milujem svojho muža, ale nemôžem s ním spávať...

Príspevok v téme: milujem svojho muža, ale nemôžem s ním spávať...
nellka

Ahoj, je to presne tak. Mám svojho muža rada, v poslednej dobe si celkom rozumieme, je pravda, že sme prešli už asi dvomi vážnymi krízami, z ktorých sme sa ale vyhrabali a teraz je to ok. Ale čo je problém, že ja ho už nevnímam ako sex. objekt- rada sa k nemu pritúlim, ale sex nehrozí. Chovám k nemu city, ako k súrodencovi a nie k manželovi...Kam sa mám obrátiť? Je to len môj problém? K psychológovi, alebo sexuológovi? Ja už neviem, čo ďalej a trvá to už hrozne dlho. ak sa to nevyrieši, pochybujem, že mi raz nezahne, alebo že sa náš vzťah kvôli tomu nerozpadne.

nellka

Ahojte, bola som u psychológa, ani to nebolelo, mám aspoň nad čím rozmýšľať, niekedy je strašne ťažké sa rozhodnúť...Povedala mi zaujímavú vec, že si musím rozmyslieť, či to medzi nami chcem dávať dohromady kvôli tomu, že je mi ho ľúto, alebo kvôli deťom, alebo kvôli tomu, že ho mám ešte rada a chcem tomu ešte dať šancu...A ja neviem.A ke´d to neviem ja, kto potom?! Do prkna, hovorím, mám nad čím premýšľať.

prof.

Pralinke!
Pralinka, zvaz si, ci Ti stoji vztah, neskor aj manzelstvo, s muzom, ku ktoremu citis odpor, ked sa ta dotkne. Viem, ze dlhy vztah - to sa neda len tak vymazat, svihnutim prutika zmenit, ale aby to neskor nebolo horsie. Sice teraz zachranis vztah (mozno na teraz uz len ZVYK) ale neskor aby si sama seba neznicila. Nechcem ti davat rozum do hlavy, ale musis sama citit, ci toho muza milujes, ci si s nim vies predstavit kazdodenne malickosti, vstavanie, jedenie ...

nellka

Bez sexu sa určite žiť dá, ale ja viem, že u nás to nehrozí, je to dôležitá vec, o tom ma zase nikto nepresvedčí, že to tak nie je. Patrí to k životu. Ja nechcem môjho muža o to ochudobňovať, veď vydarený sex prispieva k pohode v manželstve.
Pralinka- ty si ako ja "zamlada!" Robte s tým niečo už teraz, lebo časom sa to bude len zhoršovať. Mne to pripadala kedysi taká blbosť- veď sa to nejako vyrieši- ale nevyrieši, len je to niekedy lepšie, niekedy horšie, ale nikdy nie v pohode.

olona

Ewe'
To co si napisala by malo byt povinne citanie pre vsetky baby a hlavne mladsie rocniky. Chlap je uzasna vec. ked sa vydari, ale tych je malo.Vedia
velmi kruto ublizit. Ja neviem, ako to tento Pan Boh mohol takto zariadit.
Som dva roky rozvedena, vsetko sa mi zrutilo v jednom okamihu laska, rodina, praca. Dnes zijem sama, naucila som sa prekonat problemy a som svojim sposobom stastna, mam pokoj, vztahy nevyhladavam. Hovorim si, lepsie stastna bez sexu ako znovu zazit nieco podobne. A nech si tu nejake hlupane vykrikuje, ze sa bez sexu zit neda. Ved ony na to po case dojdu.

pralinka

nelka ja mam podobny problem ako ty...rozdiel je len v tom ze este nie som vydata, sme s priatelom spolu len tri roky...tiez sme prekonali malu krizu, kvoli tomu ze sme boli odluceni vzhladom na to ze pracoval isty cas v zahranici...akosi som si odvykla, no a ked prisiel spat domov ostala som voci nemu uplne chladna...lubime sa, chceme spolu zit, vziat sa...je to uplne hrozne, lebo akonahle sa ma doktne, vsetko vzrusenie sa strati a zdvihne sa u mna odpor...a ako vravis ty, inak by som skocila skoro po kazdom chlapovi, tiez rozmyslam nad psychologom, kedze nechcem stratit nas vztah...neviem co mam robit...mozno casom sa to zlepsi aj samo, ked bude dlhsie doma, no zatial to tak nevyzera a bojim sa najhorsieho...

nellka

Ewe, ty si si určite toho svojho partnera, čo ťa podrazil, rokmi hrozne zidealizovala. Zažila som niečo podobné, ale už som si ho z hlavy ako tak vyhnala, on nie je v skutočnosti taký úžasný a jedinečný ako som si celý ten čas myslela. Táto osoba mi tiež moc nepridala, čo sa môjho terajšieho vzťahu s mužom týka...Nevzdávaj sa, všetko sa dá, aj zabudnúť. To ,čo opisuješ, je predsa šťastie, málokto má doma takú tú lásku, z ktorej je celý život chorý, vážne! Možno, keby ti bolo dopriate s ním žiť, sama by si na to prišla. Ja som tiež tú možnosť nemala, ale konečne sa mi otvorili oči. A bola to len a len moja chyba, že som sa s tým nevyrovnala už oveľa skôr, jemu to vyčítať nemôžem.Ja si šťastie predstavujem asi tak, že mám zdravé deti, muža, kt. ma ľúbi, dobré pomery v rodine, mám 2dobré kámošky, nie som sama, veľa ľuďom na mne záleží. A neber to ako samozrejmosť. Nemuselo to tak byť, ale je a preto som spokojná a vlastne tým pádom aj šťastná. Snáď si pochopila, čo som ti týmto chcela povedať, neutápaj sa v slzách kvôli nepodarenej minulosti, on to tiež určite nerobí, ale vychutnávaj si to ostatné, čo máš. Teba asi blokuje tá zlá skúsenosť s tým ženáčom, tak mu nedovoľ, aby ti ničil život ešte aj dávno potom, ako ste sa rozišli. Dá sa to naučiť, ide to pomaly, ale dá sa to.

ewe

Ani neviem na co som sem pisala ten predosli prispevok,koho budu zaujimat tie moje "zvasty"?Nepozastavujte sa nad tym,iba som sa chcela trocha vyrozpravat,nemam svoj den!

ewe

viena,ked si clovek prejde takym "zivotnym peklom"a vyda sa za cloveka,ktory je este vetsia troska ako ja,co uz narobis.Hladas iba klud,klud a pokoj.Laska mi nebola sudena a bez lasky netuzim po milovani.V zivote som milovala jedineho muza a zaroven nenavidela.Oklamal ma,ze je slobodny.Ked som sa zamilovala,zistila som,ze je zenaty.Nedokazala som ho vymazat zo svojho,vtedy velmi tazkeho zivota asi 3 roky.Mam ho stale pred ocami,aj ked je to uz asi 9rokov,co som pri nom"umrela" a to doslova.Odvtedy mi je uz vsetko jedno,co sa mna tyka,uz som lasku nehladala.Je to pre mna takto prijatelnejsie.Moj muz ma miluje,az prilis.Tiez to neni dobre,ale aspon mi neublizi.Ja jemu tiez nie,aspon to viem urcite,hlavne co sa tyka muzov.Aj ked vyzeram na svoj vek velmi dobre,nikto by neveril co nosim v sebe.Muzi si ma obzeraju,ale nemaju u mna uz sancu.Aj ked som usmievava a priatelska,vyhovuje mi nosit obrucku a davat im na javo,ze som zadana.Milujem svoje deti,vnucku a to mi staci.Ak sa ma spytas ci som stastna,nie nie som.Iba spokojna.Neviem,ake je to byt stastna.Nikdy som nebola,iba ako mamina a babina.Ale,vdaka bohu aj za to.Mnohe nemaju ani take stastie.Nic neni na svete idealne.Aku cestu si zvolime,po takej ideme.

garniera

Nelka, uplne ta chapem lebo u mna to tiez nefunguje. V predoslom vztahu sa mi to tiez zacalo rysovat ale skoncilo sa to skor ako sa to naplno rozplynulo. Ale teraz mam pekny vztah, ale sex je pre mna nieco tazke. Niekedy si musim dat vinko aby som sa naladila, niekedy pozeram filma naladim sa, ale ked sa ma dotkne, nedokazem to. A nechcem sa rozist pre tento motiv, pretoze sa mi to dialo aj v predoslom vztahu a viem, ze ten problem je nejaky blok vo mne samej a nie problem v nasom vztahu.

nellka

To nie je o tom, že by som netúžila po sexe, prečítaj si to ešte raz.Nemám nikoho imaginárneho, horšie je, že keď sa niekam idem zabaviť, tak by som skočila po každom druhom chlapovi...ale samozrejme, že to nerobím , k mužovi mám vzťah, ako k súrodencovi, všetko ok, len ten sex vôbec nefunguje.a štve ma to, nedarí sa mi to odbúrať, jednoducho mi to nejde!