Koronavírus na Slovensku: všetky dôležité informácie

Táto diskusia patrí k článku: Koronavírus na Slovensku. Stále aktualizované dôležité informácie
Koronavírus na Slovensku. Stále aktualizované dôležité informácie

12.10.2020 - Na Slovensku máme 20 355 potvrdených prípadov, z toho 14 263 je aktívnych. Vo svete si doteraz ochorenie COVID-19 vyžiadalo už viac ako 1 milión obetí na životoch a viac ako 37 miliónov osôb v 188 krajinách sa ním nakazilo. Viac ako 26 miliónov ľudí sa už uzdravilo.

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

ppeetteerr

Matovič naznačuje vypnutie Slovenska. Myslím si že ide o to ako sa vyhnúť kolapsu zdravotníctva a zároveň sa vrátiť k bežnému životu. V porovnaní s ostatnými hrozí nepomerne väčšie riziko seniorom. Keď sa budú sami aktívne chrániť, spomalíme nárast akútnych prípadov, tým sa uvoľnia zdravotnícke kapacity a produktívna populácia sa môže vrátiť k bežnému životu. Žiadne vypínanie Slovenska!! Už teraz bude obrovský problém sa z toho dostať. Podľa mňa dáva väčší zmysel napríklad toto: www.teraz.s...

soplik2020

Príspevky od tohto používateľa boli zablokované, na základe opakovaného porušovania pravidiel diskusie.

adma

Ahojte určite treba posilniť imunitu to znamená cvičiť, správna hygiena (umývať ruky ak prídete domov aj zeleninu, ovocie z obchodu) ja nosím všade zo sebou dezinfeciu na ruky, zdravá strava plná vitamínov a prípadne výživové doplnky ale tie na prírodnej báze ako napr. čierna rasca (olej,semienka) alebo tekvicový olej, zázvor, moringa, chlorella...

EV365

swistica: Je to modifikovaná chrípka. Vírusy sú extrémne nákazlivé ,ale podľahne im len človek so silne oslabenou imunitou. Na Slovensku zomrie ročne pár ľudí na chrípku. Myslím že ide o paniku.

EV365

ahjajjaj: Často býva zároveň bakteriálna aj vírusová infekcia. V telách máme baktérie aj vírusy, ktoré začnú "útočiť" keď je telo oslabené. Treba vitamíny proti vírusom, aj antibiotiká proti baktériám. Len prírodné, ktoré nám neublížia.

marcelina78

swistica , co ma byt sa stane, dopuj sa aspon 500 mg vitaminu C denne, kup si nieco este na podporu imunity, svedske kvapky a vitamin D3 K2, dolezite je podporit imunitu.

ahjajjaj

swistica, zápal pľúc môže byť bakteriálny a vírusový. Bakteriálny sa lieči antibiotikami, na vírusový antibiotiká nezaberajú.
Pri koronavíruse je úmrtnosť 3%.

swistica

Dnes v spravach slovensky vedec hovoril, ze nakaza pocas inkubacnej doby mozna nie je.

Ak sa tymto virusom niekto zaobera podrobnejsie, mohol by mi niekto vysvetlit tu paniku, ktoru okolo neho robia? Vraj liecba bezne trva tyzden a v komplikovanych pripadoch dva tyzdne. Pamätam sa, ze ked som v detsve mala zapal pluc, liecba bola az jeden mesiac. Tak preco taka panika, ved zapal pluc vieme liecit. Ja som z celej tejto problematiky zmätena . Viete niekto k tomu nieco viac?