Dovolenka a ucitelka

Príspevok v téme: Dovolenka a ucitelka
evinkak

ahojte. mam otazku.... ako je to s ucitelkami na ZUS a dovolenkou???, marne sa snazim moju mamu nahovorit na dovolenku v priebehu roka, lebo odpoved je taka, ze ona ma narok iba na tie dva mesiace ked su v lete prazdniny a mimo toho si ziadnu dovolenku vziat nesmie... vie mi dat niekto na toto odpoved ci je to pravda?????
to 40 rokov ziadna ucitelka nemoze ist mimo leta na dovolenku? ci ako?

ahjajjaj

na každom pracovisku dovolenku podpisuje nadriadený. Bol taký zákon, či nariadenie, alebo čo, že učitelia, ktorí si vybrali čo len deň neplateného voľna, sa im potom ten rok nerátal neviem či do praxe, alebo aká blbosť to bola, ale prišiel tým o kopu peňazí, takže si neplatené voľno nikto nebral. Bola aj taká možnosť, že si učiteľ nedal vyplatiť nadčasy a tie si potom vybral.
Napr. úväzok je 22 vyučovacích hodín. Ochorela kolegyňa a za týždeň som musela za ňu 5 krát zastupovať. Nasledujúci týždeň v piatok som potrebovala niekam ísť z rodinných dôvodov a mala som práve 5 vyučovacích hodín. Tak som si 2 dni predtým napísala náhradné voľno, a odišla som.

Chihuahua

Toto by aj mna zaujimalo..ucitel si nesmie mimo prazdnin zobrat ani neplatene volno?? ( teda pokial mu to nadriadeny nepovoli?)

pettroneta

dúfam, že nie učiteľ slovenčiny. :-))
Potrebuješ mať určité IQ: to máš. Potrebuješ mať rád deti. Neviem, aký máš k nim vzťah. Potrebuješ mať železné nervy: neviem, či sa tomu dá naučiť, ja by som ich asi nemala. :-) Potrebuješ byť empatický. U Teba je to oblasť, ktorá si zaslúži byť viac rozvíjaná. Takéto štúdium mohla byť podľa mňa pozitívna zmena v Tvojom živote. Kontakty s novými ľuďmi by viedli k väčšej socializácii. Keď by Ti to vyšlo, fajn, keď nie, ono by to mohlo byť nejakým odrazovým mostíkom k inej zmysluplnej činnosti.

ahjajjaj

Tomas: koľko máš rokov? Keď máš pod 35, choď do toho. A aký predmet by si rád učil? Vzhľadom na svoj zdravotný stav by si mohol mať aj čiastočný úväzok. Poberáš aj invalidný dôchodok?

stylelucky

Podla mna moze mat dovolenku ale musi si to poriadne premysliet, aby jej ostala este aj na tie dva mesiace. Ale ked nechce ist, tak jej to asi nevychadza. Ved ona predsa musi najlepsie vediet, ako jej to vychadza.

ahjajjaj

počas roka učitelia môžu čerpať dovolenku len so súhlasom nadriadeného. Keďže ju musia vybrať v čase školských prázdnin, počas školského roka už nemajú. Ja som mohla čerpať dovolenku napr. v čase mimoriadnej situácie v rodine, cestovala som napr. do Čiech na pohreb a podobne, prípadne si vybrať náhradné voľno z nadčasov.

zena

Učitelia majú nárok na 8 týždňov dovolenky počas letných prázdnin. Posledný augustový týždeň už nastupujú do školy. Niektorí učitelia pracujú aj počas 1. júlového týždňa.

sandraa

Vy ucitelia to mate s dovolenkami totalne nanic, neostava vam nez sa hodit na marodku ci oceerku asi. Ja napriklad nepreferujem letne dovolenky jak ovce, ktore nam to vstepovali odmalicka.

kfjud

ved má dosť volna cez prázdniny,.. su aj jesenne aj jarné.. tak nejaky lastminute" cez jesenne napr. by ste absolvovat mohli... alebo v lete ste mali 2mesiace cas.. alebo aj v zime mozte ist...