Mam 23 rokov a vysoký tlak

Príspevok v téme: Mam 23 rokov a vysoký tlak
meredith

Mam 23 rokov a vysoky krvny tlak. Nemam problem s nadvahou a dokonca sportujem. Vsetky vysetrenia na ktore ma poslali su v poriadku. Podla lekarov to ma na svedomi stres a tiez to, ze to je dedicne. Neviem si predstavit, ze budem uzivat lieky do konca zivota. A tiez nepoznam z mojho okolia takeho mladeho cloveka s vysokym tlakom:-(.

očko

Dievčetá, veĎ je dosť prírodných prípravkov, ktoré upravujú vysoký tlak, napíšte mi meil, odpíšem vám podrobne.

janka hraškova

no a ja som si myslela, ze len ja mam takyto problem. ale uz ma to vazne nebavi, stale mi nieco je, uz len maly stres a vsetko sa mi zase zhorsi :( neviem preco to :( su ludia, ktorí ziju sto razy nezdravsie, su trikrat tucnejsi jak ja, fajcia, piju a neviem co a su zdravy a ja takto dopadnem? ach jaj, ani ja to nikomu nehovorim, fakt a je mi to neprijemne ak sa ma na to pytaju aj ti, co o tom vedia, no :(

meredith

Fuuu andie to s tym rozum je suuuper myslienka. Musim to hovorit aj mojim detom v skole:))))) Fakt super. Budem bezat ako len budem vladat.
Teraz vazne. Ja nepodcenujem ine choroby, su aj ovela horsie. Tu proste ide o to , ako na teba kazdy vyvali oci, ked povies ze beries lieky na tlak." Take lieky a taka mlada???!!!!" Kazdy vytresti oci akoby to bola ta najhorsia vec na svete. A preto sa citim trapne a hanbim sa to povedat. Ale vdaka za rady, aj to je nazor. Budem nad tym rozmyslat pa

andie

baby nehnevajte sa, ale je tragedia vobec povedat, ze sa hanbite za to, ze beriete lieky..je to take detske myslenie..neviem, dava vam to nejaky pocit menejcennosti?? vezmem vas na taku prehliadku jednotlivych oddeleni nemocnice a pochopite, ze brat lieky je oproti tomu vsetkemu utrpeniu len ceresnicka na torte.. baby, utekajte rychlejsie, lebo rozum este stale bezi pred vami.

RNG

Spominal som ulohu draslika pri znizovani tlaku, tu je clanok, ktory si treba precitat, pre vsetkych, a hlavne pre tych, co maju problemy s tlakom a srdcom:
www.mwm.cz

meredith

Ahoj Janka. Uplne ta viem pochopit. Tiez sa za to velmi hanbim. Som mlada rada sa zabavam, chodim na chaty, ....No a stale musim mat tie lieky pri sebe. Takze v tom asi nezijem tak ako ine dievcata, ale inac je to v pohode. Nastastie to nemam napisane na cele, ze uzavam lieky na tlak. Vie to len malo ludi z mojho okolia, dost sa za to hanbim. No a cim dalej, tym menej dufam v to, ze ich nebudem brat do konca zivota. Mam pocit, ze som na tych liekoch zavisla. Dnes som si napr. zabudla rano zobrat liek(nikdy predtym sa mi to nestalo) a mala som dost vyrazne busenie srdca. Hned ako som prisla domov uzila som liek a ihned to preslo. Neviem mozno to bola aj psychika, lebo ked som zistila, ze som na liek rano zabudla dost som sa zlakla.

janka hraškova

meredith, ja mam 21 a ten isty problem, tiez mi prepdisali concor+diroton a magnesium. tlak sa zlepsil, ale odkedy sa mi zvysil tlak, uz mi neni celkom dobre, stale mam nejake problemy. a aj napriek tomu, ze uzivam lieky, vzdy sa mi asi tak raz za mesiac zvykne tlak zvysit a nepomahaju ani tabletky, ja som uz z toho zufala a tiez mi je to trapne niekomu hovorit, je pravda, ze mam nadvahu, ale stravujem sa zdravo, ale tiez mame v rodine, takze geny :( ja uz nechcem takto zit, chcem byt ako ostatne mlade baby, zdrave, ale co narobim, ja mam aj strach vysadit tie lieky, doktorka mi povedala, ze ich nebudem uzivat dlhodobo, ale sa bojim,ze ked ich vysadim, tak sa mi to zase vrati :(

RNG

Hloh(Hawthorn) moze byt vo forme kapsul, tak ho ja mam v mojich obchodoch, Stress-B je silna zmes B vitaminov+ vitamin C a ine.
Napisem

aduštek

RNG chcem sa spýtať ten hloh je v tbl. forme a zmes Stress-B je čo zač? Je to dostať bežne v lekárni??? Dik za skorú odpoveď.

RNG

Tanatril(imidapril) je chemicky ACE inhibitor, tj pracuje na zaklade znizovania pnutia v stenach ciev(vasodilatant). Je to ale za cenu plno bocnych nasledkov.
V prirode je dobry ACE inhibitor, hloh(Hawthorne) a bez bocnych ucinkov.Davkovanie 2 x 1/2 gramu az 1 gram
Vyhybaj sa dechtom a alkaloidom(kava, cigarety, prazene jedla) ktore zuzuju zily(vasoconstrictors)
Pomahaju aj vitaminy B, dobra zmes je Stress-B