Akupunktura a krestania

Príspevok v téme: Akupunktura a krestania
nazor

Chcem sa opytat predovsetkym krestanov na skusenosti a nazor na akupunkturu. Zaujalo ma vyjadrenie exorcistu Imricha Degra na tuto temu, ktore sem aj skopirujem.Budem rada, ak o tom trochu podiskutujeme.

I. Degro:
,,Akupunktúra má základ v čínskom taoizme. Taoizmus tvrdí, že pôvodcom sveta je tao, ktorý má v sebe dve protikladné sily-energie: jing a jang. Z tao všetko vzniklo a tao sa vo všetkom nachádza. Z tohto dôvodu všetko so všetkým súvisí a jing a jang sa nachádzajú v celom vesmíre; nemôžu existovať jedna bez druhej. Je to určitá forma panteizmu: boh je všetko, všetko je bohom a vo všetkom je boh; nesedí to s biblickým obrazom Boha. Človek – jeho telo – je zase „malým vesmírom“(mikrokozmos), akousi „zdrobneninou veľkého vesmíru“ (makrokozmos). Preto aj v ľudskom tele prúdi energia jang a jing, sústreďuje sa okolo obličiek a pupka a prechádza do iných časti ľudského tela určenými kanálmi. Ak sa naruší ich vzájomná rovnováha, človek ochorie. Ani tento pohľad na človeka (nazývaný aj hermetizmus) nesedí s biblickým obrazom človeka. Kanály, v ktorých prúdi táto energia sa nazývajú meridiány. Pozdĺž meridiánov sa nachádzajú akupunktúrne body; je známych viac ako tisíc takýchto bodov. Každý z nich má v čínštine presný názov (napr. bod ôsmich démonov); na Západe ich však označujeme číslami a písmenami. Vpichovaním ihiel do týchto bodov sa ovplyvňuje prúdenie spomínanej energie a tak nastáva uzdravenie (rovnováha či harmónia energie). Každé takéto vpichnutie ihly do ľudského tela bolo sprevádzané aj vzývaním nejakého démona či božstva. Dokonca aj samotné ihly boli zasväcované démonom (na Východe procesy liečenia sa často zmiešavajú s rôznymi náboženskými tradíciami, s mágiou, vyvolávaním duchov alebo pohanských bohov).

Na západe sa akupunktúra uplatnila najviac pri tlmení bolestí. No vedecké výskumy hovoria skôr o placebo efekte (autosugescií -veľkú úlohu tu zohráva sugescia a hypnóza) alebo o sile viery v akupunktúru, lebo jej aplikovanie nevykazuje stále a rovnaké účinky. Áno, jestvujú snahy vysvetliť účinok akupunktúry vedecky (medicínsky). Vieme z neurológie, že každé nervové vlákno, ktoré vychádza z miechy, má na tele svoje určené miesto (odborne sa nazývajú Headovými zónami).A vieme aj to, že kožné a nervové zakončenia vnútornosti ústia do miechy spoločne. Preto ma každý vnútorný orgán zodpovedajúcu „citlivú zónu“ na povrchu ľudského tela. To znamená, že bolesť vnútorného orgánu môžeme vnímať aj na povrchu tela. Akupunkturisti tvrdia, že vpichy ihiel do príslušných bodov ovplyvňujú vnútorné orgány prostredníctvom nervových zakončení na pokožke, čo by na prvý pohľad mohlo súvisieť s tým, že kožné a nervové zakončenia vnútornosti ústia do miechy spoločne. Avšak problém je v tom, že akupunktúrne body i meridiány sa nezhodujú (len výnimočne) s Headovými zónami umiestnenými na ľudskom tele. A okrem toho systém meridiánov nemá nič spoločné so systémami, ktoré nachádzame v ľudskom tele (cievnym, lymfatickým, nervovým). Teda existenciu meridiánov i akupunktúrnych bodov sa dodnes nepodarilo vedecky dokázať; nejde o liečebnú metódu, ktorá je založená na biologických a anatomických poznatkoch o ľudskom tele; pôsobí nie na telesnú oblasť, ale na duchovnú (skrze telo lieči ducha).,,

krestanka

Tomas mna tvoj nazor, ani nazor exorcistu nezaujima. stacila 1 akupunktura, nepotrebovala som uz lekara, lieky ani nic ine, aby som mohla fungovat

Tomas12345

krestanka :

petronneta :

Akupunktúra je nebezpečná vzhľadom na jej okultné pozadie. Osobne si myslím že je lepšie byť chorý a nezúčastniť sa tejto okultnej praktiky, než byť zdravý na základe tejto okultnej praktiky.

krestanka

som, akupunkturu som podstupila a nelutujem. zbavila ma bolesti, blokady, odhalila ine ochorenia, kt. sa casom potvrdili

Tomas12345

"Pokiaľ je masáž klasická a je bez pohanského duchovna, môže byť prípustná a zdraviu prospešná. Ak však masáže používajú pojmy napr. o čakrách, meridiánoch, ásanách a bio energiách, sú pre kresťana neprijateľné, pretože vychádzajú z démonických okultných náuk, ktoré vedú ľudí do večného pekla!"

www.google.com

petronneta

mala som príšerné bolesti krížov a išla som na masáž. Po rozhovore a tom, ako podľa dotykov zistil, kde ma bolí, mi masér povedal, že v takomto stave by mi masáž mohla ublížiť, ale ak chcem, dá mi akupunktúru, ktorá ma na zbaví bolesti na niekoľko hodín, aby som to na druhý deň vydržala v čakárni u lekára. Nejak mi pozapichoval ihly, ale nielen pozapichoval, ale on nimi normálne niekde aj akoby otáčal a vŕtal, príšerne to bolelo. Potom po nejakom čase mi ich povyberal a moje kríže boli zázračne ľahké, žiadna bolesť, nekrívala som, ani veriť som tomu nechcela. Takže žiadny placebo efekt! Na bolesti chrbta a krížov akupunktúra jednoznačne zaberá!
Na radu maséra som si však problémy doriešila aj klasickou medicínou. Vybrala som kortikoidy, injekcie, millgammu, a stav sa mi zlepšil. Akupunktúra riešila okamžité neznesiteľné bolesti, na ktoré som od lekára dostala čípok, po ktorom som okamžite zaspala. Po akupunktúre som mohla však riadne pár hodín fungovať bdelá.

Pag

Podľa môjho duchovného systému je to všetko tak, že všetko sa zbiera, čo človek robí počas svojho života, zbierajú sa dobré veci a zlé veci, ktoré človek „pácha“. Po nejakom čase to exploduje, zvyčajne vidíme len tie zlé veci, lebo tých sa bojíme, hoci po nejakom čase môžu „explódovať“ aj tie dobré veci (úspech). Človek toho urobí veľmi veľa pre nejakú vec, ak pre ňu urobí každý deň aspoň malý kúsok (step by step). Napi sa vody, prekvapíš pečeň... Je otázne, či energia Či je len životná energia alebo je to duch človeka, ktorého možno tiež ovládať a možno ním tiež pomáhať, lebo človek je bytosť telesná, ale aj duchovná. Ak sa toho nazbiera v človeku veľmi veľa zlého (napr. cholesterol), tak sa snaží nejako zachrániť a obráti sa na kohokoľvek, kto nejako pomáha. Niekto je viac efektívny, niekto je menej efektívny, ale nikto nie je stopercentný a nikto nemá stopercentnú úspešnosť, ani ten najlepší. Liečenie s využitím „do práce zapriahnutého démona“ môže byť vysoko efektívne, ale za také niečo príde neskôr trest, aj keby človek neviem ako ľutoval, hoci zbytočne by ľutoval, keď to isto neľutoval. Každý hriech pácha škodu, škodí, aj závistlivý pohľad, ktorý človek často aj vycíti. Takýto pohľad má deštruktívnu silu, ako aj iné neg. energie. Každý hriech škodí a keď sa to časom nazbiera, tak to je potom totálna katastrofa, či už pre jednotlivca alebo pre všetkých.