Pri jedle pocit na zvracanie

Príspevok v téme: Pri jedle pocit na zvracanie
evicka55

Mam kamaratku (pisem za nu, nema pristup na internet)ktora ma problemy pri jedle. ci pri ranajkach, obede alebo veceri ma niekedy pocit na zvracanie, dviha sa jej zaludok. najprv si myslela, ze je to tym, ze jedla v rychlosti, ale stava sa jej to, aj ked ma jedlo dost casu. urcite sa nejedna o anorexiu alebo tak, pretoze chut do jedla ma, chuti jej, chudnut nechce, nema preco. niekedy sa jej to stava aj kazdy den, niekedy tyzden nic. neviete mi prosim niekto poradit, cim to moze byt? a ako pomoct? DAKUJEM

mato_11

Ahojte. Poradi mi niekto asi pred 3 mesiacmi mi vyslskocil tlak a strasne som sa zlakol....Vzdy nato myslim chodil som po vysetrieniach a mam vsetke vysledky dobre ale vzdy sa bojim....Hlavne vtedy ked som niekde v miestosti kde su ludia a vtedy sa zacnem potit vyskoci mi tlak a je strasne zle jak na zvracanie....a vzdy si namyslam ze co ked odpadnem abo take....prosim poradi mi niekto co by mi mohlo pomoct....

[zruseny12]

shinise,najlepsie by bolo keby zasiel k lekar.obvodnemu a pytal sa na gastro...
moze to byt hocico,ale ked pises,ze to zacalo neverou manzelky a trva to tak dlho moze to byt psychika stress...
moze mat stressom narusene travenie,moze mat vredy,helikob.je to tazke takto radit...
na ukludnenie zaludka je dobry caj z harmanceka,caj z puskvorca...
banany je dobre jest,jablka, hrianky...
varena ryza...
na stress je dobre brat B-komplex forte na zaciatok...a jest aj potraviny, ktore obsahuju B-vitam.
na precistenie criev...Psylium...

shinise

Prosim Vas pomozte mi alebo dajte mi radu tak by som chcela pomoc znamemu kamaratovi ma taky problem:po jedle ide zvracat.Od vtedy ma stym problem jak sa dozvedel ze jeho manzelka podviedla aj sa rozviedli uz jeto 6r.Kazdy vedie svoj smer uz ma aj spolubyvajucu, ale jeho choroba stale trva vtedy ked ma viac problemov starosti tak castesie zvracava vzdy po jedle nikdy nemal problemy svojou vahou. Prosim pomozte DAKUJEM

lˇuba

Ahoj meduuuza,žiadne diety ti nepomôžu,schudeš 10 priberieš 15.Najosvedšenejši recept je jedz 5 x denne ,v malých dávkach a nikde sa neponáhlaj.Uvidiš,že sa ti podari nielen schudnuť,ale si váhu aj udržať.Sladkosti daj kamoške.

meduuuza

ahojte volam sa katka a mam 16 rokov moja oblubena cinnost bolo prejedanie sa a uz som aj zabudla co je to hlad...minuly rok som drzala dietu a schudla som 15 kilo no za pol roka prezierania som 10 pribrala teraz som si povedala dost a 4 tyzne drzim dietu a schudla som 11 kilo ale potrebujem radu!!!jedavam teraz 3x denne na ranajky musli podla chti ovocie atd..na obed cestoviny,ryba salaty...a vecera o 4-5 hodine to je moj problem myslite ze si to kazym ak zjem povedzme 3 musli tycinky alebo misu salatu alebo kyblik corny linea snackbit poradte vecere o 4 byvaju troska velke chcem len vediet co si myslite o tom mnozstve vzdycky cez den sa mi dari jest malo a potom zjem vela sice zdraveho ale aj v musli je cokolada ktora v 4 tycinkach sa nazbera posiiim o radu dakujem

lˇuba

Na to aby mal človek psychicke problemy nemusi matˇ žiadne viditelne prejavy. Niekedy sa možeu prejavovať nespavostou, prejedanim,nevisvetliteľou naladou atď.Skuste o tom porozmyšľať.

evicka55

moc dakujem za rady, ale poznam ju naozaj dobre, a nema problemy s psychikou, ziadne depresie. teraz mala take tazsie obdobie, ale mavala toto napinanie aj predtym, takze tym to asi nebude...

jan9267

Ja si tiez myslim, ze to bude nejako suvisiet so psychikou, stres, depresia alebo nieco podobne. Ja som to maval tiez, zacalo sa to, ked som koncil strednu a obcas sa mi to stane aj teraz, ked sa idem najest niekam von a nieco ma rozrusi, tak sa mi stiahne zaludok a neviem sa najest alebo ma aj napina. No zatial som to nijak neliecil. Snazim sa to ovplyvnovat aspon pozitivnym myslenim, alebo autosugesciou, ale na to treba cas, klud a pravidelnost. No myslim, ze to tiez moze dost vyrazne pomoct, ak tomu clovek veri.