Vložky vs Tampóny

grey pond

Nie je pravda, ze menstruacny kalisok nemoze sposobit syndrom toxickeho soku. "The menstrual cups pose a risk to TSS because of the air that suddenly surrounds the vagina when the device is inserted, which might favour the growth of staphylococcus aureus."
Pokial sa teda rozhodnete pouzit cup, a chcete minimalizovat risk rastu staphyloccoca, tak si kupte 2 kusy, kde zatial co pouzivate jeden, ten druhy mozete sterilizovat vo vriacej vode (odporuca sa 5 - 10 min max.) a naopak.

zuzuliiik

ahoj :)
ja som odskúšala aj vložky aj tampóny a úprimne, nič z toho mi nejak extra nesadlo...
oboje sú napustené chemikáliami, ale prihodím nejaké výhody a nevýhody

vložky:
- jednoduché zaobchádzanie, ak sa bojíš čokoľvek zavádzať tak by som ostala pri vložkách
- tým asi výhody končia, nevýhody sú teda to že tú vložku cítiš a keď je špinavá a nemôžeš si ju práve vymeniť tak je to dosť nepríjemné, + väčšia šanca pretečenia

tampóny:
- pohodlné avšak riskantné (kvôli TSS)
- treba často meniť
- ideálne prostredie pre baktérie

kvôli nevýhodám vyššie som sa rozhodla prejsť na menštruačný kalíšok... je to oproti ročným nákupom lacná a ekologická alternatíva, riziko TSS je nulové, je to veľmi pohodlné a efektívne, keďže prvé dni mi stačí meniť každých 7-8 hodín a ku koncu menzesu raz za 12 hodín, nemusím sa tým teda vôbec na verejnosti zaoberať

keby ťa zaujímalo viacero vecí tak ti môžem hodiť môj mail :)

Bajkaaa

Ja osobne používam vložky a nemám žiadne problémy s nimi.
Výhody a nevýhody nájdeš na nete alebo v milióne ďalších podobných diskusii ako je táto.

Majka15

Tampóny sú pohodlnejšie ako vložky, ale treba ich používať čo najmenej lebo škodia, obsahujú chemikálie. Skús a uvidíš čo ti bude vyhovovať.