Komunikacia s ex

Príspevok v téme: Komunikacia s ex
peter87

Ahojte, mam taky mensi problem, a neviem uplne aky postoj k tomu zaujat. Som strasne zamilovany, nasiel som si asi tu najuzasnejsiu priatelku, ktorej doverujem, no je tu jedna vec, ktora mi nie je uplne prijemna a neviem, co s tym robit. Ide o jej byvaleho, s ktorym sa ona rozisla (iniciovala to viackrat, ale vzdy bolo z jeho strany, ze uz to bude inak, ale nebolo). Myslim, ze je to nieco cez rok, co sa definitivne rozisli, a kedy sme sa dali dokopy my. Jej byvaly ma vsak stale fotku s nou na profilovke, a v popisku aj jej inicialy so srdieckom. Vsimol som si to uz skor, no nejak som to neriesil, hovoril som si, ze no co, asi prisiel na to, o co prisiel, mozno by ju stale chcel, ale uz je neskoro. Raz sme sa o tom bavili, vraj su v pohode, a ze dokaze sa s nim normalne bavit, ked sa stretnu atd. Co som si ale tak vsimol v poslednu dobu, asi si s nim casto pise. Vsimol som si to, ked mi podavala telefon, aby som jej nieco pozrel, a po odomknuti, otvorene spravy instagramu a neprecitana sprava od neho, minule, ked sme sa zobudili, som si vsimol ako maze upozornenia, a medzi nimi aj sprava od neho. Vcera som si zas vsimol, ze ked si odomkla telefon, tak otovrena konverzacia s nim. Co ma este tak napadlo spatne (je to mozno moja konspiracna teoria), ked mi raz ukazovala nieco na instagrame, tak jej hovorim, ze mas tam spravu, kto ti pise, neignoruj to(robil som si len srandu, vobec ma to nezaujimalo), a ona, ze len kamaratka jej zas posiela hluposti, ale neviem, myslim si, ze uz vtedy tam mala spravu od neho. Lebo pisu si len na instagrame, co som odsledoval, a nikdy inokedy nema problem si predomnou otvorit messenger alebo nieco ine. Ale mozno len konspiracna teoria ako hovorim. Nemam problem, ak si s niekym pise, verim jej, len s jej byvalym mi to pride trochu take neprijemne (hlavne, ked som videl vela smejucich sa smajlikov), a tak trochu ma to trapi a mrzi, co evidentne na mne priatelka pozna. Nestacim jej? Neviem, ci sa s nou mam o tom porozpravat, pride mi to dementne, nechcem robit nejake ziarlivostne sceny obrazne povedane. Co by ste si o tom mysleli vy, a co by ste mi odporucili spravit? Dakujem.

mozebyt

Ja nechápem načo ma niekto udrziavat kontakt s byvalym pokiaľ to nie je nevyhnutné (spoločné pracovisko,dieťa a podobne). Nenal si si s ňou vôbec začínať.

daniela2

Peter, otvorene sa s ňou o tom porozprávať, alebo sa jej spýtať, čo jej píše, ešte nie je žiarlivostná scéna. Tiež by si sa jej mohol spýtať, čo k nemu ešte cíti a ona by tento rozhovor mala bez problémov zvládnuť, keď je už z rozchodu s ním za vodou, najmä, ak to bolo jej rozhodnutie rozísť sa.

peter87

No, inak je vsetko uplne v poriadku. Zas nesedi za telefonom nonstop, no stale si vsimam, ze tam tie spravy ma, aj teraz pred chvilou som si to vsimol. Neviem ako casto mu odpisuje, no je mi to trochu neprijemne a myslim na blbosti.

ahjajjaj

Tiež si myslím, že by si nemal robiť žiarlivostné scény. Ak Ti o ňom nehovorí, môže to byť z úcty k nemu, že ho nechce ponižovať pred Tebou. Ak sa k Tebe inak správa fajn a nie je chladná, potom jej komunikáciu s bývalým nerieš. Ženy riešia rozchod inak ako chlapi. Keď sa rozíde chlap, odmlčí sa, na správy od ženy nereaguje, prípadne si vymaže aj jej číslo, nedvíha jej telefón a ponižuje ju. Keď sa rozíde žena, ostane väčšinou slušná a zdvorilá, odpíše, odpovie, aj keď si stojí za tým, že sa rozišli.