Posunutie menstruacie + antikoncepcia

Príspevok v téme: Posunutie menstruacie + antikoncepcia
katarina

Ahojte. Zacinam prvy krat uzivat antikoncepciu (konkretne Regulon).Ako mi uz bolo povedane prvu tabletku uzijem v 1 den menstruacie, uzivam 21 dni a potom 7 dni pauza bez tabletiek a potom opat 21 tabletiek atd. Menstruacia mi zacne cca 5.8. Nakolko 26.8. idem na dovolenku a prave koncom dovolenky by som mala dostat dalsiu menstruaciu, dala som si predpisat i tabletky na oddialenie menstruacie (Norethisteron). Preto sa chcem spytat ak si oddialim menstruaciu, cize pocas tych 7 dni co nebudem uzivat antikoncepciu predpokladam ze menstruaciu nedostanem, ci mam uzivat normalne dalej antikoncepciu ako obvykle a menstruacia sa dostavi pocas uzivania. Moze to byt tak? Pripadne ako to ovplyvni datum dalsej menstruacie? Dufam ze som to napisala zrozumitelne a nepoplietla to:) Za odpoved vopred dakujem.

katarina

qiu...no, ja som si najprv vybrala tie tabletky na oddialenie menstruacie...az par dni nato som sa rozhodla aj pre HAK, cize ma to nenapadlo najprv, ze ttie tabl. na oddialenie su mi v podstate teraz uz na nic...

cize nespravim 7 dnovu pauzu, hned zjem dalsich 21 tabletiek a az potom 7 dnova pauza, co:?

qiu

prečo chceš uživať tabletky na oddielenie menštruácie ked užívač HAK? to ti povedala doktorka? Normálne pojdeš bez pauzy a vybereš všetkých 21 tabletiek.

katarina

qiu...ja viem ze to tak ma byt, ze ked je 7dni pauza, tak mam dostat menstruaciu, ale ked 2dni pre menzstruaciou zacnem brat tie tabletky na oddialenie menstruacie, tak ju proste nedostanem...a neviem ako mam potom dalej brat antikoncepciu....

alebo ma prave napada, ze v podstate by som teda mohla zacat uz uzivat dalsie tabletky bez pauzy....ale to tiez neviem ci vsetkych 21, ci staci pocas dovolenky a potom si dat tu 7dnovu pauzu...

qiu

Prepáč ale tejto časti som moc dobre neporozumela... Teda som to pochopila tak tak si myslíš že počas pauzy nedostaneš menzes - ale mala by si nato je tá pauza a počas uživania tabletiek by si menzes nemala dostať - to by nebolo dobre...
Preto sa chcem spytat ak si oddialim menstruaciu, cize pocas tych 7 dni co nebudem uzivat antikoncepciu predpokladam ze menstruaciu nedostanem,