Mam 23 rokov a vysoký tlak

Príspevok v téme: Mam 23 rokov a vysoký tlak
meredith

Mam 23 rokov a vysoky krvny tlak. Nemam problem s nadvahou a dokonca sportujem. Vsetky vysetrenia na ktore ma poslali su v poriadku. Podla lekarov to ma na svedomi stres a tiez to, ze to je dedicne. Neviem si predstavit, ze budem uzivat lieky do konca zivota. A tiez nepoznam z mojho okolia takeho mladeho cloveka s vysokym tlakom:-(.

aduštek

Mám 32 rokov a nečakane mi prišlo v práci koncom júla zle a tlak 180 na 95, neskôr klesol 160 na 90 a začali ma liečiť. Všetky vyšetrenia (sono srdca, ekg, cholesterol atď...)o.k.Najprv som užívala Coronal 5 (od neho stále zle - krútenie hlavy až závraty), vysadili mi ho, že som zdravá. Zas nečakane tlak 160 na 90 zas nasadili Concor 5 (od neho zas zle závraty, krútenie hlavy až depresie). Teraz užívam od 10.11.2007 Tanatril 10 mg, ale bojím sa užívať celú tbl., tak užívam iba pol tbl. Od júla nie vždy sa cítim dobre ako keby som bola iný človek. Ak má niekto skúsenosti s užívaním lieku Tanatril napíšte prosím. Vďaka.

agina

Meredith niekto prezije cely zivot s vysokym krvnym tlakom aj bez liekov a niekto zase s nizkym. Ak sa necitis zle a nerobi ti problem, tak sa na to vykasli.Na znizenie tlaku je vyborny hloh.

RNG

Niekedy lekari predpisuju synteticke diuretika(odvodnovace) na vysoky tlak, ktore nutia ladviny vylucovat viac vody z tela, cim sa casto znizi tlak.
Nie je to najlepsia metoda, skodi to ladvinam a dehydratuje telo.
Ale ked si ju uz niekto zvoli, preco nepouzivat prirodne diuretika, ktore neposkodzuju natolko ladviny a nezamoruju telo vseobecne, ako chemicke?

RNG

Concor, je chemicky bisoprolol fumarate, patri do skupiny beta blockerov.
Firma Merck ma na ne tento popis aj s bocnymi ucinkami:
www.intekom.com
Tak a tu su bocne ucinky beta blokerov(ktore su inac dokazatelne uzitocne, lebo znizuju mortalitu podla jednorocneho studia, ale ako by to vyzeralo, ked sa beru dlhsie sa nespomina...
Z Wikipedie pod Beta blocker :

Side Effects / Health Consequences

Low Blood Pressure
Slow Heart Rate
Impaired Circulation
Loss of Sleep
Heart Failure
Asthma
Depression
Sexual Dysfunction
Nausea
Headaches
Dizziness
Muscle Cramps

Takze je jasny dovod pre prirodzene prostriedky.

kvak

Správna poznámka. Na druhej strane, dnes je 4 výročie posledného letu lietadla Concorde, takže to má niečo spoločné...

adelka64

Presne aj pre mna to bolo take divne ked som isla niekde na prehliadku a merali mi tlak a tak na mna kukli ze jaky vysoky!!!A ked som pvoedal ze moja lekarka mi nedala zatial ziadne lieky tak povedali ze s tym sa musi nieco robit.Nakoniec som rada ze mi ziadne lieky nedala,lebo mi to preslo nejak samo...

meredith

No mam to striedave. Raz je nizsi, raz vyssi. Hrozne je uz len to, ze ked pridem ku nejakemu doktorovi a opyta sa ci beriem lieky a ja poviem, ze ano, na tlak, tak sa kazdy tak hlupo cuduje. Taka mlada a uz berie lieky na tlak?! Je to hrozne