Diabetik a praca v zahranici

Príspevok v téme: Diabetik a praca v zahranici
dr.dr

Zdravim. Chcel by som vediet, ako to je s cukrovkarom pracujucim v zahranici. Je niekto taky? Ako je to s lekarom, liekmi, zdravotnou kartou, kartou poistenca apod.? Chcel by som si najst pracu v UK, nieco by sa aj naslo, ale mam strach, ze sa moze nieco stat a potom bude zle nedobre. Ci tam to bude tak isto ako tu na Slovensku, alebo je vsetko inak? Za informacie vopred dakujem.

DiabetikIvo

To: petersimo

Ahoj, dlho si sa tu neozval. Ako dopadli vyšetrenia??? Dúfam, že negatívne...

A keď nie tak vitaj v klube a hlavu hore!!! S diabetgom sa dá pri dodržiavaní pár pravidiel v pohode dožiť vysokého veku a aj keď ho človek má môže robiť aj pomerne náročné povolania... Nuž kozmonautom asi nebudeš môcť byť ale zasa v kanade môžeš byť s diabetom aj pilotom dopravného lietadla, alebo dispečerom leteckej prevádzky na kontrolnej veži letiska viď. digital.diabeteshealth.com :-)

DiabetikIvo

To> petersimo

Peter, držím Ti palce nech vyšetrenia dopadnú OK a nebudeš musieť vstúpiť do klubu E10-E14.

Drž sa!!!!!
=================
Na vysvetlenie:
- E10 Diabetes mellitus závislý od inzulínu

- E11 Diabetes mellitus nezávislý od inzulínu

- E12 Diabetes mellitus súvisiaci s podvýživou

- E13 Iný bližšie určený diabetes mellitus

- E14 Nešpecifikovaný diabetes mellitus

DiabetikIvo

To: petersimo

Pýtaš sa čomáš urobiť ako prvé?

Ako prvé si urobil to že si sem napísal. OK. Ale hneď ako druhé čo by si mal urobiť je to, že nebudeš robiť nijaké pokusy s experimentovaním, hladovkou atď. ale zájdeš za svojim lekárom a vyžiadaš si nech Ťa pošle na vyšetrenie na diabetológiu, resp. diabetologickú ambulanciu kde by Ti mali urobiť tzv. OGTT - orálny glukózo tolerančný test. Kde Ti zmerajú glykémiu nalačno, potom Ti dajú vypiť glukózový roztok s presne naváženým množstvom glukózy a budú merať glykémiu v určitých časových intervaloch po jeho vypití.... Toto je štandarná metodika zisťovania diabetu vo všetkých krajinách. K OGTT by Ti mali ešte pridať vyšetrenie HbA1c (glykovaný hemoglobín) a ďalšie krvné testy...

Takže neváhaj a choď k odbornému lekárovi a nechaj sa vyšetriť. To či nemáš alebo máš cukrovku a akého typu Ti potom povie on... Aj človek čo má 26. rokov, alebo aj menej môže aj DM2 rovnako 2. typ diabetu, ale rovnako aj DM1. Tu nejde o vek, ale o to či organizmus vyrába inzulín a telo ho nedokáže aplikovať (DM2), alebo ho už.organizmus nevyrába (DM1).

fero22

ach tie preklepy: diabeticka noha malo byt a nie diabeticky noha :)
staci zadat do gugla diabeticka noha a vyhladat obrazky...to je realita

inac ma pravdu aj mira,ze treba najprv skusit co sa da,teda napr vhodnu stravu...ak telo este zareaguje,tak fajn ak nie a nechces mat krutu starobu tak radsej tabletova alebo inzulinova liecba podla typu,aj ked neriesi podstatu ale predchadza neskorsim komplikaciam,ktore stat stoja ovela vetsie prachy ako vyroba tabliet a inzulinu a vsetko okolo toho.
Kazdy sa hlavne musi ratovat sam ako dokaze,ako kde najde diskusie a ako si to da dokopy,lebo pozor,kazdy tvrdi nieco ine podla svojich skusenosti,niekomu pomoze to a niekomu ono ale to neznamena ze to co pomoze mne tak jedine to je najlepsie....inzulin je len zaplata na pohodlnost v stravovani ludi.....a ked sa narodi uz babo z DM1,tak sa zda ze to neplati a je to inac,ale rodicia ci prarodicia tohto babatka mu dali takyto zly zaklad,ktory sa moze prejavyt hociako,nielen zvysenym cukrom

fero22

jednoducho treba ist za doktorom alebo za niekym co ma glukomer,nech ti odmeria cukor v krvi po beznom najedeni sa a hned ti bude vsetko jasne.

ak je trvale zvyseny cukor v krvi nad 8 mmol,tak sa poskodzuju oci ladviny a nohy tzv diabeticky noha,ide o to ze vtedy sa nehoja ranky a rany tak ako by mali,takze smola.

niekedy je cukor zvyseny len po najedeni ale na lacno sam este klesne pod 8 mmol....ale to neznamena,ze sa to da liecit hladovkov.....spravna dieta pomaha hlavne pri druhom type cukrovky,ktora vznika pretazenim pankreasu nadmernou stravou.prvi typ je hoprsi,je zavisly na pichanom inzuline pohybe a diete.

takze pomerat sa na lacno a po najedenii,pripadne vysetrit moc na cukor a aceton a vsetko ti bude jasne.

petersimo

dobry den dostal som vazne strach. pracujem v irsku a prave som asi prisiel na to ze mam cukrovku (teraz nesrandujem, ale priznaky ako nadmerne močenie, unava, smad, a nejaky "ekzem" na jednej nohe) ma priviely na tuto chorobu...co mam robit ako prve, ako dlho vydrzim bez inzulinu? mozem prist o nohu? ,a, 26 rokov takze to asi bude ta cukrovka prveho typu
dakujem za pomoc
Peter

pier

poznam jednu,co po prichode do ameriky pred 9.rokmi dostala DM1 a vsetko ohladom liecby si tam dodnes financuje sama....tu je jej stranka : www.sladkyzivot.com
ako je to v anglicku? neviem...mozno ze raz napises ako je postarane tam o diabetikov...

SLOSAR

AHOJTE .POTREBUJEM RADU. BOHUZJIAL PO NAVSTEVE U LEKARA V UK MI ZISTIL CUKROVKU,TAKZE SOM DIABETIK, CHCEM VEDIET CI AJ V UK MAM NAROK NA PRYSPEVOK.MOJ SVAGOR MA TIEZ CUKROVKU NA SLOVENSKU A DOSTAVA NA DIETU DAAKE DROBNE . DAKUJEM ZA ODPOVED.

peterh

Prajem príjemný let! Potvrdenia som poslal a dáme ich aj všetkým k dispozícii znovu na Spišiačika ( sk.diabetacek.cz)
, od 6.4.2008 to tam bude!