Rakovina prsnika

ta3

RNG
hoci som v mladosti brala chemo, dnes nie som jej zastancom, nemyslim si, ze z rakoviny ma dostala chemo, precitala som vela negativneho o ucinkoch chemoterapie, aj na tomto fore som dost o tom diskutovala, co sa niektorym lekarom nepacilo

co sa tyka mamografie, tiez mam pochybnosti, pravidelne uz skoro 30 rokov raz do roka toto vysetrenie absolvujem, ale asi prestanem, mozno ze mamogram zachyti nador v pociatocnom stadiu, ale moze ho vlastne tym castym ozarovanim aj vyvolat, tiez stlacanie prsnika pri vysetreni nie je prijemne a asi aj nebezpecne ak niektore sestra zatlaci viac ako treba, neviem ake citlive je sonograficke vysetrenie, raz som na Slovensku absolvovala aj termoviziu, myslim, ze to je velmi citliva metoda, len potom sa im pristroj pokazil a viac som ho nemohla absolvovat, asi termovizorov nie je vela a ani velmi nepocut o tejto metode vysetrenia, je znama v USA?

RNG

Prezit je velmi relativny pojem. Casto ludia zomru na dosledky porazky, infarktu, zlyhania pecene ladvin a rozne nakazlive choroby, ale skutocna pricina je otrava tela chemoterapeutikami.
Smrt z dosledku liekov sa dnes prebojovala na "cestne " 3 miesto, a to este vacsinu pripadov otravy tela chemoterapeutikami im nepripisuju, a zhodia to na choroby, ktore ale tieto vlastne sposobili.

ambrozia

Nakoľko sestra mala rakovinu prsníka, tak od lekárky onkologičky viem, že rakoviny je veľmi veľa druhov. Tak záleží na tom. Moja sestra mala ten najhorší druh.

RNG

Mnoho zien sice bolo z rakoviny prs vyliecenych klasicky(chemo, chirurgia, radiacia) ale statistika ni3e je velmi ruzova
www.edwardtufte.com
Co sa tyka mamografie, ta zvysuje pocet rakovin prs, lebo roztlaca rakovinne nadory, cim ich roznesie po tele a tiez dava velku davku ziarenia na malu oblast, tj podporuje rakoviny celkove.
Co sa tyka inych metod na liecenie, alternativnych, uvediem sem tabulku porovnavajucu uspesnost tychto metod z jednej z nemocnuc v Mexiku, kde ich pouzivaju a porovnanie s modernymi onkologickymi klinikami v USA, ktore pouzivaju len chemo, chirurgiu a ziarenia.
www.oasisofhope.com

ta3

Tery
ja som jedna z mnohych zien, ktore sa uplne vyliecili z rakoviny (pred 27 rokmi, chirurgicky mi bol cely prsnik odstraneny, potom nasledovala radioterapia a nakoniec chemoterapia), takze je to mozne, len pri akomkolvek podozreni sa netreba bat a okamzite is k lekarovi, pretoze u rakoviny cas hra velmi dolezitu ulohu, v prsniku mozu byt rozne hrcky, mozu tam byt cisty, moze to byt neskodna displazia, dokonca hnisavy vred, aj taky pripad poznam, cize nie vzdy ide o rakovinu, ale aj tak, ak sa Vam nieco nezda, treba neodkladne ist k lekarovi

Liliana65

to, že tam máš hrčku, ešte neznamená, že to musí byť rakovina, môže to byť aj to vstrebateľné, za nič ma nevie napadnúť to slovo, prepáč... takže určite choď na vyšetrenie a uvidíš a hlavne rakovina prsníka sa liečiť dá a myslím, že je to celkom vysoké percento...

SolcJozef

Samozrejme dá, je treba čím skôr k lekárovi ak je podozrenie. Je vhodné ale užívať aj alternatívnu "liečbu" súčasne - doplnenie živín - živiny s protiplesňovými a protirakovinovými účinkami a minerálmi. Môžte mi napisať, pošlem podklady.

*catherine*

Pre delijaah: Tvoja gynekologicka ta neposlala na sonograficke a mamograficke vysetrenie prsnikov? Je dolezite, aby si absolvovala taketo vysetrenie. Sonografia prsnikov je samozrejma u kazdej zeny po 30-ke, v pripade potreby aj skor pochopitelne...

delijaah

Bolievaju ma vajecniky uz asi zhruba mesiac a pol, boli ma pri moceni a chvilku potom. Mam husty biely vytok. Posledny mens. cyklus trval az 44 dni. Gynekologicka ma vysetrovala ultrazvukom a robili mi testy na ALT. Nic sa nepreukazalo. Neska som si nasla v oblasti bradavky malu hrcku, akoby z nejakej zlazy, alebo zily. Neviem, co mam robit. Je mozne, ze mam rakovinu prsnika?