Obsesia, psychoza

Príspevok v téme: Obsesia, psychoza
petra1986

Mavam obcasne vykyvy nalad a dusevne stavy, ktore sa daju prirovnat v mensej miere k definicii psychoza.

Na internete som nasla definiciu: Ľudia prežívajúci psychotickú epizódu majú pokrivený pohľad na svet, trpia falošnými predstavami alebo halucináciami a bývajú bezdôvodne podozrievaví. Niektorí zažívajú neovládateľné zvraty nálad, od hlbokej depresie až po mániu – stavu nadmerného nadšenia a prílišnej dôvery spojeného s hyperaktívnym a často výstredným správaním.

Nezazivam tento stav velmi casto ale vsimla som si, ze v urcitych intervaloch sa to vracia. Stava sa to v pripade, ze sa stane nieco medzi mnou a clovekom, na ktorom mi zalezi, najcastejsie pri priatelovi. Vacsinou na to nemam ziadny vazny dovod, snazim presvedcit samu seba, ze o nic nejde, ale napriek tomu zacnem mat stupnujuce sa negativne pocity, ktore vzdy vyustia do zachvatu placu a neracionalneho negativneho uvazovania.

Vie mi niekto poradit ako sa tohto zbavit? Existuju na to lieky na ukludnenie?

lea

Petra, radsej navstiv odborneho lekara. takto na dialku je tazko radit a antidepresiva sa nesmu len tak laicky nasadit