Herpes - neviem sa ho zbavit

stále herpes

Ahojte herpesy mávam veľmi často dokonca až 2 herpesy na jednej a na druhej strane .. nieje to nič príjemné .. ja používam mastičku herpesin hlavne pred spaním .. som si dala a ráno som už mala herpes vysušení alebo tú náplasť Compeed ja to tak používam .. si dám mastičku a nato Compeed je to super :-) max 3 dni a máte po herpese .. :) inak to trvá 2 až 12 dní je to drahšie .. ale super treba vyskúšať. Alebo potom potierať cesnakom a obyč.kvasnicami ale lepšie je to s tím herpesinom a Compeedom .. radím :))

slru79

ahojte, takže herpes mávam už viac ako 20 rok, spočiatku som to mával často ale keď som sa začal venovať tomu hlbšie prišiel som na to ak nechcem mať herpes musím sa vyvatovať STRESU a SILENÉMU SLNEČNÉMU ŽIARENIU. herpes sa nedá vyliečiť na 100%, ale ho už mávam raz ročne. taktiež dobre pomáha zovirax, len ho treba začať používať hneď ako začne svrbenie. Nič iné nepomáha a už vonkoncom nie náplasti čo ukazujú v reklamach

pralinka89

takže treba jest cesnak aspôon cez vikend nie je to nic prijemne potom ale ked mozte zjedzte, posilni sa imunita, ked už mate herpes potierajte cesnakom alebo ja si potieram clean clear tou svetlo modrou pletovou vodou, ona rýchlo stajhuje ten herpes a skor sa chrasta urobi a aj tu potierat alebo prikladat vatový tampon v nej namocený. mne to pomaha treba skusit

mirusenecka

Prosim vas potrebujem poradit ... herpes sa mi robi pod perou dost casto a nie na pere ale pod nou z coho to mozem mat? prosim potrebujem radu uz ho mam tyzden a je to hrozne :(

pissik

nechcem byt nechutna, ale na herpes pomaha maz z ucha, staci si ho natriet vecer, pred spanim ked nic nejes a vacsinou do dna ho uz nemas, ja som sa tak rano zobudila uz bez neho...

Eva531

Ja som za posledny rok mavala herpes skoro kazdy mesiac a nakolko uz takmer dva roky zijem v oblasti, kde sa velmi dobre dari plesniam, tak som zacala byt este aj alergicka na plesne a aj caste herpesy sa objavili priblizne v tom obdobi, ked som spozorovala na sebe priznaky alergie (svrbenie usi, pripadne aj vracanie po niektorych jedlach, napriklad po trvanlivom pecive, tazkosti s dychanim, problemy s retiazkami a kovovymi predmetmi prichadzajucimi do kontaktu s pokozkou na krku, vysuseny a upchaty nos, vysusene pery...). Z casu na cas mi alergologicka predpise Isoprinosine, liek na podporu imunity. V case, ked ho beriem, herpes nemam, ale ked ho prestanem brat, tak sa herpes znovu objavi. No aj tak som rada, ze je tu aspon nieco, co mi pomaha.

maciocicka

Tradicna cinska medicina ma vyborne bylinnu liecbu na herpesy vsetkych druhov. Je zalozena na precistovani horucosti, ktora sa nahromadila v Peceni. Preto na to vyborne zabera aj horec, alebo nadzemna cast pupavy z nasich bylin.
www.tcmclinic.sk

barborenka

SUPER MASŤ NA HERPES
dobrý deň, chcela by som sa s vami podeliť o super recept na masť proti herpesu. Zloženie: Pyštek obyčajný(kvet, lístky aj stonky) nasekaný zmiešame v rovnakom pomere s kvetmi a listami rebríčka obyčajného "myší chvost".Treba čerstvé byliny, no ak to nieje možné môžte použiť aj sušené. v malom hrnci necháme roztopiť bravčovú masť (toľko, koľko chceme mať masti) a do rozpustenej masti vložíme toľko zmesi bylín, koľko sa vojde - nech je to riadne na husto. toto chvíľočku popražíme, asi len 1 minútu a odstavíme zo sporáka. necháme 24 hodín odstáť a potom prihrejeme prefiltrujeme cez handru do malých zaváracích pohárikov. Skladujeme v chladničke.Masť má zelenú farbu. Keď si bylinky nazbierate sami, tak vás táto masť nebude stáť takmer nič - len bravčovú masť, a môžte si jej spraviť aj liter. Táto masť bola z mojich skúseností pri herpese účinná vždy a až podivuhodne rýchlo zmizol. Môže sa používať aj na hemoroidy, suchú pokožku, pery...treba poskúšať, možno bude účinná ešte na kadečo iné. Dosiaľ som nikde tento recept nevidela - je to vlastná tvorba - keď som v lete nazbierala veľa pyšteka a rebríčka a tak som to vyskúšala. Pyštek obyčajný môžete zohnať najme v internetových predajniach s bylinkami. Prajem vám zdraví život bez herpesu :D

Maros75

Liečba sa silne riadi podľa symptomatiky a vážnosti ochorenia. Ohraničené napadnutie pokožky alebo slizníc môže väčšinou ostať neošetrené. Na vysušenie pľuzgierikov a schladenie sa hodí zinková mixtúra.
Pri bakteriálnej superinfekcii sú niekdy nevyhnutné antibiotiká a lokálne dezinfikujúce zákroky. Ako špeciálny prostriedok proti vírusu je k dispozícii aciclovir. Zabuduje sa do DNA vírusu a vedie tam k rozpadu povrazca. Kompletné zničenie všetkých vírusov v infikovanom organizme však nie je možné. Hoci je tento prostriedok k dispozícii aj vo forme tabletky, uprednostňuje sa intravenózne podávanie kvôli docieleniu vyššej hladiny liečiva v krvi. Takáto liečba sa preto realizuje pri ťažkých alebo opakovaných chorobných obrazoch.

Pri ľahkých priebehoch (napr. stomatitis aphtosa) dochádza k spontánnemu vyliečeniu. Hoci je častá endogénna reinfekcia, je prognóza dobrá. Obzvlášť u detí, pri celkovom napadnutí, u pacientov s oslabenou imunitou a pri infekciách mozgu je prognóza nepriaznivá až smrtelná.