Onychomykóza - pleseň nechtov

RNG

Ja mam v obchode len oreganovy olej v kapsuliach na vnutorne pouzitie, ale jedna kapsla obsahuje 2 kvapky oleja, ked ju prepichnes . Ked k tomu pridas 10 kvapiek liehu(vodka, alpa, biely alkohol...) , mas 10% roztok, akurat dost na jedno pouzitie na nechty alebo spicku ponoziek
Pravidelnym pouzivanim to postupne vyhubis.

Totiz spory sa nachadzaju vsade, takze si musis vybudovat alebo imunitu, alebo sa takto topicky branit.

Plesne su sucast rovnovahy v prirode. Bez nich by sa bakterie premnozili, alebo virusy a cela zem by sa znicila.
Napr bez plesne penicillium by sme nemali antibiotika....

mykoza

RNG, ako si mam vyrobit ten oreganovy roztok? das mi navod? alebo neda sa kupit? a takisto to GSE ??
dakujem pekne

lea

nesuhlasim s vami. mam skratka hrozu z mykoz. keby som mala partnera s mykozou nechtov, riesila by som to rozchodom. Sporanox som brala s radostou s vedomim, ze ich zabija. a vraj 30 % populacie trpi mykozami nechtov. preto nechodim na kupaliska. RNG, povedz, naco su plesne na zemi? maju vobec daku opodstatnenost?

RNG

Lea, prave pre to, ze si na plesne nachylna budes muset pouzivat nieco antimykoticke casto by som na tvojom mieste dal prednost topickemu rieseniu(tj vysoke koncentracie antimykotickych na nohe, ale nie cele telo zamorene zvnutra skodlivym farmaceutikom)
Okrem toho oreganovy olej, GSE,koloidne striebro a ine prirodne prostriedky ti nenapadnu pecen.

Znicena pecen = podstatne skrateny zivot.A roky trapenia.

Ivka 1

Lea mám pre Teba riešenie aby si sa nemusela báť mykóz.Riskovať ochorenie pečene? Napíš na mail ak chceš.

hadol

Ja mam najlepsiu skusenost liecenim z vnutra : pit Aloe vera gel, sprej prvej pomoci AV striekat najmenej rano a vecer, a 90%koncentrat AV. Taktiez je na to dobry mikrosilver. Vsetko z firmy LR, su to najkvalitnejsie produkty.

lea

ja neviem RNG, ale ja osobne mam taku hrozu z mykoz, ze dam prednost zniceniu pecenie a vylieceniu mykozy. ked som si nasla plesen na palci na nohe, pol dna som preplakala. brala som 3 cykly Sporanoxu, vzda po mesiaci jeden a postupne to vyrasta. ale bojim sa do buducna, ze som na plesne nachylna a najdu si ma znova:-((((

RNG

Veronika, ja mam niekolko ludi na dokaz, ze spomenuta lokalna liecba pracuje.Ja sam na sebe, tak isto aj moja zena a viacero inych.
Teda obe spomenute metody sme vyskusali, zobralo to niekolko mesiacov, ale definitivne to zabralo.

A antimykoticke tabletky(sporanox, diflucan,lamisil) treba brat dlho a medzi ich bocnymi ucinkami je napr. znicenie pecene.
Take lieky by som rozhodne neschvalil, ktore kvoli odstraneniu trochu plesne na nechtoch napadnu pecen!
Totiz riziko ohrozenia zivota nemozes dat nijak do rovnice na odstranenie vady, ktora neohrozuje zivot!

veronikaa

mykoza, ak mas postihnute 4 nechty,objednaj sa ku koznej,.da ti uzivat antimykoticke tabletky, lokalna liecba nema zmysel pri takom postihnuti.