Denne to iste v praci

Príspevok v téme: Denne to iste v praci
Pracko

Prosim vas vsetkych, ktori chodite do prace tak, ze rano vstanete, pridete na urcenu hodinu a robite napr. 8 hodin a BAVI VAS TO, mozete mi vysvetlit, co vas na vasej praci bavi?
Lebo ja napr. idem rad do prace, kde sa nieco nove naucim, doslova sa tesim, no potom, ked uz vsetko viem, tak ma to prestane bavit, ze uz tam viem vsetko robit, vsetko ovladam, poznam kazdu miestnost atd.
Ako to, ze su ludia, ktori idu napr. do prace, kde vyrabaju nabytok a cele dni montuju tie iste skrine a povedia, ze ich bavi praca s drevom, pricom to len vyrezu a zmontuju, stale dokola, tyzdne, mesiace, roky...
Mne sa otupuje mozog, ked sa neuci stale nieco nove...

swistica

Nekto ma rad monotonnost a niekto zmenu. Pre Teba by bolo asi dobre hladat nieco s moznostou karierneho rastu. Tak nebudes stale menit zamestnavatela, ale len pracovne cinnosti, tym ze sa budes zdokonalovat. Alebo pracuj s ludmi - tam sa kazdy den vytocis na niekom inom.

ahjaj

prijímali sme do práce nového zamestnanca. 22 ročný a pracoval v 13. zamestnaní. Povedal, že odvšadiaľ odišiel on, lebo mu už nič nové neposkytovalo a už sa pri ňom nevyvíjal. Zložiť súčiastku. Najprv sa s ňou babral 2 hodiny, potom ju vedel zložiť za 40 minút. Pýtal si inú prácu, preložili ho na iné oddelenie. Za týždeň obdobná situácia. A všade.
Tak bol u nás pár mesiacov, potom si spustil vlastné podnikanie a zo začiatku mu išlo dobre, v sezóne. Mimo sezóny však potreboval inú prácu, našiel si, ale tam bol prijatý ako podnikateľ a obchod mu krátkodobo nešiel tak dobre, tak išiel inde, a tam mu to ide lepšie.

petroneta

ja mám na starosti zakaždým svet čísiel a zadávať údaje do PC a zapisovať, a kontrolovať, či to sedí a ak chýbajú údaje na dokumentoch, tak si vyrátať, aké tam majú byť. Ak je tam nejaký deficit, alebo nadbytok, zistiť, ako vznikol a kontaktovať obchodných partnerov, v obchode s ktorými chyba vznikla. Ale to sa stane tam možno raz za týždeň. Myslím, že väčšina ľudí má veľmi hektický život. Mám rada moju prácu, aj keď je relatívne rovnaká, lebo je absolútne pokojná a mimo ponáhľajúceho sa sveta.

Sharkx

je kopec zamestnani kde riesis kazdy den ine situacie, ina zakazka, musis premyslat aky material potrebujes... osobne som nejake tie zamestnania uz vystriedal a praca vo vyrobe kde sa kazdy den montovali rovnake zariadenia z minalnou obmenou,bola pre mna vzdy nesmierne ubijajuca, nudna bol problem vydrzat co i len mesiac na pracivisku...

ahjaj

keď som pracovala ako prekladateľka, bol to zakaždým iný obsah, ktorý bolo treba prekladať.
Neskôr to bola práca s ľuďmi a komunikácia s ľuďmi, v rôznych jazykoch a každá komunikácia bola iná.

Vik_torka

mám super prácu, kde každý deň robím niečo iné, stále sa niečo nové učím a hlavne každý deň ma nahnevá niekto iní :D :D

Funeral director

Praca je iba prisun financnych prostriedkov. Najdi si zalubu ktora sa technicky da len velmi tazko zvladnut a zaroven ak budes v nej dobry, da ti dalsie financne prostriedky a beznu pracu mozes zanechat ak ti vadi.

Priklad, rucne gravirovanie zbrani, zakladna kvalitnejsia vybava ta bude stat do 10k (nestraca hodnotu ani pouzivana casom, nie je to investment, ale ani brutalna strata)
Ak by si bol v tom dobry, v mnohych smeroch strop pre teba prestane existovat a otazky co v praci ta prestanu zaujimat.

syllona

Ale ja tomu úplne rozumiem, tiež si neviem predstaviť, že každý deň to isté, šak to by sa jeden z toho zbláznil!

Angelika3

Tak najmä chlapi potrebujú v práci nejakú tú výzvu, popasovať sa s nejakým problémom, takže možno preto máš taký pocit, že keď výzva pominie, čo teraz ďalej.
Tak ale žijeme mnohí, zo dňa na deň a stále to isté.