je vysoky na svoj vek),tak som toho nechala,ideme až teraz na zapis,vlastne kedy má.dnes sa uz nechodi na vojnu,aby mal vsetko rychlo za sebou,niet sa kam ponahlat,vsetko ho pocka.tak spravny vyber pri rozhodovani!