mimomaternicove tehotenstvo

Príspevok v téme: mimomaternicove tehotenstvo
angi

Ahojte.zacnem asi takto:pred dvomi rokmi som potratila.tento rok sme 2krat absolvovali umele oplodnenie,pri ktorych som mala kratky cas pozitvne testy.tak som sa rozhodla na vsetko zabudnut asustredit sa na ine myslienky,ked v tom zrazu ziadny mesiac.nevenovala som tomu pozornost,bola som si ista,ze je to porucha.po 3 tyzdnoch meskania ma manzel donutil urobit si test.nebola som nejak prekvapena,ked bol pozitvny(zvyk).tak sme sli k doktorovi a tusila som,ze na sone nic neuvidi.uz som mala byt v 8tyzdni,alebo som ostala neskorsie tehotna.hned na druhy den som zacala komicky krvacat.to mal byt moj druhy menzes.betaHCG bola 2200.kazdy druhy den odber krvi a sono!stale nic.pri tretom odbere krvi bola hladina HCG 1100.doktor povedal,ze som potratila.bola som z toho uz na nervy.preistotu mi znova robili odber.poobede som mala volat,ci treba robit kiretaz a kvoli vysledkom.HCG-1700.parada...co cul!na sone stale nic nevideli a HCG stupalo.jedina diagnoza ostavala:mimomat.aj ked som stale dula,ze je v maternici.okamzite ma operovali...7tyzden.vajickovod mi ostal,ale je nefunkcny.vie mi niekto poradit,ked mi teraz 5.9.robili laparoskopiu a kiretaz,ci mozem mat aj tento mesiac plodne dni.najhorsie na tom je,ze sa to moze zopakovat a preto si musim davat pozor na lavu stranu.co ked neviem kedy a ktora...dik

cokoladka

a podla mna by ti nemeskala potom ani menstruacia lebo ved ta je v maternici a mimomaetrnicove uz je to v nazve, nema stym spolocne nic, si len prechladnuta

cokoladka

nieje iste ze to ukaze v teste, ale ve dti len tyzden meska nie? v utorok pojdes k lekarovi a mas kopu casu na liecbu, ale ne,usis sa bat, povedz preco si to myslis? chvoli tym bolestiam?

sunnysweetie

ja som uz hypochinder..vazne..ale to vdaka zdraviu.sk a ostatnym foram..bo vsetky priznaky sa mi hodia na viac diagnoz..a potom sa len trapim,sledujem..bojim..strasim aj okolie, ktore sa potom o mna tiez boji..
ale ked dnesni lekari ta odbiju jednym vrzom..
a ja sa o seba dost bojim..mam 23r. chcem zit :)
a nie za pochybenie lekarov.........

cokoladka

jasne ja ked som prechladnuta tiez mi meska, preco si ale mxslela akurat nato? to len tak? alebo mas nato dovod? islo...?
ty si len pocula temu a zacalo ta boliet brucho tak si sa zlakla vsak?

cokoladka

ale vobec mmt neni hrozne ved plod sa ti normalne moze vyvinut,ale nemyslite hned nato najhorsie prosim, netrapte sa

cokoladka

prepac nechcela som ta vystrasit, ale neviem preco myslite hned nato najhorsie, a neznervoznuj sa ., vsetko bude okej, pravdaze to moze byt mocovy mechur, si len prechladnuta, aj ladviny ti prechladli a ak nie mocovy mechur tak vajecniky, to sa vylieci, a nestipe ta ked cikas?a to ze chodis casto cikat , duoplovany priznak k prechladnutiu

sykora

sunnysweetie, ak by mali lekari co len male podozrenie na mmt, urcite by ta poslali do nemocnice. hospitalizovali by ta a sledovali. viem to, zazila som to, so stastnym koncom. :-))
s najvacsou pravdepodobnostou mas zapal mocovych ciest, niekedy sa podobne prejavuju aj crevne problemy.

cokoladka

a myslim ze ak funkcia maternice nebola narusena mala by rovnako fungovat, takze s plodnymi dnami mozes pocitat, myslim ze bez nich to nejde ani

sunnysweetie

troska si ma upokojil/a :)
ja som uz z toho na nervy..celu noc som nespala..vsade len citam,ze ak by mi praskol plod vo vajickovode, tak by som mohla vykrvacat a zomriet..
boli ma pri pupku vpravo, a dole pri pravom vajecniku..slepak vylucili..
ale zacali ma stipat ladviny..tak rozmyslam,ci to nemoze byt mocovy mechur..chodim aj viac cikat :)
v utorok behnem k lekarovi,ked to je tak dalekoooo :(