Vyrazka

Tomaas 12345

Chcem vediet :

To naozaj neviem, ale ako hovorím, štatistika je na tvojej strane. Vyčkaj teda zopár dní či sa ti to bude zmenšovať a miznúť alebo nie. Ak to nebude miznúť tak vyhladaj doktora. S najväčšou pravdepodobnostou v tom prípade pôjde o nejaky nezhubný nádor, alebo tuková hrčka.

Chcem vediet

Tomas mne sa deje aj toto keď som si to dráždil tak ma nachvíľu začalo bolieť brucho. Je to nejaký príznak rakoviny? :(

Tomaas 12345

Chcem vediet :

Ano, zväčšovanie je jedným z príznakov rakoviny, avšak aj nezhubne nádory sa môžu zväcsovat. Proste ak sa to bude zväčšovať alebo to nebude miznúť tak zajdi k doktorovi.

Tomaas 12345

Chcem vediet :

Necítil by si to, ale ako som povedal je nepravdepodobné že máš rakovinu. Vyckaj a uvidíš ako sa ti to vyvinie.

Tomaas 12345

Chcem vediet :

Neboj sa, štatistika je v tvoj prospech ako som už napísal. Vyčkaj, a ked to nebude miznúť zájdi za doktorom.

Tomaas 12345

Chcem vediet :

No však to potrebujem vedieť že či to máš na povrchu (vyrážka), alebo pod povrchom (hrčka). Tá hrčka by bola rizikovejšia, avšak väčšina hrčiek je nezhubná, a u detí to platí obzvlášť, pretože detské rakoviny tvoria hlavne leukemie a nadory mozgu, pricom nadory semenníkov netvoria ani nie 1% vsetkych detskych rakovín. Rakovinou ochorie asi jedno z 1000 detí, a teda pravdepodobnosť že máš rakovinu semenníkov je asi 1 : 100 tisíc a teda naozaj velmi malá.

Každopádne kebyže ti tá hrčka nemizne, tak zájdi pre istotu k lekárovi.