Beriem AD a chcem dieťa...

Príspevok v téme: Beriem AD a chcem dieťa...
wia

Ahojte, mám 27 rokov, s partnerom 3 roky žijem a radi by sme už aj bábo, ale beriem už dvaroky antidepresíva na úzkosť, teraz už len jednu ráno (cipralex) a priateľ tiež berie weltrubin či čo, tiež len minimálnu dávku... Máte niekto skúsenosti s vysádzaním AD kvôli tehotenstvu? A musí ich vysadiť aj on? Môže to dieťa nejako ovplyvniť? ďakujem

lekárka

Priateľ môže kľudne nadaľej užívať Welbutrin. Užívanie Cipralexu počas tehotenstva: v závislosti od Tvojho psychického stavu - pretože je určite pre Tvoje bábätko menej nebezpečné užívanie Cipralexu ako keby si bola celé tehotenstvo úzkostná alebo depresívna. Pokiaľ by si ale chcela skúsiť postupne ho vysadiť a aspoň prvé 3 mesiace tehotenstva byť bez Cipralexu, to by bolo najlepšie. Ale ešte raz zdôrazňujem, Cipralex je pre tehotenstvo veľmi dobrý, takmer 100% bezpečný.

wia

a ja myslím že - aby som to nezakríkla - mám úzkosť zvládnutú, tak neviem, či to môže byť z toho, neviem už mám chaoooos

wia

no hej, s tým tepom... psychiatrička to tiež hovorí, že môže, tak práve preto neviem, či tie lieky brať alebo nie, skúsim na pár dní a potom si kúpim ten čaj... lebo však aj keď je to z úzkosti, tak ho treba zraziť si myslím...

lencok1

ozaj wia, ty si pisala aj do temy, teda si ju zalozila, ze mas tep nad 100, nemoze to byt aj z tej uzkosti...chapes stres, nervy, atd...

wia

no mne to už bude aj jedno, keď ho už budem mať, tak nech sa to aj vráti, ja sa nevzdáááám. Len aby sa podarilo. ďakujem ti za podporu

lencok1

no to ano, moze sa to vratit, ale aj nie....takze mysli radsej na tu lepsi alternativu:)...vies budes mat dieta a to ti tu uzkost rychlo zazenie, budes sa z neho tesit, vychovavat ho, lubit ho, starat sa on a na uzkost ti cas neostane

wia

ďakujem Lenčok, každopádne to skúsim, len som chcela, žeby mi niekto povedal svoju skúsenosť, ale asi tu nebudem úspešná, nevadí... no a ohľadom toho som počula, že počas tehotenstva príznaky vymiznú, ale akonáhle prestaneš kojiť, tak ťa to drapne znovu :)

lencok

ozaj a dr mi este hovorila ze po narodeni dietatka sa vacsinou jej pacientky vylieicili a nemuseli brat uz ziadne ad