VELMI VAZNE A DLHODOBE PROBLEMY

Príspevok v téme: VELMI VAZNE A DLHODOBE PROBLEMY
freem1

Obraciam sa k Vam o velku prosbu . Volam sa Marek,mam 22 rokov a od 16.augusta 2005 mam vazne problemi – po kazdom jedle som mal bolesti v oblasti brucha ( to bolo zo zaciatku – od toho 16. augusta 2005 ), ktore pocas dna postupne presli , ale po kazdom jedle opat zacali – a teraz ( to uz trva okolo 9 mesiacov ) sa to omnoho este zhorsilo , pretoze bolesti mam stale ( od rana do vecera – ani spavat dobre nemozem ) a po jedle sa ešte zväčšujú. Ta bolest – neviem ako by som to presne opisal akeho charakteru je – ale je to take tlacenie az taky pocit plnosti v oblasti brucha ( epigastrium – nad pupkom ). Po priblizne 5 tyzdnoch trapenia ( od toho 16. augusta 2005 ) ma poslali do nemocnice v Ziline pre zvysene hodnoty amylazy ( S – AMS ) a bilirubinu. Podstupil som rozne vysetrenia ako Gastroskopia, ERCP, sono, odbery krvi a podstupil som uz aj CT – ktoreho vysledok je uvedeny dole. Z vysledku bioptického vysetrenia mi zistili, ze mam celiakiu a Gilbertovu chorobu.Po nejakej dobe asi styroch mesiacoch ked mi to neprechadzalo tak som bol opat hospitalizovany v nemocnici v Martine ( prepustaciu spravu odtial vam posielam v prilohe ) kde mi robili mnoho vysetreni ale najprekvapujucejsie bolo, ze mi potvrdili, ze nemam ziadnu celiakiu!!!

Tie bolesti ma trapia kazdy den ( od rana az do vecera ) a to sa uz neda vydrzat. Uzival som vela roznych liekov ( napr. algifen, ganaton, buscopan, oprazol, pancreolan atd. ), ale vsetky boli bez efektu – ani trochu mi po nich neprestali tie bolesti. Uz vobec neviem co mam so sebou robit, lebo akosi mi nikto nedokáže pomoct..UZ TO TRVA SKORO VYSE 12 MESIACOV ( co na to poviete?- je to vobec normalne?!) – a stale mam len cakat, ale neviem naco mam cakat, ked to vobec neustupuje – a ani trochu mi bolesti neustupili ( isto si kazdi hovori a ked vydrzal doteraz tak to nemoze byt take hrozne a vydrzi aj nadalej – ale prave naopak je to na nevydrzanie a musim to nasilu v sebe drzat – a co ine mi aj ostava, ale ja uz nevladzem a nechcem uz trpiet !!! ) . Ved kebyze nemam tie bolesti tak by som pockal aj neviem kolko – kazdemu sa to lahko hovori ked tu bolest nema . A doktori mi len stale hovoria, ze to prejde,( to chce cas - ale nestacil ten cas ktorym som uz presiel ). Viem ten kto to nezazil to nikdy nemoze pochopit!! Som uz naozaj velmi zufali a tie bolesti ma postupne zabijaju. Uplne som sa moj zivot obratil hore nohami. Ved to nie je zivot, ale utrpenie ( mam neustale bolesti ) – chcem zase normalne zit, ale to sa neda, ked mam stale tie bolesti – nikto akokeby ma nevedel pochopit. Skuste sa aspon v citit do mojej situacie – nikdy som nemal vaznejsie zdravotne problemy a teraz...!! Musel som prerusit kvoli tomu aj studium na Vysokej skole. Chcel by som si najst aj nejaku pracu , ale to sa naozaj neda s tymito problemami. Obmedzuje ma to vo vsetkom ( nemozem robit ziadnu fyzicku pracu ), byva mi strasne horko a nehorazne sa aj potim ( aj ked nie je vonku take horko ) aj ked nic nerobim a sedim len tak v chladku. Ved ja sa uz citim ako beznadejny pripad – to mi uz fakt nikto nepomoze!! A preto Vas velmi pekne prosim, ci by ste mi dokazali nejako pomoct a zbavit sa uz konecne tych bolesti. Neviem uz vobec co mam robit – pochadzam z Bytce ( okolie Ziliny ) . Stale len chodim po ambulantnych doktoroch, nemocniciach a nic z toho. Nikdy som nesiel k doktorovi bez priciny a teraz som dopadol takto. Isto mi odporucite aby som Vas navstivil osobne lebo takto sa tazko pomaha – ale chcem Vas poprosit o radu , ze co by sa dalo este take robit. Viete lebo stale cestovat hore dole, to nie je jednoduche a este aj s bolestami – nie je to pre mna lahke. Co by ste mi teda poradili a odporucili ? Ked si to opatovne citam – je mi az do placu a je to neuveritelne, nikdy by ma ani nenapadlo, ze clovek moze mat taketo dlhodobe a bolestive problemy a ze postihnu este aj mna – samozrejme su este aj omnoho horsie veci. Prosím ozvite sa mi čím skôr.

CT vyšetrenie abdom. so zameraním sa na pankreas natívne a postkontrastne + 3D rekonštrukcia,kde k.l. podaná i.v. IOMERON 400 100ml. :
Pečeň,slezina,nadobličky obličky sú bez presvedčivých patomorfolog. zmien.
Retroperitoneum bez známok zvačšenia_LU resp. bez ložiskových zmien.
Pankreas - v celom rozsahu s vyhladenou lobulizáciou,kde presvedčivé ložiskové zmeny nevidieť.

PREPUSTACIA SPRAVA Z NEMOCNICE Z MARTINA

Anamnéza:
OA: v detstve ing. herniotomia l.dx. + oper. hydrokély testis + orchi¬ pexia l.dx., r. 1997 AP PE pre gangrenóz. apendicitídu, liečený pre po¬ linózu, v min.v.s. CMV inf., 9/2005 iritácia pankreasu, susp. M.Gilbert, 9/2005 dg. coeliakía - odvtedy na bezlepkovej diéte, 10/2005 hosp. na ORL v spáde s dg. hypacusis percep. l.sin., susp. osteoskleróza l.sin., iné ochorenia, oper. pac. neudáva.
AA: alergia na pele a trávy, alergiu na potraviny a lieky neudáva
Terajšie ochorenie:
Subj. - v sep. m.r. dg. coeliakia, drží prísnu bezlepkovú diétu, napriek tomu pretrvávajú tlak. bolesti v obl. žalúdka a nad pupkom, tieto boles¬ ti boli najsk6r po jedle, teraz sú už stále, bez viaz. na jedlo al. fyzic. námahu, v noci sa na ne nebudí, nezvracia, na zač. ochor. schu¬ dol, potom pribral na svojup6vodnú váhu, kt. si teraz udržuje, stolica 1-2x denne, formov. al. redšia, bez prím., neožltol, TT s triaškami nemal, teraz nemá ani zvýš. TT, na jeseň mával TT do 37,2 st.C, koža tela ho nesvrbí, iné ťažkosti t.č. neudáva.
Objektívny nález:
Pri vedomí, poloha aktívna, habitus normostenický, koža bez patol.eflo¬ rescencií, turgor primeraný, eupnoe, bez cyanózy, anikterická. Hlava: skléry anikt., spojivky ružové, zrenice izokorické, jazyk vlhký, bez povlaku, orofarynx kludný. Krk: lymf. uzliny nezvačšené, štítna žlaza nezvačšená, náplň vv. jugulares nezvýšená, pulzácie karotíd súmerné. Hrudník: súmerný, poklop plný, jasný, dýchanie vesikulárne, bez vedlaj. fenoménov, srdce - akcia pravidelná, ozvy ohraničené. Abdomen:priehmat¬ né, v niveau hrudníka, bez hmatnej rezistencie, palpačne citl vepig., bez zn. perit. dráždenia, peristaltika auskultačne počutelná, pečeň nezvačšená, slezina naráž, tpt. bilat. negat. OK: bez edémov, lýtka volné, nebolestivé, perif. pulzy hmatné.
Neurologicky bez známok lateralizácie, bez dysartrie, orientácia časovo - priestorová správna.
TK - 120/80 torr, P - 80/min., reg.
Lab. a pomoc. vyš.:
FW 6/16, S_GLU: 4.1; S_UREA: 4.4, 4.2; S_KRE: 118, 118, 116, 113; S_KMOC:431, 401, 339; S_TP:75.6; S_MUKO:255; S_TB1L:25.4; S_BILk:3.4; S_CHOL:5.38, 5.13; S_TAG:1.44; S_GMT:0.42; S_AST:0.35; S_ALT:0.28; S_ALP:1; S_CRP:0.6; S_ASLO:319.4, 275.1; S_RF:3.2; S Na:143; S K:4.2; S_Ca:2.49; S_Cl:103; S_P:1.23; S_CaI:1.097; S_ELFa:0~575; S_ELF1:0.032; S_ELF2:0.098; S_ELFb:0.137; S_ELFg:0.158; S_CIK:0.01; S_IgG:11.351; S_IgA:0.923; S_IgM:1.076; S_CEPL:0.2; U_KVP:0.022; U_UKRE:7.7;
U 0IU:2100; fU fUKR:16.17; fU fKVP:0.046; C GF:1.59; C RESO:98.471;
- - - - -
C_GFk:1.5; C_RESk:98.38; U_ERY:10; U_LEUK:15, 5; U_EPOL:ojedin.;
U_BAKT:ojedin.; U_ORŤA:prít.; U_VLHL:prít., prít.; S_Fe .. :11.3; S_ETRF:2.09; S_VKTR:47.02; S_STR:24.03; F_FZTK:O, O; F_FZSV:O, O; F_FZŠZ:ojedin., ojedin.; U_ERYO:ojedin.; U_TERY:hodnoten; U_BIKV:negat.; U KKVA:+; pt VYSK:180; pt VAHA:65; pt POVR:1.83; B WBC:5.11; B RBC:5.92;
- - - - - -
B HGB:171; B HCT:0.52; B MCV:87.4; B MCH:28.9; B MCHC:330; B ROW:13.4;
- - - - - -
B PLT:210; B MPV:8.2; B %NEU:45.3; B %LYM:41.9; B %MON:6; B %EOS:2.8;
- - - - - -
B %BAS:1.1; B %LUC:3.1; B *NEU:2.31; B *LYM:2.14; B *MON:0.3;
- - - - -
B *EOS:0.14; B *BAS:0.06; B *LUC:0.16; P PT%:88.6; P PTIN:1.14;
- - - -
P APTT:34.3; P APTr:1.14; P TT:17.8; S TSH:12, 12.72; S FT4:18.77,
________________________________________
23.31; S TPO:4.9; S KORt:542.76; KORx:sérum ráno: 260-720 sérum
- -
poobede: 50-350 nmol/l
moč: 38-208 nmol/24 hod; REQ FORM1:I., II.; REPI LABROZP1:Popis nálezu:
Hypothyreóza;
Orgán. proti I všetky negat., pANCA,cANCA negat., antigliad.negat. Moč na porfyriny negat., moč na K+C negat.
Výter z hrdla na K+C - Strep. beta-hemolyt.
29.3.2006 ----- Seňkevič Andrej MUDr. ---------¬ USG:
Pankreas - hlava prekrytá plynom, ináč bez zmien.
pečeň, žlčnik, žlčovody, slezina, obličky a oblasť nadobličiek bez presvedčivých zmien.
3.4.2006 ----- Števik Martin MUDr. ------------¬ Pasáž GITom:
K.I. volne prechádza ezofagom cez kardiu do žalúdka bez presvedč. zmien. Žalúdok hákovitý, odliatkovo sa rozvija, kontúry ostré hladké, sliznič. relief primeraný. Evakuácia primeraná. Bulbus duodena, duodenálne okienko a retrogastrium bez presvedč. zmien.
Pasáž 1,3,6,24HPC: K.I.primerane prestupuje jednotlivými úsekmi črevného traktu, bez známok prekážky v pasáži a hrubšich patolog. zmien.
Záver: Pasáž GITom volná.
3.4.2006 ----- Frlička Peter MUDr. ------------¬ Sella turcica cielene:
Sella primeranej velkosti a tvaru, ostrých kontúr, bez známok intrasellárnej expanzie.
4.4.2006 ----- Seňkevič Andrej MUDr. USG:
Pravý lalok štitnej žlazy 14x15x47mm, Echoštruktúry a perfuzia bez zmien.
lavý 14x13x45~m, isthmus do 2mm.
5.4.2006 ----- Hanková Ida MUDr. --------------¬ C chrbtica:
vyrovnaná lordoza, blok.postavenie c C4,5. premostenie sulcus
a.vertebralis atlantis.
Th a L chrbtica.
Th- bočná nekvalitná, obtiažne reprodukovatelná, lahká retrolistéza L5
/2Rm/, i L4- posun 1-2mm.
18.4.2006 ----- Fakhri Morteza MUDr. ----------¬ CT mozgu a ZJ nativne +30 rekon.;
SA priestory nad bázou a konvexitou ako aj KS primeranej širky. Bez patol. obsahu. Stredové štruktúry v rovine. Supra. a infratentorialné bez ložiskových zmien.
Skelet bez presvedčivých traumat. zmien.
29.03.06 Horáková Marta MUDr. Ezofagogastroskopia
Ezofagus: junkcia 20 mm nad hiátom, sliznica v junkcii bez defektov. Žalúdok- zlá tolerancia vzduchu, v inverzii kardia neobopína endoskop, v lumen žlčou sfarbená žalúdočná šťava, steny elastické, riasy autoplastické, sliznica ružovočervená, bez defektov. Pylorus, bulbus duodena, Dl a 02 bpn. Hlboko z 02 biopsie na histológiu
Dg. záver: Malá axiálna hiátová hernia, t.č. bez refluxnej ezofagitídy, reflux žlče do žalúdka. Nález na sliznici žalúdka a duodeneo do 02 bez chorobných zmien
________________________________________
Biopsia B 06/12121
Vo vz. duodenál. sliznice je vilózna architektonika zachovalá, enterocyty sú bez aiterácie, počet IE lymf. nie je zvýšený, morfol. zn. aktív.št. celiakie nie sú.
30.03.06 Horáková Marta MUDr. Kolonoskopia
Rektum: lumen bez stenózy, sliznica krytá kašovitou stolicou, viditelná sliznica hladká, bez defektov, s primeranou cievnou kresbou. RS prechod volný. Kolonoskop zavedený do céka a 15 cm terminálneho ilea. Lumen hrubého čreva bez stenózy, steny elastické, haustrácia pravidelná, sliznica hladká, bez defektov, s primeranou cievnou kresbou. Lumen terminálneho ilea tesne orá lne od Bauhinskej chlopne spastické, sliznica bez defektov- biopsia č.l. Biopsia Č. 2. z rekta na vylúčenie mikroskopickej kolitídy
Dg. záver: Makroskopický endoskopický nález na rekte, hrubom čreva a 15 cm terminálneho ilea bez chorobných zmien, biopsie 1. z ilea, 2. z rekta
Biopsia č.B06/12199-12200
l.vo vz. ileál. sliz. je architekt. klkov neporušená, enterocyty sú bez alterácie, v submuk. oboch vz. sú hyperplastic. lymf. folikuly, v 1 zvačš. germinač. centrum /hypogamaglob.?/
2. vo vz. je edemat. a prekrvác. rektál. sliznica bez zn. aktív. záp., v 1 zachytenej malej arteriole je minim. vyznač. zápal. infiltrát z lymf. a neutr. v jej stene /ná16ez nie je jednoznač. dg. pre vaskulitídu/. Doc.Dr.Besda,CSc.
3.04.06 Mikulášová Vladimíra MUDr. ORL vyš.:
Tonsillitis chronica simplex, ster na mikrobiol.vyš- odobratý, kontrola
p.p. Zvyšný nález v medziach normy
Cubinková Katarína MUDr. Endokrinolog.vyš.dňa 4.4.2006:
Dg.záver: Primárna hypotyreóza najsk6r na podklade AIT v zahájení substitúcie, autoimúnne ochorenia (atopia,polinoza,celiakia)
+ dg podla dokumentácie
06.04.06 Stašková Katarína MUDr. Reumatol. vyš.:
Z: T.č. nie sú vyznačené klinické ani laboratórne známky systémového ochorenia spojiva. pozitivita ASLO (bez prejavov FR)
6.04.06 Ježíková Alena MUDr. Nefrologic. vyš.:
Dg.záver:
Izolovaná malá erytrocytúria s hraničnou hodnotou kreatinínu a funkcie
obličiek v dif.dg.
Primárna hypothyreóza- na podklade AIT/ autoimúnne ochorenie - atopia,
polinoza, celiakia/
Chronická tonsilitída
+ ost.dg.
20.04.06 Ježíková Alena MUDr. Kontrolné nefrologické vyšetrenie:
Doplnené doporučené vyšetrenia:
Zubné- fókus vylúčený.
ery vo FK- malé množstvo dysmorfných erytrocytov cANCA, pANCA protilátky negat.
močový sediment- leukocyty 5, ploché epit. ojed., baktérie ojed.,
vl.hlienové
________________________________________
výter z hrdla: beta hemolytický streptokok Dg.záver:
Izolovaná malá erytrocytúria dysmorfná / t.č. negat. močový nález/ ¬ najkar pri pozit. výtere z hrdla
+ ost.dg.
10.04.06 Zeleňáková Jana MUDr. Neurol. vyš.:
Obj: lucídny, oreitnovaný, bez fatických porúch, reč artikul., šija neoponuje, pulzácia karotíd bilat. hmatná
MN: bulby v strede, izokória s FR, okulomotorika v norme, mimika symetr., taxia a metria v norme
HK, OK: hybnosť a sval. sila symetr., RŠO na HK nízke, na OK normo výbavné symetr., bez patolog. refl., zánikové a iritačné pyramíd. javy negat., takt. citl. symetr., napínacie manévre negat.
Trup - takt. citl. symetr.
Chrbtica: palp. nebolestivá, dynamika volná, bez spazmov
Záver: Abdominalgia v dif. dg., nemá charakter radikulárnej resp. neuropatickej bolesti
Odp: psyholog. vyš.
Stomatol. vyš. 3.4.2006
Fokusy zubného pavodu mažeme vylúčiť. /Dr.Štilla/
Psychiatrie. vyš. 11.4.2006 /dr.olos
Z - afektívna depresívna porucha, stredne ťažká depresívna epizóda, larvovaná forma
MRCP 26.4.2006
Z - normálny nález. Dr.Zeleňák
Enteroklýza 26.4.2006
po nasond. duodena v obl. 02 pod. KL a metylcel., ten. črevo je prlmer. ulož. až na časť klučiek ilea, kt. sú ulož. v obl. malej panvy, kontúry čreva sú hladké, reliéf norm., peristalt. primer., kl vol. prechádza Bauh. chl., počas vyš. rtg patol. štrukt. ani známky stenózy nevidím. /Dr.Gráfiková/
27.4.2006 Chirurgie. vyš.:
Z - klinický nález, pomocné vyšetrenia nevysvetlujú ťažkosti pacienta, nález na abdomene fyziologický, /vhl. k súvislosti s jedlom - zvýraz. ťažkostí- dif.dg. možno uvažovať o abd. angíne, čo je však vzhladom k veku nepravdepodobné/. Dr.Halaša
EKG - SR, f 76/min, prev. doby v norme, PZ vo V3-4, bez zmien v repolariz.
Epikríza:
Pacient s anamnestickým údajom tlakových bolestí lokalizovaných v epl¬ gastriu prijatý na dif.dg. Vykonané početné vyšetrenia s vyššie uvede¬ nými nálezmi. Na základe dostupných výsledkov predpokladáme, že sa jedná o ťažkosti kombinovanej etiológie - pri insuficiencii pankreasu, hypo¬ tyreóze a afektívnej depresívnej poruche. Zahájená komplexná liečba, na ktorej zatial iba mierne zlepšenie subjektívnych ťažkostí. Coeliakia t.č. u nás histologicky nepotvrdená, protilátky negat., čo však maže byť podmienené dodržiavaním prísnej bezlepkovej diéty. preliečená streptoko- ková infekcia podla citlivosti. Pacienta v stabilizovanom stave,afebril- ného prepúšťame do ambulantnej starostlivosti.
Diagnózy:
________________________________________
Insuficiencia pankreasu v.s.
Malá axiálna hiátová hernia bez refl. ezofagitídy
Primárna hypotyreóza v.s. na podklade AIT, zah. substitúcia
Afektívna depresívna porucha, stred.ťaž.depr. epizóda, larvovaná forma Izolovaná malá erytrocytúria dysmorfni v.s. pri pozit.v9tere z hrdla St.p.preliečení streptokok. inÍ .. '
Polinóza, alergia na pele, trávy
St.p.APPE, orchipexii
Hypacusis perc.l.sin
Doporučenie:
šetriaca diéta podla tolerancie, pravideln9 stravovací režim, dostatok tekutín, m~dikam.:. pangrol 20000 j. 3xl tbl s jedlom, Citalec tbl 10-10-0 mg, Helex tbl 3xO,25 mg, Euthyrox tql 50 ug ráno nalačno, pravi¬ delné kontroly spádov9m endokrinológom, psychiatrom, objednávame ešte CT angiQgrafiu abd. - pacient zavolá ohladom termínu a krátkodobej hosp. pred vyš. - na protialergickú prípravu + kontrolnú GFS s biopsiami z
duodena.
Prof.MUDr.Hyrdel R.,CSc. prednosta kliniky
Prim.MUDr.Jarkovsk9 L.,CSc.
zástupca prednostu

Oljuska2007

Ahoj!Volám sa Bea.Neviem,či čítaš ešte tento fórum.Prebehla som tvoje prepúšťáky...Ja sa práve trápim taktiež so žalúdkom.Už mi z toho švitorilo ako tebe.Bola som v nemocnici,brala antibiotiká na helikobaktera,potom ma napadli kvasinky,bolesti žalúdka mám stále...ale aj ja mám,aj tebe diagnostikovali hiátovu herniu.Nakoĺko som sestrička,všeličo som študovala na internete.Tá tvoja,aj moja hiátova hernia môže vyvolať bolesti v epigastriu,až smerujúc do chrbta až pankreasu a bolestivé stavy rôzneho charakteru.Už ani ja neviem,čo mám myslieť,ale som rozmýšlala,že keď všetko mám v norme,tak asi ten pruh robí problémy,lebo hernia je vlastne pruh...dá sa to jednoducho odstrániť operačne,pár stehov gastrofibroskopicky.Ozvi sa,ak vieš,ako si dopadol.A ešte by som radila vyšetrenie Diacom prístrojom,ten ťa prezrie,či nemáš v žalúdku parazity alebo pleseñ,čo je možné.A na jednom fóre som čítala,že celiakiu zapríčiňujú lamblie-giardie,ktoré sú parazity,a tiež ich odhalí Diacom prístroj,biorezonancia.Všetko nájdeš na nete,určite aj vo vašom okolí sa s tým niekto zaoberá.

roky

Mám 6 ročného syna a zdravotný problém.Vytvára sa mu nadmerné množstvo modrín a sú stále opuchnuté.Kým mu zmiznú tak to trvá aj zopár mesiacov.Navštívila som už mnohých lekárov ale ani tí nevedia čím to je.Prosím ak ste už niekto niečo podobné zažili tak poradte.

luciaxxxx

Ahoj Marek, veľa si toho prežil skôr ako podnikneš ďalšie kroky choď sa poradiť so svojim psychiatrom (dúfam, že nejakého dobrého máš, po tom všetkom je to samozrejmé) a spoločne pátrajte, no musíš na to prísť sám. Zo svojich skúseností viem, že lekár ti nepomôže, znie to kruto ale pomôž si sám!! Pátraj po onemocneniach, ktoré sa vyskytli v tvojej rodine a skús si ich dať do kopy. Sama som prežila peklo a sama som si musela pomôcť. Dnes som stabilizovaná, mám celiakiu a pravidelne chodím svojmu psychiatrovi. Totiž aj po zistené celiakie som mala hrozné pocity tlačenia na žalúdku, pocit zvracania, potenie, mierne horúčky, trasenie rúk. A samozrejme ani po diete mi neprechádzali, sama som prišla na to, že je to psychického pôvodu a neliečená celiakia mi veľmi narušila celý organizmus a psychiku (celiakia a psychika ide jednoznančne dokopy).

radca

Necital som to cele, ale urcite si daj urobit imunologicke vysetrenie na rozne auto-protilatky. Skus si dat tiez vysetrit hladinu kortizolu (budes ju mat asi nizku). Ten prolaktin asi budes mat tiez zvyseny, ale to neni pricina.

trc

Neviem co je s tebou teraz uz presla urcita doba ale ak tie problemy stale trvaju tak viem co s nimi. V prvom rade odkaz pre vsetkych ktorych rady boli nestresovat sa, tie problemy nie su z dosledku STRESU. Marek si nic nenamysla a nie je to psychicke. Depresie ktore ma su len z tej bolesti. Presla som vsetkym tak ako to Marek napisal. 10 mesiacov trapenia, od jedneho slovenskeho lekara k delsiemu. Vysledky negativne. Odporucana liecba - pokoj a setriaca dieta. Napriek tomu ma kazdy den bolel zaludok. Zvracala som uz len pri pohlade na pohar vody. Dvakrat som sa pokusila o samovrazdu, zo zufalstva ze nikto mi neveri ze mi je zle. A potom mi nahoda dopomohla k vylieceniu. Bola som v zahranici a prislo mi zle opat. Moji zahranicni priatelia ma prehovorili aby som navstivila lekara v ich krajine. Ja som najprv odmietla lebo to posledne co som chcela bolo absolvovat gastroendoskopiu a vsetky tie neprijemne vysetrenia opat s rovnakym negativnym vysledkom. Nakoniec ma prehovorili. Sla som za lekarom a ten ma najprv prekvapil tym, ze sa ma pytal aj na take malickosti ktore sa mi nezdali podstatne a ktore by sa slovensky lekar nikdy neopytal a potom mi vzali krv a poslali do labaku na vsetky mozne testy ake existuju. Nebudem klamat stalo to vela penazi (20 000 skk) ale ... Prisli vysledky. Hladina hormonov ktore vylucuje pankreas bola tak vysoka ze ma uz len par dni alebo tyzdnov delilo od zacinajucej rakoviny zaludka. Lekar mi vsetko vysvetlil a nasadil okamzitu liecbu. Na Slovensku pankreas najprv vysetria ultrazvukom a ked nie je zvacseny alebo zapaleny tak je podla slovenskych lekarov "vsetko v poriadku". Ultrazvuk vsak neukaze zvysene hodnotu hormonov (Gastrin a Prolaktin) to ukazu az krvne testy na ktore vsak slovenski lekari casto zabudaju. Hlavna vec ze maju vysledky cholesterolu v krvi! Inymi slovami ak by som si nedala robit testy v zahranici na Slovensku by ma nechali zomriet, resp by na to prisli az vtedy ked by sa mi uz nedalo pomoct v poslednych stadiach rakoviny. Takze moja rada je vezmi si uver z banky a vycestuj do zahranicia do vyspelejsich krajin. Dala by som ruku do ohna ze mas ten isty problem ako som mala ja. Mimochodom uz tyzden po liecbe sa mi konecne ulavilo a mohla som normalne jest. A odisli aj depresie. Dufam ze tato rada uz neprichadza prilis neskoro. Zelam skore uzdravenie.

D_nika

ja by som este poradila terapiu su-jok, odporucila mi ju kamaratka, ja som ju este neskusala, lebo nemozem zohnat knihu, ale vraj to je dost napomocne.... ona to tiez pouziva pri bolestiach brucha. drzim palce.

ucho__

Prepac, necitala som to cele, len som to prebehla, tak mozno radim nieco, co si uz vyskusal. Ked nezabera nic ine, skus ludoveho liecitela. Za pokus nic nedas, jeho rady a lieky obvykle nie su predrazene a poznam ludi, ktorym roky lekari nevedeli pomoct a tymto sposobom sa zbavili svojich problemov. Konkretny kontakt nemam, ale popytam sa, ak mas zaujem. Alebo si vyhladaj sam.

washita

Ja by som sa obratila na prof. Zachara, ktory lieci na zaklade vysetrenia zivej kvapky krvi. pokial sa rozhodnete potom kliknite na Academia vitae.