Ten hrozny Ischias

Príspevok v téme: Ten hrozny Ischias
nezabudka

Prosímvás, má niekto skúsenosť ako sa zbaviť tej hroznej bolesti ischiatického nervu? trvá to už 10 mesiacov, bolí len ľavé lýtko vždy pri pohybe. Môžem prejsť max. 200 metrov, potom sa to už nedá vydržať. K lekárom som už prestala chodiť, bola som už u 10tich a nič. Vyskúšala som klasické lieky, infúzie, rehabilitácie, akupunktúru, liečiteľa, ozónterapiu, chiropraktika a nič.. V dôsledku bolestí sa pohybujem minimálne. Mám len 28 rokov. Vedel by mi niekto poradiť?

Romana Herczeg

K zdokonaleniu efektu Vášho obdivuhodného úsilia
Vám ešte odporúčam zamerať sa na svalovú terapiu.
Je dôležité identifikovať konkrétne svaly, ktoré
spôsobujú svalovú nerovnováhu a teda bolesť samotnú.
Po identifikovaní príčíny bolesti je vynaložená
námaha priamo úmerná výsledku, ktorý sa dostaví rýchlejšie
ako sú Vaše doterajšie skúsenosti.
Prajem skoré uzdravenie.
Romana Herczegová, Applause Klinika pohybu

Nenávidím slovo ischias

Ahojte tak bohuzial aj ja sa pripajam k vam trpiacim a citajuc vase prispevky mam pocit aj ked som pozitivne mysliaci clovek,ze toto slovo ma bude sprevadzat po zbytok mojho bolestneho zivota.ischas som dostala prvy krat pred rokom a pol , bolest pravej nohy ktora vyrazala od krizov.par injekcii do svalu a bolo po bolesti.zacali sa vysetrenia rtg,ct,mr... Podozrenie na platnicku... Po polroku ma to chytilo zas bolest uz bola ale silnejsia,injekcie do svalu ju sice trocha tlmili no nebola som schopna pracovat teda mesiac pn rehabilitacie,cvicenie az po tom mi zas bolest ustupila a mala som zas pol roka pokoj.no ked bolest ustupila prestala som cvicit myslela som si je to za mnou zas som ako predtym zdrava ziadna bolest nic... Zrazu asi po polroku ma zacala pobolievat noha.v praci kde som dovtedy dva roky pracovala s bremenami ma povysili a uz som sa nenatahovala ale tak som bola zaujata pracou a tak mi na nej zalezalo,ze som nejaku nohu ani nevnimala... Ked sa bolest zhorsila zbehla som si na injekcie vybrala som jedny,potom hned ine,potom tretie ,rozne masti a lieky proti bolesti,vsetko to zaberalo tak trocha...utlmilo a bolest sa vracala pocas dna ku mne .... Nakoniec som sa nevyhla pn, infuzky,dr mi nariadil lezat co som si ja vysvetlila ako sediet a nic nerobit a tak sa bolesti stupnovali.mesiac som uz potom mala take bolesti ze som nemohla vobec chodit.naviac bol problem si sadnut,lahnut zdvihnut nohu,ci vobec udrzat sa na tej bolavej..
Postavit sa.az jedneho rana som sa zobudila a nemohla som sa ani pohnut na posteli ,take ukrutne bolesti som mala.pohnut som mohla lem rukami minimalne.odviezla ma zachranka v bolestiach ake si vie malokto predstavit.porod je proti tomu nic... Obstreky do chrbtice mi dali hned nasledne infuzky polezala som si v nemicnici.par dni som doma a cvicim kazde dve hodiny a este ma to boli ale coraz menej strasne sa bojim ze sa mi to vrati robim si prechadzky cvicim mckenzieho cviky a som objednana na rehabilitacie zas . Toto je moj odkaz pre vsetkych ktori si myslia ze sa to nevrati a ze lezat ci sediet to je jedno.... Cvicit kazdy den a neprestat.. Brat to ako sucast zivota nie ako povinnost...niekto musi drzat dietu aby schudol a iny zje co chce a je stale stihly,niekto musi cvicit kazdy den aby bol zdravy a niekto nemusi.ja uz viem ze ja som z tych co musia .inak ja nemam poskodenu platnicku ale makke tkaniva okolo chrbtice a ochabnute svaly chrbta a brucha. Mam 29rokov a nemam ani nadvahu a celkom svaly na rukach ale slaby svalovy korzet.

mjanik

najrýchlejšie sa dá vyliečiť akupunktúrou.Už po prvom sedení nastane veľká úľava,potom ešte 2-4 sedenia

RNG

Vlady neprestajne ludom pritahuju opraty, a to najma cudzie, a nevolene.Robia to postupne, podobne ako "ked zabu treba varit, tak ju posadis do studenej vody a postupne zohrievas. Inac by z horucej vyskocila
. A pouzivaju na to osvecene nastroje za vyse 3000 rokov ako "chlieb a hry" a "rozdel a panuj" v stovkach roznych verzii.

mam56

Už vám zaprajem bon soir, ale ešte ma napadlo splniť si úlohu opozičného poslanca:-)
Ja, keď to tak všetko sledujem, tak ma nenapadá ani tak kritika politikov, ale skôr toho, že máme nejako podozrivo veľa kadejakých usmernení, smerníc a nejakých podivných zákonov, od kedy sme v tej EÚ.
Som "rád" a "teší" ma, že poslanci EÚ sa často zdržiavajú vo svojich tzv. Creator Studios a že tam vymýšľajú všeličo možné:-)
Nič v zlom, ale už tá ich kreativita je priam neuveriteľná.
Uvediem len niekoľko príkladov:
1. Ciga na zastávke - 60 eur pokuta.
2. Pitie pri paneláku - 60 eur pokuta.
3. Močenie na krík - 60 eur pokuta (skoro som dostal infarkt).
4. Odtrhnutie nejakej rastliny - ani neviem koľko eur pokuta (napr. snežienky).
5. Krádež jedného klátika kukurice (2 roky basy).
6. Zbieranie lesných plodov (asi tiež zakázane).
7. O lesoch ani nehovorím (neviem, či tam možno vôbec chodiť).
8. A už keď človek ani nič neporuší, tak si stále nejaký koko. niečo nájde, aby človeka aspoň poohováral a pošpinil.
Rezultát je taký, že ľudia by mali len pekne doma sedieť a liečiť sa na nejakú chorobu, pekne jesť lieky a pomaličky čakať na Devu s kosou.
My keď budeme dávať na ich rozum, tak nám naordinujú ešte aj zákaz vychádzania po 21. hodine, zákaz stretávania sa viac než 5 ľudí.
Ak má niekto kompletný zoznam, tak by som ho oň chcel poprosiť, aby som sa potom po preštudovaní aspoň ako tak vyhol možným problémom v prípade porušenia vychádzania z obydlia a súkromného pozemku, o čom však už teraz dosť silno pochybujem:-)
Ja som zvedavý, čo nám ešte prikážu v rámci vzťahov Veľkého psa s malým.
Podľa mňa to dopadne tak, ak predpokladám ich tvorivosť, že keď už všetko dodržíme, tak nám prikážu, aby sme radšej z EÚ vystúpili, lebo predsa len ešte niečo je aj tak v našej krajine problematické - proste lepšie je s nami mať Grenze ako nemať. Neviem, prečo na to ešte doposiaľ neprišli:-)
Asi budem kreatívnejší než sú oni:-)

RNG

Ja som mal pred 4 mesiacmi zapal sedacieho nervu tak hrozny, ze som sa nevedel dostat z postele, a uz vobec nie chodit. Bolelo to od
Na stastie mam prostriedky ako okamzite zasiahnut proti virusu, co to sposobil
Bral som
3 x 3 kapsule curcuminoidov (Jarrow, 500 mg, Meriva)
2 x 15 gramov praskoveho colostra (25 % imunoglobuliny)
2 x 10 gramov monolaurinu
2 x 1 gram chaparalu
plus natieral som si to aj citralom, vlastne lemon grass oil, co je 70% citral.(nechava flaky co miznu az po mesiaci)
Samozrejme som jedol aj 100 gramov trescej peceni, ktora obsahuje az 10% DHA na obnovu myelinu
Na 5 den rano som uz robil drepy, heci vecer pred tym som sa ledva hybal.
Este par dni som pre istotu pokracoval, najma s monolaurinom a trescou pecienkov, v panickom strachu ze sa mi to moze vratit, ale na stastie sa to nevratilo po tejto masivnej antiviralnej kure.

Liiiii

Ahoj vsetci uboleny. Ja som doma uz 3 mesiac a stale to boli. No som si povedala, ze ozaj napisem ak nieco najdem co mi pomohlo. Infuzky, rehabilitacia a stale nic. No a dnes som objavila zopar cvikov, pri ktorych som citila neskutocnu ulavu. Mozno pisem predcasne ale mozno niekomu pomozu. A pripajam, ze som riadne sklamana z nasho zdravotnictva, ved preco mi tieto jednoduche cviky neporadili na rehab.? Su tam predsa vyskoleny pracovnici...
Najdete na youtube:
m.youtube.com
alebo:
m.youtube.com

Inkognitoo

Tiez trpim ischiasom no uz som takmer vylieceny :D sedenim doma nic nevyriesite, doma som sedel/lezal 4mesiace skusal som rozne sposoby ako sa toho zapalu zbavit, chodil som po dokotroch a skusal rozne medicinske postupy a domace liecby no nic nepomohlo. Bol som aj u roznych chyropraktikov ktory znizili bolest tak na tyzden no potom sa vratila, akupunkutra taktiez nepomohla. POMOHOL jedine pohyb. Navstivil som fyzipterapeuta ktory mi stanovil diagnozu a predpisal program Sm System. Z ich stranky som si objednal cviciace lano a knihu s cvikmi, uz po prvom tyzdni sa bolest znizila. Teraz uz cvicim 1mesiac bolest sa ovela ovela zlepsila uz je len miestna pri panve pri sedacom svale. Cvicim 3x denne po 10min ked mam cas tak aj viac kludne aj hodinu cim viac tym lepsie. Tieto cviky doplnam prirodzenym pohybom - chodzou a zdravou stravou, co najviac ovocia a zeleniny. Kazdemu odporucam Sm system. Reklama- 50€ vo vacku :D ale nie robim si srandu, spravim im reklamu pretoze si to zasluzia a pomohli mi strasne strasne moc.

Ulava

Bolest zacala postupne pred dvoma mesiacmi,teraz som nerobila nic namahave,nechodila s holymi krizami.Ked som uz nevedela sediet,cupiet,lezat,iba chodit krivajuco,zacala som but nervozna.V kuse mysliet na bolest,nemat naladu,nevediet soferovat-na spojke pri preradovani sa mi roztriasla noha.Zasla som k neu,ta hned vedela,ze ide o ischias.Opichala miesto,tie vcielky stipali,no ja som sa mohla konecne vystriet,pri chodzi nekryvat.Uz to nechcm zazivat,idem na PN.Dakujem doktorke Smotkovej z PP.

johana

Ischias a bolesti krížov som si vyliečila žihlavovými kúpeľmi podľa Trebenovej, a robím si ich preventívne aj dnes: 200g čerstvej žihlavy zaliať 5litr.studenej vody,odstáť aspoň 12hod.,potom zohriať maximálne,ale tak aby voda nevrela a precediť do vane s čo najhorúcejšou vodou.Kúpeľ trvá 20min.,voda musí siahať po srdce,potom sa neutrieme a ideme hneď pod deku, perinu na 1hod.ležať, aby nám bolo čo najteplejšie.Absolvovať min.6x do roka,ja som to robila cca 1x za 2týždne,dokiaľ bola dostupná čerstvá žihlava.Jednoducho len tie kúpele robte,nedávajte si termín,a výsledok sa dostaví.