Poradte - svadba

maried

Tak preto ma vela ludi za posledne roky svadby cez tyzden ...ahaaa a ja ze preco maju svadby v atredu, piatok, utorok atd.
Aby volno mali hajzlici a ti co maju v piatok tak maju tri dni volna ak nerobia vikendy ..dobreee vediet

maried

Tak preto ma vela ludi za posledne roky svadby cez tyzden ...ahaaa a ja ze preco maju svadby v atredu, piatok, utorok atd.
Aby volno mali hajzlici a ti co maju v piatok tak maju tri dni volna ak nerobia vikendy ..dobreee vediet

hetera

V zakonniku prace je toto:
V prípade svadby sa poskytuje:
pracovné voľno s náhradou mzdy na jeden deň na účasť na vlastnej svadbe. Ak mas svadbu v piatok, tak mas volno s nahradou mzdy iba v piatok. Ziadne dni pred a po svadbe.

inspektoratprace

Zamestnavateľ by najradšej chcel aby si šla do práce v svadobných šatách a odtiaľ po pracovnej smene rovno pred oltár :DDD
Tak to dnes chodí, máš nárok na všeličo ale čo z toho keď sa ti zamestnávateľ začne vyhrážať že ti dá výpoveď ..
Moja známa pracovala v butiku a hneď len čo nastúpila prvý deň, jej majiteľka obchodu povedala že žiadne péčka(potvrdenia od lekára) netoleruje ..
Alebo kamarát zase musel prísť do práce na druhý deň po pohrebe mamy ..

snubenica27

Len jeden den? :-(
Kaslem nato ze to nemaju radi, zo zakona mam narok a oni by zase chceli od zamestnancov len aby dreli od vidim do nevidim ako kone nejake ... chory nesmies byt, dovolenku necerpaj, k lekarovi nechod, na obed nechod .. len dri ako otrok za minimalku ...ts