Všetko pre naše deti

Príspevok v téme: Všetko pre naše deti
lilien

Mám 6.ročnú dcérku diabetičku,diabetes má vyše roka a po tomto ochorení sa strašne veľa vecí zmenilo,myslím,že je to asi normálne ale čo ma najviac trápi je ,že je stále nervozna,nahnevaná,či má dôvod abo nemá je to ovplyvnene chorobou.Chcem aby sa zmenila ale na prvom mieste si myslím je u nej asi večný hlad a tým pádom jedenie čo nemôže prakticky kedy chce a tak neviem ako ju mám zmeniť,chcem aby bola veselá ako dakedy.Som z toho nešťastná.

rené

Lilien, tak to Ti môžem poradiť jeden SUPER krém! Dá sa kúpiť v lekárni - DIABE CARE-hydratačné a tonizujúce mlieko - sú rôzne typy, ale mne sa osvedčilo toto. Je to na typickú diabetickú pokožku. Som zvedavá, ako sa to osvedčí Tvojej dcérke. Mimochodom, aj to veľmi pekne vonia:-)

lilien

Milá René, nevedela by si poradiť s čím by som jej mohla natierať pršteky a nožky nejakú dobrú mastičku,mala som calcium masť aj heparoid.Nieje niečo lepšie?

rené

Hmm... je mnoho dôvodov prečo existujú ranné hyperglykémie. Na hladinu cukru ako takú pôsobí veľmi veľa faktorov, hormóny tiež. Zásoby cukru, o ktorých píšeš, sa objavia iba v kritických situáciách. Zvyškový cukor, ktorý máme v pečeni sa objaví, keď nám prudko klesne glykémia a istým spôsobom zachráni človeka, aby neupadol do bezvedomia.

rené

Ahoj lilien, som dospelá a tiež mávam chvíle, keď som nepokojná, nahnevaná a, bohužiaľ, neviem to ovplyvniť. Uvedomujem si to, že som nahnevaná, ale nedokážem s tým nič robiť. Deje sa to hlavne vtedy, keď mi glykémia klesá, alebo naopak prudko stúpa. A to je to, čo Ti napísal SHAKTI, nevyrovnaná hladina cukru v krvi.Tvoja dcérka potrebuje Tvoju podporu, potrebuje cítiť istotu a ja verím, že sa Ti podarí pochopiť ju.

lilien

Inzulín berie 4krát denne.Gly.hemoglobín ma v rozmedzí 7,6-8,12.Dietu dodržuje,na to sme prísny,ale čo keť ide spať s hodnotou 8. a ráno má 12?Som z toho vedľa,jak je to možné,je to ovplyvnene nejakými zásobami cukru ktoré sa samovoľne v kľude uvolnujú,alebo nejaké hormony sa k tomu pričinia?