Dá sa otehotnieť s Danu a sexom s vrcholom von?

Príspevok v téme: Dá sa otehotnieť s Danu a sexom s vrcholom von?
nnnnnnnnnn

Ahojte. Som matka dvoch detí. Mám už pol roka DANU, vnutromaternicové teliesko a sex s manželom robíme aj tak opatrne. Pri vrchole sa snaží spraviť to mimo môjho lona. Tretie dieťa už nechceme, no mne sa zdá že asi som v tom. Mám rovnaké pocity. Možno sa len moja psychika na to moc díva. Prosím váš názor, lebo zblbnem. Veď len pred 8 mesiacom som porodila a už zas????:)

Alimuz

nnnnnnnnnn mám taký problém ako ty,mešká mi menzes 10 dní,keď som si robila test tak jeden deň bol negativny a na druhý deň bol pozitivny,,,bola som dnes u gynekológa a povedal,že je dana v poriadku uložena,,že tam nič nie je,,,len zo skúseností viem,ze tak skoro ani sono neukáže plod dieťaťa,,,šaliem z toho,,,predošlé telieska boli 100%a toto!!!!,,,

zubkovavila

Ahoj Shannel,
hoci je tam malé percento rizika otehotnenia, ale pokiaľ ju máš zavedenú správne, tak s mužom môžeš spať bez ochrany. Ak máš podozrenie, že by si mohla byť v tom, tak si urob tehotenský test alebo zájdi za gynekológom. :)

Shanell

Ahojte chcem sa spýtať mám danú minule som mala krami a mala som pohlavni styk s manželom môžem otehotnieť ?

latika

Ahojte dievčatá. Mam zlate teliesko uz 2roky 2deti a momentalne cakam menstruaciu. Mam 3dni bolesti zaludka akoby mi nieco tlacilo zo spodu naň, divny pocit ziadny vytok krvavy co som mavala pred menštruáciou a co zjem tak 60 %ide von..neskutocne tlaky v bruchu akoby som zjedla 7kozliatok. Je mozne tehotenstvo pri teliesku este som nemala taku situaciu

escap

Tehotenstvo začína počatím, t.j. oplodnením vajíčka spermiou. V tomto momente vzniká nový človek. Všetky prostriedky, ktoré po tomto okamihu spôsobia smrť novej ľudskej bytosti, sú potratové. Žena je teda tehotná ešte skôr, ako je okamih uhniezdenia oplodneného vajíčka v maternici.

K potratu teda môže dôjsť okrem chirurgického potratu (interupcie) aj v dôsledku užívania hormonálnej antikoncepcie, užitia tabletky po či vďaka zavedenému vnútromaternicovému teliesku. Rovnako k potratom dochádza aj pri umelom oplodnení, keď je dieťa počaté a donosené za cenu smrti jeho súrodencov (oplodňujú sa viaceré vajíčka a do tela ženy sa umiestnia 2-3).

Teliesko DANA nezabraňuje spojeniu vajíčka a spermie a preto nejde o antikoncepčný prostriedok (antikoncepcia znamená zabrániť počatiu). Dana je naopak potratový prostriedok, pretože už oplodnenému vajíčku zabraňuje implantovať sa vo výstelke maternice. Pracuje na princípe, že každé oplodnené vajíčko musí von. Žena tak mohla za dobu, čo má Danu, x-krát otehotnieť, a ani o tom nevie.

katy katenka

Ahojte žienky, ja už vôbec neverím žiadnym antikoncepčným prostriedkom....Vraj je malé percento, že otehotniem keď budem brať Belaru?????....nooooo a teraz to "malé poercento" behá okolo mňa a s úsmevom na mňa volá Mamaaaaa....
tretie dieťa bolo šokom ale zvládli sme to...netreba sa báť, veď keď si to už aj napriek nejakej antikoncepcii vydobilo život, tak nech je pre Vás potešením.