Počuli ste o egyptskej čiernej rasci?

Príspevok v téme: Počuli ste o egyptskej čiernej rasci?
adma

Ahojte, čítala som všelijaké zahraničné štúdie kde boli potvrdené účinky čiernej rasce na zdravie a imunitu, kvôli silným protizápalovým zložkám, ktoré nikde inde niesu. Rozhodla som sa ju vyskúšať, teda konkrétne olej je pre mňa trošku zvláštny chuťovo ale som veľmi prekvapená že mi pomohla pri chrípke a alergií. Máte s týmto tiež skúsenosť? Prečo je o nej tak málo počuť?

ewka

Ahojte ja mám tiež skúsenosti s týmto olejom dokonca v ajurvede je čierna rasca nazývaná ako kalonji skúste si to možno pod týmto vyhľadať. Ja som ho užívala kvôli prečisteniu čriev, mala som s tým problémy a nedam na neho od vtedy dopustiť... imunitu mám bohovskú a vlastne už nemám žiadne zdravotné problémy prisudzujem to tomuto, užívam už len raz za 2-3 dni ale iba olej, semienka má omrzeli. Olej vypiješ a hotovo.

adma

Tak ja mám sennú nádchu a slzenie či smrkanie sú u mňa bežné veci takže som sa to rozhodla skúsiť už pred rokom a naozaj musím poklopať, že mi to oveľa zmiernilo príznaky. Predtým som brala zodac ale veľmi ma to ako keby utlmovalo. Keďže som aj chorľavá tak ju už beriem od novembra a budem pokračovať minimálne do jari a uvidím či to je naozaj tím. Zatiaľ ma choroby obchádzajú ale uvidíme...

chamomile

Omen myslis cierna rasca, ci kazda rasca? Ja som si prave dnes trochu kupila, rozpravala som sa s cudzincom predavacom a on mi hovoril, ze oni to davaju do ryze.

chamomile

ok, nepoznam, ale citala som si nahodou o nechtoch a tam to tiez radia
Pleseň nechtov najlepšie vyženiete horúcim octom (čo znesiete), do ktorého namočíte prsty. Potom ich opláchnite a natrite olejom z čiernej rasce. Aplikujte 3x týždenne.
zdraviezbylin.sk
je tam plno rad, len obavam sa, ze si vobec nespomeniem, keby bolo treba

Almarinos

Snubka - mňa by zaujímalo, ako sa týmto olejom lieči bolesť svalov- to sa natrie na pokožku, alebo sa to užíva? Kolľkokrát denne a v akom množstve? Lebo ja mám oslabené svaly od preťaženia a už je to aj rok. A teraz ma tie svaly začínajú aj pichať-konkréne zápästia.

adma

Prosím, chamomile a swistica budem rada ak sa vyjadríte k téme a nie na "reklamy". Ďakujem za každý názor k tejto téme dosť ma to zaujíma.

chamomile

swistica, presne. :-) a ked to 2.krat citam, tie bajky s rakovinou a vyliecenim pouzivali predavaci herbalifu..