Únava

RNG

Setralin je genericka znacka Zoloftu.
Tu su podrobnejsie informacie nan
www.zoloft.com
Tiez je navykovy, sposbuje rozne problemy, , aj presne opak toho, na co je-antidepresivum sposobuje depresie(?!?). Tiez ospalost atd.

5-HTP je latka, z ktorej si telo vyrobi serotonin. Je to prirodzeny potravinovy doplnok, bez bocnych ucinkov, ked beries odporucene mnozstvo(2x50 mg).Neuspava.
Nachadza sa v roznych jedlach, ale na pravidelny prisun je istejsie brat presne mnozstvo, a nie nahodne davky v roznych jedlach. Aspon nejaky cas.

fedor

Ja som uzival niekolko tyzdnov Sertralin(Zoloft,Serlift),a bol som unaveny a vystaveny,ked som ho zobral vecer,spal som ako male dieta a rano som sa nevedel prebrat,to iste aj cez den.Ked som ho vysadil,stal som sa culejsim,ale znovu viac smutnym.Nemam sice ziadnu motivaciu,ale nie som unaveny.
Chcem sa RNG opytat,ci Setralin patri medzi antidepresiva 3.gener.a co je to,co si pisal,to 5-HTP

RNG

Este jedno, pri cipralexe sa moze vyskytnut hyponatremia, tj malo soli v krvi=nizko elektrolyty=odpadavanie.
Po zobrani 1/4 lyzicky soli by sa ten pocit odpadavania rapidne za 1/4 hodiny zmeni na normal.

Alternativa

Moj nazor je, ze napr.pri panickej poruche o vysadeni antidepresiva ma rozhodnut lekar, cez PC sa predsa neda objektivne posudit ziadna diagnoza. Tym nechcem povedat, ze som proti doplnkom, hoci uprednostnujem zdravu prirodzenu vyzivu formou plnohodnotnej stravy. Mohli by sme diskutovat ulohu cipralexu, ale to nie je ulohou tejto temy. Prijemny vecer, RNG

RNG

Mnohe antidepresiva a lieky na srdce znizuju v tele hladinu CQ10, ktory je spojeny s vyrobou energie.
Co tak skusit 3x100 mg CQ10 a tiez B-12 pod jazyk.Alebo/a narazove stress-B.

Tiez chronicky unavovy syndrom moze byt vysledkom nejakeho poddiagnozovaneho patogenu(spojenie chronickeho unavoveho syndromu z mykoplazmami, Boreliozou aj chlamidiami, tiez niektorymi viralnymi napadajucimi mozog...)
Cipralex: serotonin selective reuptake inhibitor, tj nedovoli absorbciu serotoninu. Co tak stimulovat vyrobu serotoninu branim 5-HTP bez bocnych ucinkov farmaceutik?

Alternativa

myslim, ze ano, su take skusenosti. Vies co, je tema Panicka porucha, tam sa Ti vyjadria ti, co antidepresiva dlhodobo uzivali. Ja na stastie takuto osobnu skusenost nemam, len som bola pri tom. Alebo si zaloz s otazkou k panickej poruche a antidepresivam temu, urcite Ti ludia napisu svoje skusenosti. Vies, vyse roka takto sa mi zda prilis dlho.

trinity

Určite áno, zajtra sa objednám a hneď jej to poviem. Takáto varianta ma ani nenapadla, som myslela, že mi to bude stále zvyšovať... a myslíš teda, že tie antidepresíva to vyrieši?

Alternativa

Zvaz moj navrh : slusne sa spytat na vymenu antidepresiv /musis argumentovat stalou prilisnou unavou/ za rovnako ucinne /3.generaciu/, ale s inou ucinnou latkou - je ich viac.

trinity

Nie je to výnimočný stav, nevravím, že každý deň, ale niekoľkokrát do týždňa. Únava bola aj pred tým cipralexom, to je jasné, ostatné sa zmiernilo, len únava ostala...

Alternativa

Inak, medzi nami prave vidno zlozitost komunikacie cez PC. neviem, ci ta velka unava bola pred Cipralexom, alebo sa prejavila, resp. vystupnovala pri jeho uzivani.
No nic, skus pri najblizsej kontrole lekarke popisat svoje pocity, ako si tu pri zalozeni temy. A tiez, ci je to kazdodenny stav alebo len sem-tam. Lebo kazdy sem-tam fakt padame na pusu :D