Kontaktné šošovky - pocit suchého oka

honey

ved prave ze som skusala a mna to hrozne stipalo....a potom som precitala v jednej brozurke u ocnej ze sa to nesmie tak som myslela ze preto....ale ja mam uz dost podrazdene a zapalene oci tak to je asi dovod....

age44

nie, honey, je to bezpecne, preco by ta to malo stipat? vsak v tom roztoku oplachujes aj sosovky a potom ich das do oka. a dokonca aj na pribalovom letaku sa pise, ze sa moze pouzit aj do oci.
ja to pouzivam hlavne ak mam take suche oko, ze sa mi nedari vybrat sosovku. vtedy musis kvapnut, lebo by si si mohol narusit epitel rohovky a to by bolo nebezpecne. skus, uvidis.

RNG

Pocit sucheho oka je dosledok zapalenych slznych kanalikov. Pricina je virus herpesV1, ktory mame stale v tele.
Mne na to pomohlo niekolkokrat do dna striekanie si koloidnej striebornej vody do tvare s otvorenymi ocami.

missso

ešte som sa chcel apýtať aké používaš mydlo pred nasadením kontaktných šošoviek ja používam tekuté antibakterialne mydlo.
Môžem ho používať?

age44

ja mam najradsej opti free, ale hlavne kvoli dobrym puzdierkam. ale to je jedno, skus aky mas, ak ti nepomoze, tak si kup specialne kvapky na sosovky. lebo nie hocijake kvapky mozu na sosovky. ja si kvapnem roztok aj ked mam nejaku spinu pod sosovkou pocas dna, ona sa skor vyplavi, aspon tam dlho nedrazdi rohovku.

age44

vsak si pozri internetove obchody s k.š. su tam rozne kvapky specialne pre sosovky. ja pouzivam len roztok. ten si, ak potrebujem, kvanem do oci a je to ok.