Priatel maniak na PC hry

Príspevok v téme: Priatel maniak na PC hry
alenca

Ludia, pomozte mi. Priatel hra PC hry. Mal s tym problemy uz predtym, travil za hrami cele dni, aj noci, dokonca bol schopny hrat aj do rana do 6.00 od vecera. Vraj "nebol unaveny". Teraz spolu zijeme, hra to niekolko hodin denne. Strasne ma to boli a stve. Citim sa ze je to prenho dolezitejsie ako ja. Citim ze sa o mna nestara a kasle na moj nazor, ze mi to vadi. Ze ho mam prijat s tymi hrami, lebo sa "nechysta prestat". Neviem co mam robit, placem. Niekedy ho poprosim, aby bol so mnou, ale on so mnou komunikuje od monitora aked si ku mne konecne sadne tak sa mi zda ze ma pasivne pocuva a caka kedy skoncim. Prosila som ho aby s tym kvoli mne prestal. Citim ze jeho srdce nie je pri mne ale pri hrach. On vravi ze neprestane, lebo ma slobodu si robit co chce. Mna to boli, placem, som zufala, mam chut to vsetko skoncit kedmu nestojim za to aby s tym prestal. Z lasky kvoli mne by predsa mohol. Co mu je prednejsie - ja alebo hry? Vidim, ze vzdy ked prideme domov, zapina PC, lebo tvrdi, "ved sme boli cely den spolu".ale doma je vzdy na 1. mieste PC, doknca ho volam vecer niekedy do postele, lebo stale hra. Minule si vzal notebook do postele a hral a behal po nete do 5.00 rana. Co vy na to? co mam robit? ja len cakam kedy mi konecne dokaze ze mu stojim za to aby prestal s tou maniacinou a stratou casu...

majuš

ja by som ho opustila.aj ked ta to boli,urob tak,on musi prist na to,ze ty si ta,co je na prvom mieste,pre koho sa oplati zit.evidentne nema este stanovene priority.

aduliena

Ahoj Alenca,

myslím, že tvoj priateľ by sa mal začať liečiť a to čím skôr, lebo potom už môže byť neskoro. Vyhľadajte spolu odborníka. Ak sa on nebude chcieť liečiť, tak ti radím, aby si od neho odišla, aj keď to pre teba určite nebude ľahké rozhodnutie.