Holit sa tam dolu alebo nie?

žabka1

a este nebolo dokazane, ze by mal klistir akykolvek vplyv na urychlenie porodu a stahov maternice (aj ja sama som toho prikladom) a takisto holenie ze by malo vplyv na hojenie a dezinfekciu. Traduje sa, ze holi sa len preto, aby sa lekarovi tam dole lepsie pracovalo, prip. zasivalo.
Neverim, ze poporodna hojivost trebars v USA je horsia, lebo tam neholia vobec!!!!

žabka1

Emil lekar : ja sma sa sice holim, ALE! neda mi nezareagovat na Tvoju poznamku, preco sa zeny pri porode holia. Ak by si totiz drzal krok s dobou, vedel by si, ze holenie a klistir povazuje takmer cely svet za RUTINNU ZALEZITOST a okrem Slovenska sa uz praktizuje len malokde. Ma sa to ponechat na volny vyber zeny, ci to chce, alebo nie.

emil

Drahy KK teraz si napisal riadnu a fakt velmi velku hovadinu. Ak sa zena vymoci,chces my povedat ze na chlpkoch nezostane ani trosku mocu alebo zena si ju ihned dezinfikuje? A ako viem moc je celkom dobra zivna poda pre vselijake sajrajty. Viem o com rozpravam , ja so totiz lekar.Ak chces zareaguj a ja sa ti tu pekne rozpisem a vyvedie ta z miery. A uz len malickost: co myslis preco vyholuju zeny v rozkroku ked ide na porod? Ze to lepsie vyzera? Omyl,ale to nech ti povie ten gynekolog ktory hovori ze chlpky zachytavaju bakterie a daj mi na neho kontakt aby som sa z nim porozpraval a vysvetlil mu nejake veci ktore sa este nestihol doucit.

kk

Som za holenie, je to estetickejsie. Ale ma to jeden hacik. Napriek tomu, ze si vsetci myslia, ze je to hygienicke, nie je to tak celkom pravda. U zeny prave tie chlpky okolo otvoru zabranuju vniknutiu nebezpecnych bakterii do posvy - upozornenie od gynekologa.