Preco na Slovensku za vsetko platime?

Príspevok v téme: Preco na Slovensku za vsetko platime?
ja to nechapem:(

preco platime za nemocnice,lieky, odpad, najom ked mame byt v OV,proste za vsetko ked platime odvody a dane? sestra zije v Anglicku a tam neplatia za lekarov, pobyt v nemocnici, za odpad, proste za nic.. uz ma z toho ide porazit, zarobim 8 tisic korun cisteho mesacne a nemozem si dovolit nic. sestra zarobi okolo 50 tisic mesacne a zije sa jej lahsie, nezavidim, len nechapem, napr taky puder rimmel tu stoji 172,- sk a v Anglicku 3.49 libier. tak si to preratajte ako sa im fajne zije

lost

rofl, je to zly projekt, lebo je vlemi pravdepodobne ze sa 500 milionom ludi znacne znehodnotia uspory
(vysoka inflacia).

sice nie som expert, ale co myslis? :)
pred 1-2 tyznami sme za 1 euro dostalo 1 dolar a 40 centov.
a dnes? o 10 centov menej...

banky stavili dost na to ze to klesne az na 1.15 (z 1.30 kde to je dnes)

to znamena, ze ak by som isiel na dovolenku pred mesiacom, bola by lacnejsia cca o
(100 / 1.3) / (100 / 1.4) = 1.0769

cize teraz by som za tu dovolenku dal cca o 7% viac, resp za kazdy tovar objednany z USA (alebo odkialkolvek za dolare)..

a ak to bnakam vyjde do konca roka:
(100 / 1.15) / (100 / 1.4) = 1.2173913

21% uz nie je len take male percento :)

(ak je ta rovnica spravna)

tak ale to su len spekulacie, ze euro moze padnut, i ked ... nikto (z obycajnych smrtelnikov ako napriklad ja) nevie co sa stane, mozeme len hadat :)

ale osobne SILNE odporucam diverzifikaciu.. (ine meny, zlato, ak su uspory vyssie (vyssie - suma o ktoru by som nechcel prist, keby daco sa stalo) alebo tak nejak, dost individualne..)

ale musim uznat ze ti co nemaju uspory, a to je 2/3 Slovenska, v podstate nemaju co stratit :)

jajka001_

lenze vidis ako to konci...vzdy pride nova strana, naslubuje, tvari sa pohodovo a nakoniec kradnu este viac
a obcianske aktivity ? vlada im hadze polena pod nohy
ved ludia sa nevedia na nicom dohodnut

0vecka

2 lost len vies to je problem vecsiny slovakov ze kazdemu to vadi ale okrem nadavania na vladu v krcme nic nespravia... ak si myslis ze sa niecim lisis tak bud aktivny....

lost

0vecka
no zima je fajn :)

raz chcem vyskusat aspon -30C, tak dufam ze sa dockam :D "vymrznut" ako zem, aby bola urodnejsia..

a ty mas rad zimu ?

jajka001_
jj, myslienka bola dobra, len sa nepodarila :/ no mozno nabuduce..

jajka001_

ono ta myslienka bola pekna a dost stara...pochopitelne, idea zjednotenej europy...len to vzali trochu hopom, mali pockat zo dvesto rokov...netrpezliví