do kolkych mesiacov sa da ist na potrat?

Príspevok v téme: do kolkych mesiacov sa da ist na potrat?
...saskia...

cavte,prosim o radu,strasne sa bojim ze som tehotna.dva tyzdne po sexe(vtedy sa domna spravil)som dostala kramy,mala som ich v tedy dostat takze som rada ze som ich vobec dostala,no aj tak sa bojim,mozem byt tehotna aj ked som ich dostala?bojim sa urobit test,ale chcem sa aj spytat keby som bola tehotna,co mam potom robit?existuju nejake tabletky,alebo by mi zostaval uz len potrat?po sexe uplynul tak 4 tyzden.prosim co mam robit?mam cakat ci dostanem dalsie kramy alebo ma spravit test?PROSIM PORADTE NIEKTO,lebo sama uz neviem co,stale o tom rozmyslam

loola

Saskia, ty chces aby ti clovek povedal ci si tehotna ale test sa bojis urobit. Podla mna ty musis mat strasne malo rokov, podla toho tvojeho spravania a zmyslania. Radsej nesexuj.

3nttt

klaarino --- toto "mudre" prorotstvo pocujem za posledne 3 dni uz druhy krat a musim povedat ze vacsiu fanaticku blbost som uz dlho nepocula.

blondska

ako nemám slov fakt............keď nevieš ako tak nesexuj..........čo by dali iné ženy za to, keby mohli otehotnieť.......takéto ženy by som ani ženami nenazvala....a deti by som im nedopriala už keď teraz premýšľa nad potratom........

ann23

?????????????????? Tak takéto diskusie absolútne nechápem!! Prečo sú ľudia takí nezodpovední..????? Čo by som ja dala za dieťatko!!

klaarino

Znepokojená žena s dieťaťom v rukách šla za gynekológom a povedala:

"Doktor, mám vážny problém a naliehavo potrebujem vašu pomoc! Moje dieťa nemá ešte ani rok a znovu som tehotná. Nechcem mať deti tak rýchlo za sebou."

A tak doktor povedal: "Dobre, čo teda chcete aby som spravil?"

Žena odpovedala: "Chcem, aby ste zastavili moje tehotenstvo, a počítam s vami že mi pomôžete."

Doktor sa zamyslel a po chvíľke ticha jej odpovedal: "Myslím, že mám pre vás lepšie riešenie. Je to menej nebezpečné aj pre vás."

Žena sa usmiala, mysliac si, že doktor príjme jej žiadosť.

Potom pokračoval: "Aby ste sa teda nemuseli starať o dve deti v rovnakom čase, zabijeme to, čo máte v rukách. Takto si môžete aj odpočinúť predtým, než sa narodí druhé. Ak chceme zabiť jedno z noch, nezáleží teda ktoré. Nebude to ani risk pre vaše telo ak zabijeme to, čo máte v rukách."

Mladá slečna sa vydesila a povedala: "Nie doktor! To je strašné! Zabiť dieťa, to je zločin!"

"Súhlasim" odpovedal doktor. "Avšak vyzerali ste byť rozhodnutá, tak som si myslel, že by to bolo najlepšie riešenie."

Doktor sa po vyjadrení svojho názoru pousmial.

Presvedčil mamičku, že nieje rozdiel v zabití už narodeného dieťaťa a zabitím toho, čo je ešte v lone. Zločin je to ten istý.

Takze moj nazor na potrat: bud si davajte pozor alebo sa potom starajte (samozrejme akceptujem interupciu v pripade znasilnenia alebo zdravotych problemov aj ked o tom druhom by sa tiez dalo diskutovat)

lienocka2

A áno, je možné, že môžeš byť tehotná aj keď máš krámy, v prvých mesiachoch tehotenstva sa u niektorých žien vyskytuje menštruácia. Kamarátka bola tehotná a mala menzes, takže o tom najskôr vôbec netušila.

lienocka2

Sprav si test, začni používať antikoncepciu alebo kondóm v kombinácii s rozumom a na potrat sa dá ísť približne do 3 mesiaca.

BraNIK

Nehnevaj sa ale keď nie si pripravená znášať aj tú možnosť, ze môžeš otehotnieť tak nesexuj. Alebo keď sexuješ nie za účelom otehotnenia, existuje predsa antikoncepcia tak pre teba aj pre partnera.