kŕče v lýtkach

cappy

zdravim ja mam krce v lytkach a tjez nevem co pomaha hram futbala nie je to prijemne ked idete sam na branu a zrazu vas to dostane na zem:(tak prosim poradte mi ako sa tych otrasny ch krcov zbavit diky moocno

RNG

krce v lytkach je forma tetanie, nedostatku mineralov, hlavne draslika, vapnika a horcika.
Daju sa lahko doplnit. Draslik pouzivanim soli so znizenym obsahom sodika(nahradene draslikom, KCl) a zmes horcika a vapnika je najlepsia z doplnkov mineralov a vitaminov na kosti.

majka_

no hej, take krce som zazila niekolko krat v lytkach. ale neviem od coho boli. ja som proste len trosku sa pokusila aj cez tu bolest kus pocvicit s nohou a po par sekundach ten krc zmizol (klop klop... neobjavil sa uz dlho).

adriana.

no o tej bolesti by som mohla aj ja rozpravat ja to mam skoro kazdu noc sa na to budim a nejde to ani rozchodit.. tak skusim tie vitaminy ako tu radite :)) snad to prejde

uzlinka

Krce v litkach su naozaj z nedostatku horčíka a ešte jedného vitamínu, ale ten je najmenej podstatný. Radím ti zakúpiť si buď tablety, alebo jesť banány, či pomaranče. Ja som to vyriešila kompletným doplnkom vitamínov. Neotáľaj a rieš to.

xyz

aj mne sa to už stalo,môže to byť z chladu,z nedostatku magnézia-horčíka,zo stresu,ak su krčové žily a nohy su zaťažené....mne pomohol prísun horčíka v šum.tabletách a bicyklovanie