Strach z bicykovania

kras3ka

tiez si myslim, ze treba obmenit, pripadne aj kolobezka alebo nieco, ale nestrasit dieta ze moze padnut alebo nieco

agnessca

ked sa boji na bicykliku, neskusali ste najskor odrazadlo? to si myslim, ze by na tom mohla byt aka istejsia, kedze nema pedale, tak mi to pride take jednoduchsie aj z pohladu toho dietatka.

kajomija

ja si pamatam ze ako dieta som sa vozila na uplne obycajnom bicykli, nic specialne vtedy nebolo a som tu :) naucil ma ocino a to tak, ze mi najprv pridrziaval sedacku a potom pustil ked uz som udrzala rovnovahu :)

alicia27

treba zajst do predajne, kde predavaju bicykle a tam vam poradia spolahlivy bicykel..bolo by fajn, keby si kazdy jeden aj skusila a rozhodla sa sama..

99domima

Treba s ňou ísť do obchodu nech si vyberie bicykel, ktorý jej bude sedieť, aj na výšku, lebo väčším deťom sa kupujú aj také z ktorých ani nedočiahnu na zem ale to už vedie bicyklovať, takže tak aby mala istotu, že keby padala sa môže postaviť nohami na zem a keď bude mať pomocné kolieska tak akýkoľvek

ahjajjaj

ahoj Mathilda, nepíšeš, koľko rokov má dieťa. Na naučenie rovnováhy a aby nespadla by som odporúčala také odrážadlo, kde treba udržať rovnováhu: je to ako bicykel, ale bez pedálov: niečo na tento typ a tam sa naučí udržať rovnováhu. Okrem toho sa oplatí kúpiť bicykel s pomocnými kolieskami, aby sa naučila pohybu nôh na pedáloch. Striedavo používať jedno a druhé, potom keď si všimneš, že na odrážadle v pohode udrží rovnováhu a má na ňom hore nohy, takže na začiatku zrýchli a potom vyloží nohy a neodráža sa a tak sa premáva, vtedy jednoducho z bicykla odmontovať pomocné pedáliky a neboj sa, nemala by spadnúť. Bicykel by mal byť taký, aby vedela brzdiť nie pedálom, ale tak, že si dá dole nohy.