strach o kamarátku

Príspevok v téme: strach o kamarátku
barunka

Ahojte, kamarátke sa rúca manželstvo. Je nešťastná, stále jej je do plaču, už sa o tom ani nechce rozprávať.Vyriešiť to nie je pre ňu tak jednoduché, lebo jej manžel ju jeden deň uráža, vyložene si z nej robí srandu, psych. jej ubližuje, na druhý deň mu to je ľúto, hovorí jej, že ju miluje a potom si ju znova nevšíma. Ako jej pomôcť sa rozhýbať a jej trápenie ukončiť, keď sa ten chlap chová ako psychoš?! Ona ho má stále rada stále dúfa, že mu to dojde, že takto sa žiť nedá, len neviem, ako dlho to ešte vydrží a mám strach, aby si niečo neurobila. Som vlastne z tejto hry mimo, nemôžem za ňu rozhodnúť, ani nechcem do nej hustiť, ale ako jej mám potom pomôcť? Ona nevie, či by bolo lepšie si navždy povedať zbohom, alebo sa pokúšať to nejako napraviť. Poraďte mi, prosím, som už z toho zúfalá!

vecernica

mozem sa spytat barunky ,kde si na nete videla clanok o priznakoch psychickeho tyrania? mozno (mam),mala som , podobny problem a rada si to precitam

barunka

Asi päť rokov. On mával také obdobie raz za čas aj predtým, ale vždy sa udobrili, nikto nie je ideálny, ale nikdy sa nechoval až takto. To ochladnutie trvá asi rok a najhoršie je to posledný mesiac, tak zhruba.

barunka

Ironizuje každú jej snahu niečo riešiť- smeje sa jej do tváre...Nechcem to moc rozpisovať, aby sa v tom náhodou niekto nespoznal, no to by bolo. Ale je zákerný. Všetku vinu zhadzuje na ňu, pritom on doma vôbec nebýva, úplne mu už šibe z roboty. Len nechápem, prečo sa s ňou teda nechce rozviesť, keď mu na nej všetko vadí.

barunka

Poznáme sa už veľmi dlho, sme ako sestry, myslím, že jej mám právo dať aspoň varianty do budúcnosti...Už som sa s ňou o tom rozprávala, teraz asi len musím čakať, či ten prvý krok/najlepšie by bolo k rozvodu/urobí,alebo sa nechá ďalej trápiť.A to ja nechcem, aby sedela doma, nehovorila o tom a trápila sa.Momentálne som z toho úplne v pr...Sorry.

barunka

Ale ako jej to vysvetliť? Teraz som dočítala článok o prejavoch psych týrania...a je mi z toho zle. Ona sa začína meniť na týranú ženu! Chcem, aby pochopila, že ona je obeť a nikto nemá právo s ňou jednať ako s kusom mäsa. Nebije ju, ale slovom sa dá ešte viac ublížiť. Ona asi nemôže uveriť tomu, že by bol schopný ju naschvál takto trápiť. ale či naschvál, alebo nie, to je jedno, robí to !!!Ako jej to vysvetliť?

anonym_6805

Mila Barunka,(zhodou okolnosti sa takto vola moja sestra) :-),jedine co mozes pre svoju kamosku urobit je stat pri nej a vypocut si ju,ak to potrebuje. Nesnaz sa jej davat ziadne rady,aby si ty nakoniec nebola ta zla,ak by sa s manzelom pomerila,tak by ti mohla vycitat,ze si jej zle radila atd..je ozaj v tazkej situacii,mam taky pocit,akoby jej manzel bol schizo alebo ho nieco ukrutne trapi a zlost si vyvrsuje na nej,hmm zlozita situacia,ale urcite sa to vyriesi. Mohla by navstivit psychologa a poradit sa,aby mohla fungovat v beznom zivote. Prajem vela zdaru Amalka