Pruritus vulvy

Príspevok v téme: Pruritus vulvy
trolicka

Chcela by som poprosiť o pomoc pre moju
mamu ,ktorá má už vyše roka problémy s pálením v okolí genitálií.Pred týmito problémami mala onkologický nález.Po operačnom zákroku a liečení sa dostavilo veľké pálenie.Bola jej aj robená denervácia vulvy ,ktorá bola neuspešná.Diagnóza Pruritus vulvy.Nevieme čo máme robiť ďalej ,lebo problémy neprestali a lekári s tým nič nerobia .Prosím Vás o radu alebo adresu lekára , ktorý by nám pomohol .Ďakujem

neoia

inak je to hrozne neprijemne, hlavne rano sa zobudit na to a este navyse ma svrbia aj nohy. a kvasinky vraj nemam,tak ja neviem.

mjanik

podľa čínskej medicíny-svrbenie je spôsobené zlou funkciou pečene a sleziny(jedna je silná druha je slabšia a to spôsobuje prehriatie uvedených častí a tým svrbenie

neoia

ja mam desat rokov, clovek sa z toho moze zblaznit, hrozne neprijemne, najhorsie je ze doktory s tym ani nechcu pomoct, gynekologicka na mna nakrici ked sa chcem na nieco spytat, a vobec sa to neriesi

RNG

Ja nie som lekar, len "doplnkar"
Pruritus vulvae nie je naozajstna diagniza, to je len latinsky pomenovanie svrbenie vulvy
Tym trpi podla literatury az 7 % zien.
Pricin je velmi vela, uvediem aspon niektore:
dermatitida,
znizene hladiny estrogenu(to moze byt dosledok vybrania alebo poskodenia vajecnikov),
crevne problemy(cistit psyliom a nasadit probiotika, to radim kazdemu, vsetci mame z casu na cas hnacky a ine crevne problemu)
Reakcia na zamorenie,-alergia na chemikalie, vcitane farmaceutik(napr niekto dostane reakciu na atb a ine)

Candidaza(mozna, po pouziti atb ked sa nenasadia spravne probiotika , mnohym sa v crevach premnozi candida albicans).
Reakcia na rozne bakterialne nakazy
Reakcia na premnozeny herpex simplex
atd.
Rada: precisti si creva psyliom, zober probiotika, selen, zinok
To nakoniec radim kazdemu, je to sucast doplnenia nasej obrany
Kedze to moze byt hormonalneho povodu, ber 2x1 gram yamu.
Ak sa chces poistit voci bakterialnym a kandide, ber 3x300 mg oreganoveho oleja a 30 kvapiek GSE do 1/2 litra vody.
Hodne zeleniny a vody postupne odmori telo.