Bolest po vytrhnuti zuba

Príspevok v téme: Bolest po vytrhnuti zuba
tarani

Mam od piatka vytrhnuty zub,stolicku, na ktorej bol cisticky nalez. V nedelu to opuchlo a pretrvavali stale velke bolesti, tak mi na pohotovosti predpisali antibiotika. Dnes je to 4dni, ja mam este stale od zakroku strpnutu dolnu peru a bradu. Bolest neustupuje... Mate niekto skusenost? Kolko mozu pretrvavat bolesti??

tanna

ahoj len ti radim ze si ho daj vytrhnut a hned bude lepsie mojej mame to dnes robili a ma to v poriadku nic ju neboli

majka1991

ahojte.potrebubujem poradit som po vytrhnuti zuba stolicky uz asi tyzden a stale ma to boli aj som si z rany vytrela vatocou tycinkou zlty povlak neviem ci to bol hnis ale nehorazne ma to boli mam ist s tym este raz k zubarovi alebo co si mam na to dat.ak viete poradte mi dakujem

mate59

xTom - prvé tri dni ani repík, kamilky,ústnu vodu s alk. ani nepoužívaj, totiž rozpúšťajú krvnú zrazeninu,vyplachuj len čistou vodou, iné zuby čisti,možno budeš mat opuch, preto to miesto chlad prikladaním niečoho zmrznutého.Zváž náhradu zuba implantátom.Ak to nebol zub múdrosti.Bolest by mala už byt preč,v rane by si mal mat také šedé, znamenie hojenia sa.Po 7-10 dňoch stehy ex.

Rebeka12

zasnem,co vsetko sa da zazit pri vytrhnuti zuba.Mne zhodou okolnosti tiez vcera trhala zubarka zub mudrosti bez akychkolvek problemov.musela som sice dostat 2injekcie,no potom to uz slo.pritom som tam tiez isla so scvrknutou ritkou.

xTom

Zdravim vsetkych trpiacich ...
zacalo to bolestou, zub, sanka, ucho
dnes mi trhali tu najvacsiu stolicku .. horror v kresle .. zub prerezany napoly najprv zlomil korunku potom zacal vytahovat korene (samozrejme nesli) vrtal, tahal, vsetko, myslel som ze odpadnem (mam 28rokov) zub vytiahol po viac ako hodine zo zuba ostali 4 kusky (korene dlhe asi 2cm), krvy vsade... umrtvenie? 4 injekcie (!!) a bolest ako slak najvacsia v zivote.. ked skoncil bol dopoteny viac ako ja :) zasil to a teraz sa uvidi..uzivam Ibak 800vku a ATB ..(vyzera to na tyzden uzivania)
po uplynuti ucinku 4 injekcii stav bezbolestny ..vsteko sa este uvidi..

podlamna repiky ani harmanceky ani nic podobne nefunguje (s tym si mozete natierat tak ranku ked spadnete na korculiach).. treba na to nejaku riadnu chemiu..

kajush

Ahojte
mne trhali sestku asi pred 8 dnami. Brala som aj ATB, a do predvcera som mala celkom bolesti ale teraz uz je to celkom fajn. Ale neviem , ci moja extrakcna rana vyzera ako ma vyzerat. Je to dost hlboke a lebo mam vraj strasne dlhe korene, extrakcia bola komplikovana. Musela mi to rozlipit a tak.
Teraz moja rana vyzera asi tak, ze dnu je nieco take sivo-zltkaste. Necitim nejaky zapach ani mi nic nevyteka (nemam ten pocit) neni tam ani opuch ani to neni vyrazne cervene. Myslite , ze je to OK, alebo to nema byt takej farby? Moze to byt hnis??? O dva tyzdne idem na dovolenku a nechcela by som nejake problemy

mns

Dobry vecer, prosim o radu, mam druhy den po extrakcii hornej 6ky. Docitala som sa tu, ze by sa okrem ineho ani nemal pit alkohol,ze sa tym rozklada krvny kolac,ktory sa na rane vytvara. Inak by som si myslela ze kloktanim alkoholu, napr. vodky alebo nieco bylinkove na mieste rany, by podporilo jej hojenie a stahovanie. Zajtra budeme mat narodeninovu oslavu, myslite ze na treti den po extrakcii by mi mohol nejaky kalisok na ranu uskodit? dakujem za info

erika92

Ahojte.aj mne dnes trhalo zub (stolicku) a pred 8 rokmi tiez..teraz to bolo strasne.trvalo to asi hodinu a paj tak ho nevitiahla a musela som ist na chirurgiu (ale neboje sa to sa casto nestava)..bolest pri trhani nebolela ale ked injekcie prestali ucinkovat tak masaker..nepomohli ziadne utisovacie lieky okrem Valetolu (najlepsi liek na svete na vsetko) a pomahaju aj studene obklady a ked si date vodkou alebo alpou napustenu vatu do ucha na tej strane kde mate bolavy zubok.a nebojte na trhanie ani bolest zubov este nikto v 20. a 21. storoci neumrel :)

gabuska

potrebujem radu bo som uz moooc zufala v stredu mi trhali stolicku na pravej strane dole mam tam stale dieru a aj ked nejem na tej strane potrava sa mi tam dostane a stale ma to neskutocne boli a som len na novalgine a ibalgine neda sa mi ani spät a uz ten spanok potrebujem viete mi niekdo pomoct. takto sa fungovat ozaj neda:(

DominikaHELP

Dnes mi trhali zub, stoličku... Mám neskutočné bolesti ako ešte nikdy... Vážne neviem, čo mám robiť. Keď som prišla domov som normálne revala. Jednu stoličku mi trhali aj minule a bolelo to asi týždeň, no vôbec nie tak ako teraz... minule mi zub trhala asi 5 min. teraz až 10... Prosím pomôžte mi :-( (ani ibalgin mi nepomáha..)